İçeriğe Yönlendir

Hangi Suv (Kuga,tucson,sportage,kadjar,vitara,mokka,yeti,3008)

Turkay Enez

Recommended Posts

Turkay Enez

Üzülmedim. Kullandığım sürece görevini yerine getirdi, hizmet etti. Yerine aldığım da (daha ekonomik olarak) aynı işi yapacak sonuçta. Fazladan gezip gördüklerim yanıma kâr kalacak. Bu açıdan bakıyorum. Aslında tatiller hariç arabayı okula gidip gelirken kullanıyorum. Arka koltuklarda oturulmuyor bile. B sınıfı bir araç bile bana yeter. Ancak yaz tatilinde konfor ve genişlik aranıyor... Bir de satmamı tetikleyen bişey daha var. Onu da yazayım. Benzinli motorun sürüş zevki (düşük tork) hiç yok gibiydi. 100-110 sabitleyip giderken bile birazcık yokuş görse hemen 5 e, veya 4'e alıyordu. Hatta bazen 3'e bile aldığı oluyordu. Dizelin gözünü seveyim. Yokuş düz farketmiyor. Yüksek tork iyi hissettiriyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

anladım hocam, sizin ki turbosuz tucson? megane onun yanında kedi gibi atiktir.

ben t-gdi sanarak yazmıştım.

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
4 saat önce, Turkay Enez yazdı:

Üzülmedim. Kullandığım sürece görevini yerine getirdi, hizmet etti. Yerine aldığım da (daha ekonomik olarak) aynı işi yapacak sonuçta. Fazladan gezip gördüklerim yanıma kâr kalacak. Bu açıdan bakıyorum. Aslında tatiller hariç arabayı okula gidip gelirken kullanıyorum. Arka koltuklarda oturulmuyor bile. B sınıfı bir araç bile bana yeter. Ancak yaz tatilinde konfor ve genişlik aranıyor... Bir de satmamı tetikleyen bişey daha var. Onu da yazayım. Benzinli motorun sürüş zevki (düşük tork) hiç yok gibiydi. 100-110 sabitleyip giderken bile birazcık yokuş görse hemen 5 e, veya 4'e alıyordu. Hatta bazen 3'e bile aldığı oluyordu. Dizelin gözünü seveyim. Yokuş düz farketmiyor. Yüksek tork iyi hissettiriyor...

Turbosuz tucson sanırım sizinki turbolu öyle olmaz diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ömer Bastacıoğlu

Benzinli düşünülüyorsa Turbo almak daha mantıklı. Turbosuz benzinli ile yakıt farkı az ama performans farkı büyük.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yakıt farkı epeyce oluyor. Düşük devir kullanıldığı için. Genellikle 2 litre dolayında oluyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...