İçeriğe Yönlendir

Focus I - Buji Kablosu Sorunu

mustafa çetinkaya

Recommended Posts

mustafa çetinkaya

Hayırlı akşamlar 2001 model focus aracim var araçta çok sık karşılaştığım buji kablolarinda oksitlenme sorunu yaşıyorum. Bu da devir te gidip gelmeler, stop edicekmis gibi olma ve tekleme gibi sorunları oluşturuyor. Bu konu hakkında bilgisi olan yada oksitlenmeyi önlemek için alınacak önlem var midir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

oksit , o bölgeye su girmesi ile olur dış ortamdan da gelebilir motor su tapasından da.

Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya

Yani öyle baktığım zaman bir su kaçağı yada su eksilme yok gorulen

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Buji kabloları orjinal mi? Focus ateşeleme konusunda çok hassas . Önceden 99 Focus um vardı. Buji kalolarını orjinal takmayınca tekleme- sarsıntılı çalışma sorunu yaşamıştım.

Kablo neden oksitlenir? iyi temas etmiyordur , kaçak akım vardır veya su ile temas ediyordur. Birde kontrol edin, tüm kablolarda mı oksitlenme var , yoksa tek kabloda mı?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sedat Demircan

Merhaba konu hortladı:) Benim de mondeo aracimin buji kablosunu n Sadece biri yeşil gibi oksit mi neyse ondan yapıyor ,bobin e giren bakır ucun hepsi gibi oluyor,Neden olur ne yapmam gerek acaba :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Merhaba konu hortladı:) Benim de mondeo aracimin buji kablosunu n Sadece biri yeşil gibi oksit mi neyse ondan yapıyor ,bobin e giren bakır ucun hepsi gibi oluyor,Neden olur ne yapmam gerek acaba [emoji4]

Uç gevşektir. Oksitleniyordur.
Temizleyip sıkılamak gerek.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bobin tarafına giren tırnaklar bobine uygun muı? mondeo buji kablosu mu?

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
On 02.11.2018 at 23:43, Mehmet Ozyurek yazdı:

Uç gevşektir. Oksitleniyordur.
Temizleyip sıkılamak gerek.

teşekkrler mehmet abi hafif zımparalayıp temizledim bakalım nolacak plastik kelepçe ile de sabitledim

On 03.11.2018 at 14:20, Çağlar Bayur yazdı:

bobin tarafına giren tırnaklar bobine uygun muı? mondeo buji kablosu mu?

abi bobini ngk almıştım kaliteli ve iyi fiyat vermiştim,orj motorcraft bulamadım diye,kablo ise orj motorcraft

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc

Buji kablolari icin ozel beyaz gres yagi mevcut. Ben beru marka gres aldim ufak bir tup. Kesinlikle her buji degisiminde buji baslarina surulmesi gerekir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...