İçeriğe Yönlendir

Teslanın Auto Pilotu Dünyayı Nasıl Görüyor?

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Çağatay Özsoy

abi boşver türkiyeyi, otomatik pilot dünyayı yandaki kutucuklardaki gibi algılıyor işte :) ana fikir o, dediğin ayrı birşey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Paint it black, yuvarlanan taşlar..

:) tşkler

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Kardeş bu teknik konulara aşinadır. Bende de bilgisayar programcılığı var. Dedik ki araca 3 kamera yerleştirelim fish eye tipi buradan alınan görüntüleri işleyen bir program yazalım program bir kontrol kartı ve bunun kumanda ettiği stepmotorlar yardımıyla arabayı hareket ettirsin vs. vs. Arabayı otobanda kendi kendine gider yapsak yeter.  :good1:

Bu muhabbet devam ederken biz yozgat şefaatli ye gidiyorduk. Kırşehir mucurdan bir ara yol var. Bilen bilir. Yol çizgisi çekmiş adam. Çizgi tarlada bitiyor. :bravo:  Yol dönüp gidiyor. Neredeyse focusla tarla sürecektik. Orada vaz geçtik o işten. 

Sonuç siena arabamıza direksiyondan müzik kontrolü taktık.   :fiuw:  Oto pilot bu ülkeye ters.  :elveda:

Paint it black, yuvarlanan taşlar..

Abi ne güldüm. Yuvarlanan taşlar. Tam yönetime bildir tuşuna gidiyordu farem. Kırmızı yazıyla yönetici ibaresini gördüm.  :D 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynı kayıt değil Servet... 

Müziği stereo dinle ve bana Tesla'nın videosundaki kaydı bul..  :blush:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Müziği stereo dinle ve bana Tesla'nın videosundaki kaydı bul.. :blush:

Jolly joker de olmak vardı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Stereo bir tv kanalı vardı kapandığından beri stereo nedir unutmuşum, iyi mi ? :D HBB tv mi neydi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bunun kokpiti ka ya taksak kaç beğeni alırdık? kaç kişi mangala bağlardı :sandalye: iyi maç seyredilir bunda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Deli etti video beni. Bilgisayarın başında uyuşmuş vaziyette izliyorum. Bundaki bilgisayar ve işlenci gücü.... focusun ecu sunu düşünüyorum. Düşünemiyorum. kafamda deli düşünceler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Deli etti video beni. Bilgisayarın başında uyuşmuş vaziyette izliyorum. Bundaki bilgisayar ve işlenci gücü.... focusun ecu sunu düşünüyorum. Düşünemiyorum. kafamda deli düşünceler...

Bundaki işlemcinin tek işi bu pc de bulunandan fazla değildir bence. Tutmaz bu araba bizde, çıkma parçası falanda bulunmaz.. ;)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bundaki işlemcinin tek işi bu pc de bulunandan fazla değildir bence. Tutmaz bu araba bizde, çıkma parçası falanda bulunmaz.. ;)

Ben yaparım bozuldu mu
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Motorola (Freescale)  9S12X  işlemci kullanılır. Bizim üniversitede mikroişlemci dersinde anlattığımız işlemci.

http://www.auto2tech.com/Product-574-R260S-Motorola-Freescale-MC912-9S12-9S12(Xgate)-In-Circuit-Programmer.html

Tesla'da ise bir GPU kullanılsa yeter. çok yüksek operasyon yok aslında.

yakında geliyor:   

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

istanbulparka bunula girmeli :f1:

Tesla'da ise bir GPU kullanılsa yeter. çok yüksek operasyon yok aslında.

yakında geliyor: 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bugün Antalya Ford bayine uğradım, tesla alamıyorsak bunlardan alalım bari  :tongue:

2.0 tdci Edge 98.000 küsür dolarcık  :shok:

oDt9w0T.jpg?1

iGQz5nm.jpg?1

halojen farlı Focus ST  :angry:

bu arada Mustang ve Focus Rs e de baktım, acaiplerdi, en çok yeni S-max a fitil oldum, hayallerim yıkıldı, araba dev gibi, tamam donanım güzel vs. ama bagajı açtım 3. sıra koltukları yatırdım ettim, arka koltukları geri çektim en geniş diz mesafesine ayarladım, yok arkadaş araba daaar, diz meseafesi focus gibi neredeyse, mondeo tepesinden SüperB ise 2 kere tepesinden atlar, alabilecek olsamda almam artık, kapı içleri vs. çoğu yer deri tamam ama bune arkadaş, yerim yoldaki rahat gidişini.... 

çok kızdım gidip Honda motorsikletlere bakiim dedim, rahatlarım diye, ee gittik benim motordan yok, ne zaman gelecek? Şubat 2017 motorsiklet showundan sonra modeller çıkınca... hay bin kunduz motorda alamadık diyerek şirketin sıfır Dacia Duster ı ile Finike ye döndüm, bu arada Duster testide yaptım, Antalya-Finike yolları tam zorlamalık, Sani ye selam :) yorumum şu kusura bakma, yol tutuş berbat, az zorladım taklaya geliyorduk, boş yüksüz Range la döndüğüm yerde takla atacaktık neredeyse, Allah tan tecrübeliyim, zorlamaya kesinlikle gelmez, motor güçsüz(2.0 dizel hariç ama oda tam ölüm makinası, güce aldanıp bastın yandın), direksiyon hissiz, frenler zayıf, asfalt sesi had safhada, araba acaip zayıf ama sakin sürersen genel olarak rahat sayılır, kullan işte ama yavaş ve sakin...

ha bu arada direksiyonu kırdın dönüyorsun, gaza basınca direksiyon kendisi toplar hani, bunda neredeyse toplamıyor gibi, ama kızmamak lazım Volvo XC90 ında dönmüyor, normal yani :biggrin: zaten incecik simidi var, direksiyon elimden kaçıyor, virajda kasis gibi engebeden geçersen sıkı tutumak lazım, araç çizgiden sapıyor, boş bırakmayacaksın keratayı, şehir içinde dönüyorum bastım gaza aha kaldırımla yüzyüzeyim, direksiyon hala çevirik vaziyette, toplama hak getire, tırt  :i-ih:

Antalya içinde kaza olmuştu, duster hemde, ön tekerler yok, ön yok, araç pert, takla atmış, geçen şantiyede benim bindiğime reno 12 ön soldan tıklamış, çamurluk pert, kapı ayarı kaçık, ön tapmon sol far tamamen yenilendi, uyduruk ötesi, bakalım bize kaç ay dayanacak.... ha renonun durumunuda yazayım, hasar yok, tampon çizik  :tongue: nerde o eski renoğğlar ah ahhhh...

622sJi7.jpg?1

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Müziği stereo dinle ve bana Tesla'nın videosundaki kaydı bul..  :blush:

oldu mu emmi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...