İçeriğe Yönlendir

Scorpio - Lpg De Çalışmama Sorunu Immo Işığı Yanma-Çözümü

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Önceden lavato marka lpg kiti takılı idi.Ömrünü tamamladı yerine akl marka taktık.3 ay sorunsuz kullandık sonrasında motor start almamaya,ikinci marşta çalışmaya veya immo ışığı yanım yanıp sönmeye aracı çalıştırmaya müsaade etmemeye başladı.Bu sıkıntı yaz başından beri başımda.Lpg kiti takan arkadaşıma gittim komple söktü yeni ekipmanlar taktı ama sorunum çözülmedi.

Bunun elektrik bağlantısı yanlıştır dedim ustama.Eski kitde elektriği ordan alıyordu hiçbir değişiklik yapmadım dedi.Velhasıl olmadı sorun gitmedi sorun ile yaşamayı öğrenmeye kararverdim taki 2 gün önceye kadar.Yabu lpg kiti saat gibi çalışır yada ben bunu sökerim ruhsattanda lpg li olduğunu sildiririm dedim.Çok kararlıyım gerçekten sökecem kiti o durumdaydım.Sorun ile yaşanmasını öğrenmek çok saçma bir cümle.Sorunu çözmek varken neden onun ile birlikte yaşayayımki?

Dün öğlen yemeğine eve gittiğimde forda kontağı taktım immo ışığı yanıp yanıp sönmeye başladı aracı çalıştırmıyor.Normalde sıralı sistemde ilk start benzinde olmasına rağmen çalıştıramıyorum.Lpg kapattım aracı çalıştırdım dükkana geldim.Lpg elektrik bağlantısını kestim kabloyu izalasyonlayıp uzattıp aküye direk bağladım.Marşa bastım saat gibi.1 saat dolaştım 3-4 kere durdum.Motoru kapattım çalıştırdım sorun yok.Akşam eve geldim parkettim.İşin olup olmadığı sabah belli olacak.Kontağı açtım gözüm immoda sıkıntı yok immo söndü bastım marşa tak 97 model araba 1 seferde ıhıhıhıhıhıhı yapmıyor tek hamlede çalıştı.Tamam işte istediğim araba bu.

Bugün sanayiye gidip aküden aldığım elektriğe sigorta bağlatacağım.Her araçda immonun görevi anahtarı okumak değil.Aynı zamanda sistem arızalarını tespit edip aracın çalışmasına mani olmak.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bence aküden direk bağlantıyı almayın, diğer bağlantıdaki problemi bulun.

O kısımdaki problem ciddi sıkıntılara sebep olmasın Allah muhafaza.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Sigorta tablasından lpg kitine elektrik almışlar.Kontağı 1 konumuna getirdiğimde araç o sigorta tablosuna takılmış elektrik alan tek bacaklı pimi tanımıyor.Girişi var ama çıkışı yok.Doğal olarakda arıza veriyor.Biraz garip olacak ama aracın bana anlatmak istediği şu.Arkadaş sen marşa basacaksın ama ben sistemi taradığımda sistemden bir elektrik çıkışı var ama ben bunun ne olduğunu bilmiyorum(veyahut elektrik çıkışını aldığın yerde geçirgenlik az veya yok veya diğer donanım elemanlarının elektriğini etkiliyor v.b) o nedenlede aracın çalışmasına müsade etmiyorum.Sen bu nesneyi ordan çıkar beni böyle şeylerle uğraştırma.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sigorta tablasından lpg kitine elektrik almışlar.Kontağı 1 konumuna getirdiğimde araç o sigorta tablosuna takılmış elektrik alan tek bacaklı pimi tanımıyor.Girişi var ama çıkışı yok.Doğal olarakda arıza veriyor.Biraz garip olacak ama aracın bana anlatmak istediği şu.Arkadaş sen marşa basacaksın ama ben sistemi taradığımda sistemden bir elektrik çıkışı var ama ben bunun ne olduğunu bilmiyorum(veyahut elektrik çıkışını aldığın yerde geçirgenlik az veya yok veya diğer donanım elemanlarının elektriğini etkiliyor v.b) o nedenlede aracın çalışmasına müsade etmiyorum.Sen bu nesneyi ordan çıkar beni böyle şeylerle uğraştırma.

O zamanda LPG kitine sürekli elektrik gitmiş olmayacak mı, direk bağladığınızda?

Başka bir yerden kontak ile tetiklenmeli diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bunu düşünemedim,buna biraz kafa yorayım.Kontağı kapattığımda lpg kitinin iç gösterge ışığı kapanıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Bunu düşünemedim,buna biraz kafa yorayım.Kontağı kapattığımda lpg kitinin iç gösterge ışığı kapanıyor.

abi aküden al ama furkan abinin dediği gibi en azından bir röle ile kontaktan tetikle bence daha iyi olur

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

abi aküden al ama furkan abinin dediği gibi en azından bir röle ile kontaktan tetikle bence daha iyi olur

Haklısın,elektrikciye hallettireyim onu bugün İNŞALLAH.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bence ilk yapılan bağlantıda sorun oluştu bu da immo yu tetikledi bir şekilde. eski kablonun ucuna kadar gidip iptal edip yeni kontak tan tesisat çekmeli. ki ilerde başka sortunlar da oluşmasın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...