İçeriğe Yönlendir

Opel Marka Araçların Isimlerinin Sonu Neden Hep "a" Acaba?

Ali Uymaz

Recommended Posts

Ali Uymaz

Aklima takildi merak ettim otomobiller "a" ticariler "o" acaba marka algisi mi yoksa farklı bir anlami mi var bu arada konuyu umarım doğru yere acmisimdir

Astra

Vectra

Tigra

Frontera

Corsa...

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Kutlarım valla, bence siyonist düşüncede değer gören a harfiyle biten kelimelerden başlanabilir araştırmaya. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Egemen Akın
(düzenlendi)

Calibra 

Cascada

İnsignia

Manta

Zafira

Sintra

Bunlar da Vardı ;)

tarihinde Furkan Egemen Akın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

A ile biten isimler iyidir.

Hocam "A" ile baslayanlar da guzeldir :-)

Capitan, vardı..

Caglar abi ona yasimiz yetmemiş demekki 70 80 lerden sonra alinan bir karar gibi

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Kadett opel değil mi yani :)

Hatta senator, signum, rekord falan da vardı galiba :)

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı

Daha önce bi yerde okumuştum, birinin ismine ithafen Opel bu şekilde isim koyuyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

yıllardır benim de dikkatimi çeken olay. bir gelenek oluşturmuşlar, opel felsefesi demiştim.ustalara saygı şeklinde yaptılar galiba diye düşünürüm.

peugeot'da da mesela orta hep 0

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yıllardır benim de dikkatimi çeken olay. bir gelenek oluşturmuşlar, opel felsefesi demiştim.ustalara saygı şeklinde yaptılar galiba diye düşünürüm.

peugeot'da da mesela orta hep 0

O marşlar dışardan kolla çevrildiği dönemden kalma bir alışkanlık.. öndeki O marş kolu deliği için

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

fonetik olarak bazıları avantajlıdır. tını bırakır bitince.

N de bunlardan biridir.

orion

eşelon

fusion

leon

gibi..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Hocam ozur dilenecek bir sey yok sizde ifade etmissiniz zaten 5 6 sene onceki bi konu acilmis bugun bende konuyu acmadan once arastirdim bunu arastirabilmek icin bile aklinizda bir acaba olmasi gerekiyor google yazinca oneri dahi cikmadi. Ki bu konuyu dunyada tek ben dusundum diye bi iddiamda yok

dise dokunur bir sey daha doğrusu merakimi gideremeyince buraya acmaya karar verdim. Halada giderebilmis degilim.

mantigima yatan bi tini olusturmak icin yaptiklari bi ilginc daha bisey soyleyeyim "a" ile bitmesinin yaninda cogunda "r" sesi de bulunuyor

astRA

vectRA

coRsA

zafiRA

tigRA ...

bunuda yazip isi bulmacaya cevirmek istemedim

saygilarimla

Yorum bağlantısı

Bahsi gecen isimler bir kavrama ait gibi duruyor ki, benim omegadan cikardigim sonuc astronomik bir kaynagi var. Belki takim yildizlar, belki yildiz kumeleridir. Mesela Zafira arapca kokenli gibi dursa da yildizlara arapca isimler verildigi de biliniyor.

Mesela Seat Ispanyol adalarinin isimlerini verir araclarina.

Ford'da bir ara burclardan yararlanmisti; scorpio, taurus

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...