İçeriğe Yönlendir

Granada - Motor Degistirme (Cosworth)

Bilal Delen

Recommended Posts

Bilal Delen

Selam arkadaslar 

Hatirlarasaniz gecen sene forumda konu acmisdim granada toplamak istiyorum diye sonunda bir granada sahibi olduk ve artik yavas yavas degisikliklere baslamak istiyorum aracim 1975 model 2.0 V6 cologne granada salon , oncelikle bu motor uzerinde oynamadan motoru degistirmek istiyorum bu konuda tecrubeli ve bilgili arkadaslarin yardimini istiyorum :yurtdisindi ikamet ettigim icin motoru ingiltereden turkiyeye  gonderecegim motor olarak 2.9 24 V Cosworth dusunuyorum eski BOA yada bi sonraki BOB kodlu motor arasinda karar verecegim . Bu motorlar hakkinda da eger bilgisi olan arkadaslar varsa onerilerini yazabilir. Boyle bir is icin tabiki ford dan anlayan bir usta gerekli , turkiyede konyada kalmakdayim konyada yada civarinda bu isleri yapabilecek bi usta varmi bilen arkadaslar yazarsa cok memnun olurum .Geldik kagit kurek isine (yasal), net de o kadar bilgi kirliligi varki motor swaplama (degistirme) hakkinda bir turlu dogru bilgiye ulasamadim , bilen arkadaslara soruyorum yasal yontemler nasil oluyor nerden baslayip ilerliyoruz kanunlar nasil isliyor bu konu hakkinda fikirleriniz ve onerileriniz ve de tecrubeleriniz nedir bilmek isterim ...En ufak yardiminiz bile makbule gecer fikirlerinizi bekliyorum, simdiden saolun...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Konya da karatay sanayide özbayford var gorusmek lazım ama büyük ihtimalle hallederler bayram usta ile görüşebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bilal Delen

ilgi ve alakaniz icin cok tesekkur ederim ilk isim bayram usta ile gorusmek olucak 

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Çağlar abi konuyu gördüğünde size yardımcı olacaktır.İstanbulda olsanız usta konusunda sıkıntı yaşamazdınız.Oktaykan kardeşlerden cosworth motor hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Saim Ulaş Yılmaz

2.0 sw kasaya 2.3 motor taktığını söyleyen bir tanıdığım usta var. Araca bindim ancak kaputun altına bakmadım. 2.8 taunusu da var ayrıca. Bence sizin işinizi çözebilir. Antalya'da tamirhanesi. Düşünürseniz bilgileri göndereyim ancak işi yapmak istemesi lazım. Şu sıralar çok yoğun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bilal Delen

Eywallah su an zaten planlar seneye kaldi eger iletisim icin bilgi verirseniz gerekdiginde kendisiyle goruselibirim ..

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

resmi evrak konusunda trafik şube müdürlüğü ile bizzat görüşün derim. en doğru bilgileri onlar verecektir.mevzuatı en iyi bilen onlardır. ayrıca tüv de çalışmış bi arkadaşım mevcut motorun hacim olarak %30 büyüğünü takabilrsin diye söylemişti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...