İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Gösterge Ampul Tipi

Münir Nurettin Taşova

Recommended Posts

Mehmet Çelebi

Vaayy abi ne çabuk geldi maşallah :) mavi aklımdan geçmişti, bunlar gelmeyince tekrar spariş vermekten vazgeçtim. Abi ben senin içinde beyaz istemiştim, sende istemişsin. Mavilerden 5 tane alabilirim abi. Benimkiler gelince sana kırmızıyla beyazdan vericem zaten, bide yeşil veririm sende yoksa

İstediğim firma baya hızlı çıktı 10 günde gönderdi, 2 dolar fiyatı o yüzden beyaz da söyledim, yarın işteysen uğrar bırakırım, 5 beyaz 5 mavi dene bak hangisi hoşuna giderse ben ancak hafta sonu deneyebilirim

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Duylu olanlar bunlar abi

23c08075977f45df02457ea48e470cbc.jpg

Vallahi şahane göstergeler de aydınlanır

Derviş ben bunlardan sipariş vermiştim geldi istersen veriyim bi dene

2m3p8g8.jpg

Mehmet Bey bu ampuller nerede kullanılıyor, değişik bir şey
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

İstediğim firma baya hızlı çıktı 10 günde gönderdi, 2 dolar fiyatı o yüzden beyaz da söyledim, yarın işteysen uğrar bırakırım, 5 beyaz 5 mavi dene bak hangisi hoşuna giderse ben ancak hafta sonu deneyebilirim

İşteyim abi olur beklerim. Haftasonuna kadar inşallah benimkilerde gelirse sana yeşille kırmızı veririm açmışken onları da denersin.

İnşallah istediğim verimi alırım. Fırsat olursa yarın açar yaparım

Benim mesaj çorba oldu. Kapatın gözlerinizi, okumayın :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
(düzenlendi)

Kama ampül diye geçiyor t5 göstergelerde kullanılıyor

İnşallah istediğim verimi alırım. Fırsat olursa yarın açar yaparım

Benim mesaj çorba oldu. Kapatın gözlerinizi, okumayın :p

Ok derviş yarın uğrarım

Mesajlar tarhana çorbası oldu

tarihinde MehmetÇelebi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

abaavvvvvv hadi yapın bitirin şu işi de seyreyleyelim gösteriyi vallaha kabız ettiniz haaa.

Hadi beyler hadiii SICAAAK SUUUU getirin loooooo çıkıyor

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

abaavvvvvv hadi yapın bitirin şu işi de seyreyleyelim gösteriyi vallaha kabız ettiniz haaa.

Hadi beyler hadiii SICAAAK SUUUU getirin loooooo çıkıyor

Abi seni çok yormasınlar yahu :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Benim lambalar bugün de gelmedi :( yarın da gelmezse farklı bir yol düşündüm. Merak ettiğim t10 ledlerin sadece kafa kısmı (ışık yanan yeri) göstergenin deliklerinden içeri sığar mı? Sığarsa eğer inşallah onlarla bir yöntem deneyeceğim

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Benim lambalar bugün de gelmedi :( yarın da gelmezse farklı bir yol düşündüm. Merak ettiğim t10 ledlerin sadece kafa kısmı (ışık yanan yeri) göstergenin deliklerinden içeri sığar mı? Sığarsa eğer inşallah onlarla bir yöntem deneyeceğim

Sabret biraz daha soketleri dene
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Sabret biraz daha soketleri dene

T10 sığarsa mükemmel olur. Duy kısmını ayarlarım, yeterki kafa yuvadan geçsin. Bekliyoruz bakalım abi :)
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Tamer Evren
Misafir yazdı:

Gösterge aydınlatması kontrolü için; göstergedeki beyaz konnektörün 13. ayağı (-) eksi, 16.ayağı (+) artı voltaj beslemesidir. 12-13 Volt ile beslenirse gösterge ampulleri yanar.

s5zr6r.jpg

Gösterge aydınlatma ampulü duy resmi;

2ikqnn8.jpg

Gösterge ampulü aslında orijinali T-6.3 ampul. Ancak piyasada bulunamıyor. Yerine T-5 takılıyor ancak onunda gücü (watı) düşük, yineden takılıyor.

2hmoqxt.jpg

145375cdb7.png

Selam,

Buradaki ampüller de gösterge ile aynı mı yani T6,5 uyar mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

145375cdb7.png

Selam,

Buradaki ampüller de gösterge ile aynı mı yani T6,5 uyar mı?

Ben sökmedim hiç.
Yok mu söken
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her yeri dağıttım da ampuller sağlamdı galiba içeri dalmamışım

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Bora Demirci

Yol bilgisayarını ben dağıttım ampül tipinden anlamam fakat konulara malzeme olan t5 ve t6,5 benziyor 2 tane duy var mk2 gibi sıralı led yok eğer ihtiyaç varsa bende söktüğüm bilgisayar lambası sağlam yollayabilirm benim bilgisayarda hiç görüntü yok sadece ışık vardı o yüzden komple sıfır bilgisayar getirttim

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Uğur Efe
Çağlar Bayur yazdı:

Zamane led lerin artı ve eksisi ile bu göstergedeki duy tipi çalışmıyor. Al tak yapılamıyor. İşçilik lazım

Direkt T5'ler alınıp takılamıyor mu üstad? 😮

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tamer Evren

Selam arkadaşlar,

Mk1 Ghia nın gösterge ampüllerini değişirmek istiyorum. 2 tanesini söktüm ama bu duyun içindeki ampülleri nasıl sökeceğim ve yerine hangi ampülü almam lazım?

tX3D.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tamer Evren yazdı:

Selam arkadaşlar,

Mk1 Ghia nın gösterge ampüllerini değişirmek istiyorum. 2 tanesini söktüm ama bu duyun içindeki ampülleri nasıl sökeceğim ve yerine hangi ampülü almam lazım?

Çekince çıkarlar.. 

Bozuk mu bunlar. ?

Yorum bağlantısı
Tamer Evren
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çekince çıkarlar.. 

Bozuk mu bunlar. ?

Evet, bazıları yanmıyor, hepsini yenileyeyim dedim. Çekince çıkmıyor, aşağıdaki metaller önlüyor, çekerken aynı anda o metalleri bastırmak gerekiyor sanırım ama 2 el ile bunu beceremedim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dipsiz ampul bunlar.. 

Çekine çıkar, asılın korkmayın. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...