İçeriğe Yönlendir

Google Pixel Ile Tanışın!

Erkan Gültekin1

Recommended Posts

Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

Bu ara yeni telefon araştırmasındayım, Xperia Z2 ve Z3 kullandığım son akıllı android telefonlar.. Yeni rastladığım bu güzel cihazı sizlerde görün istedim.. 

Keyfili günler..

(Yazılar hepsiburada'dan alıntıdır)

Son yıllarda çok hızlı gelişim gösteren akıllı telefon dünyası, markaların ortaya çıkarttığı yeni cihazlar ile gelişimini sürdürüyor. Bu yeni cihazların arasında, önümüzdeki günlerde adını çok daha sık duyacağımızGoogle Pixel cihazı konumlanıyor. Google Pixel üstün özellikleri, uygun fiyatı ve marka kalitesi ile bir çok kişinin hayalindeki cihaz olacağa benziyor. Markanın sunmuş olduğu Google Pixel’in özellikleri konusuna biraz değinecek olursak eğer; 5.0 inç boyutunda ideal bir ekran sizleri bekliyor. Bu ekran 1080x1920 çözünürlüğü ile de, tam anlamıyla net bir görüntü almanızı sağlıyor. Bunun yanı sıra 441 PPI pixel yoğunluğu, AMOLED teknolojisi ekranın kalitesini ön plana çıkartan diğer özellikler arasında bulunuyor. Ekran çizilmeye karşı dayanıklı, multi touch destekleyişi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca cihazın alt kısmında tuşlar da bulunmuyor. Standart tuşların yerini sanal tuşlar alıyor. Ekranın dışında batarya özelliklerine de değinecek olursak, Google Pixel modelleri sunmuş olduğu batarya kapasitesi ile de dikkatleri çekiyor. 2770 mAH gücünde ki batarya, USB Type-C desteği ile şarj oluyor. Bataryanın Li-Ion olması sebebiyle de, uzun ömürlü bir batarya sizleri bekliyor.

google-pixel-2.JPG

Google’ın sunmuş olduğu bu cihazı kullanırken hem bir çok güncellemeyi ilk alanlardan olma şansı elde edecek, hem de saf bir Android işletim sistemini tam anlamıyla kullanabileceksiniz. Eğer bu cihazdan önce Android bir cihaz kullandıysanız, hiç zorlanmadan saniyeler içerisinde yeni cihazınıza adapte olabilecek, hızlıca özellikleri keşfedeceksiniz. Cihazın kasasını inceleyecek olursak eğer, zarif bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Bu zarif tasarım uygun boyutlara sahip olmasından dolayı kullanım açısından büyük avantaj sunuyor. Bunun yanı sıra ilgi çekici tasarım, çevrenizdeki insanların meraklı bakışlarına maruz kalmanızı sağlayacaktır. Sunmuş olduğu özelliklere göz atılarak, Google Pixel fiyatı karşılaştırıldığında marka tam anlamıyla fiyat / performans cihazı arayan kişilere hitap ediyor. Son teknolojileri denemeyi seviyor, uygun fiyatlı da bir cihaz arıyorsanız fazla vakit kaybetmeden Google Pixel’i Hepsiburada üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

google-pixel-3.JPG

Mükemmel Teknik Özellikler

12.3 Megapiksel olan kamera çözünürlüğü, HDR, HDR+, Hızlı Odaklama, Lazer odaklama gibi bir çok teknolojiyi beraberinde getiriyor. BU teknolojilerin her biri, çok daha net görüntüler yakalamanıza imkan tanıyacaktır. Ayrıca Dual-LED flaş teknolojisi de, çekmiş olduğunuz fotoğraflara farklı bir kalite kazandıracaktır. Ayrıca Google Pixel cihazı ile 2160p 4K kalitesinde Ultra HD videolar çekebileceksiniz. Son zamanlarda popülerliğini arttıran selfie kamerasından da kısaca söz etmemizde fayda bulunuyor. 8 megapiksel selfie kamerası, 1080p videolar çekmenize imkan tanıyor. Ayrıca sabit odaklama gibi teknolojileri de üzerinde barındırıyor. Google Pixel’in temel donanımları arasında Qualcomm Snapdragon 821 MSM8996 Pro chipset, Dual-core 2.15 GHz Kryo işlemci ve Adreno 530 grafik birimi bulunuyor. Android’in en son versiyonu ile sunulan Pixel, Android’in markaların eklemiş özelliklerin olmadığı en baz haliyle geliyor. Bu sayede akıcı bir Android deneyimi sizleri bekliyor. Sunmuş olduğu özelliklere göre çok hızlı bir kullanım sağlayacak olan cihaz, kısa sürede sizi memnun etmeyi başaracaktır. Cihazın sunmuş olduğu hafıza seçenekleri arasında 32 GB, 128 GB gibi çeşitli seçenekler yer alıyor. Bu seçenekler arasından sizin için uygun olanı seçebilir, hafıza problemlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer çok fazla hafızaya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız 128 GB. Dahili hafızası bulunan versiyonu tercih edebilir, ya da 32 GB.’lık diğer seçeneği seçebilirsiniz. 32 GB. Diğerine göre ufak gibi gözüksede, beklentilerinizi rahatlıkla karşılayacaktır.

google-pixel-1.JPG

Iphone 7 ile Kıyaslaması bile yapılmış..

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Ürün açıklaması çok saçma olmuş. Uygun fiyat diyor ama 3000 tl :)

Ama güzel birşey çok beğendim arıyorum görebileceğim mağazalar varmı diye..

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Selfie kamerası çok rahatsız etti seni dimi Benim telefonu gördükten sonra :) 

Sony'den şaşmazdın hayırdır?

M5 rev5 bulabilirsen al derim hiç uğraşma. Rev4 Benimki rev5 te arıza ihtimali daha da minimum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

Selfie kamerası çok rahatsız etti seni dimi Benim telefonu gördükten sonra :)

Sony'den şaşmazdın hayırdır?

M5 rev5 bulabilirsen al derim hiç uğraşma. Rev4 Benimki rev5 te arıza ihtimali daha da minimum. 

Zaten şuan baktığım diğer modelide Xperia XZ ama onuda fiyatı 2500'lerde.. Hakkaten bu z serisinin ön kamerası fitil etti 2 mp nedir abi yaa..

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ürün açıklaması çok saçma olmuş. Uygun fiyat diyor ama 3000 tl :)

3 bin mi.. çok uygunmuş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Çift hatlı telefon arayışındayken 2 hafta önce Xiomi Mi5 aldım sadece çift hattı için. Çok beğendim açıkçası. İşlemcisi, kamerasıi çift hat kullanım özellikleri vs çok hoş. Çift hatlı hiç bir telefon resmi distrübütör garantili gelmiyormuş araştırmalarıma göre. O yüzden mecburen ithalatçı garantili aldım ki zaten Xiominin resmi dist. bildiğim kadarı ile yok. Fiyat 1200 TL civarında. O yüzden fiyatına göre özelliklere bakınca mükemmel diyebilirim. Nette detaylı incelemeleri mevcut. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Fiyatını bilmem de kamera incelemelerinde çok iyi sonuçlar vermiş. 720p'de 240 fps yavaş çekimi görmek isterdim.

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Çift hatlı telefon arayışındayken 2 hafta önce Xiomi Mi5 aldım sadece çift hattı için. Çok beğendim açıkçası. İşlemcisi, kamerasıi çift hat kullanım özellikleri vs çok hoş. Çift hatlı hiç bir telefon resmi distrübütör garantili gelmiyormuş araştırmalarıma göre. O yüzden mecburen ithalatçı garantili aldım ki zaten Xiominin resmi dist. bildiğim kadarı ile yok. Fiyat 1200 TL civarında. O yüzden fiyatına göre özelliklere bakınca mükemmel diyebilirim. Nette detaylı incelemeleri mevcut. 

Memnunmusunuz diğer bir alternatifimde benim içinde Xiaomi 5 efsane telefon diyemem ama ram ve işlemci performansı için oldukça iyi diyorlar.. Ki resmi distiribütöre gerek yok xiaomi denince aklıma ilk forumdan Olgu Erhan geliyor.. 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Memnunmusunuz diğer bir alternatifimde benim içinde Xiaomi 5 efsane telefon diyemem ama ram ve işlemci performansı için oldukça iyi diyorlar.. Ki resmi distiribütöre gerek yok xiaomi denince aklıma ilk forumdan Olgu Erhan geliyor.. 

Ben aslında ilk olarak S7 ve G5 in çift hatlılarına bakmıştım. Elbette onlar kadar değil ama fiyat farkı göz önüne alınınca bence çok çok avantajlı bir cihaz.Kağıt üstünde geri olduğu noktalar elbette mevcut ancak bu özellikler günlük kullanımda ne kadar kullanıcının fark edebileceği düzeyde o tartışılır. O yüzden kesinlikle alınabilir bir telefon olduğunu söyleyebilirim. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

GM5 Plus D versydik keşke :)

Çift hat, Android7, 3GB ram, 8 çekirdekli işlemci, 999TL :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

Ürün iyi fakat bu fiyata ıphone 7 karşısında şansı yok gibime geliyor 

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

açıklamalarda androidi okumasaydım, nokianın yeni çırpınışları derdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay
(düzenlendi)

2.998,99 TL fiyat ile iphone 7 den 2 tık, Samsung S7 edge'den 1 tık pahalı.. tutar mı? bence de pek şansı yok..

tarihinde Emre Sutay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...