İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Zorunlu trafikten sonra, hiç aklıma bile gelmedi :D

Hediye ederler diye düşünüyorum :D bu paraya...

Ben senin yerinde olsam benimde aklıma gelmezdi... :biggrin:

Tabii yanında bonus olarak hazırlar sana emmi :biggrin:

Kasko çok tutmaz aslında :D

Abi ne tutar cidden ? :)

Yorum bağlantısı

Kasko çok tutmaz aslında :D

Hediyenin büyüğü,küçüğü olmaz :D

Makbule geçer :p

Ben senin yerinde olsam benimde aklıma gelmezdi... :biggrin:

Tabii yanında bonus olarak hazırlar sana emmi :biggrin:

Abi ne tutar cidden ? :)

Kesinlikle yapacak bak demedi,deme :)

Yorum bağlantısı

Hakan senin için bir fon oluşturalım, Honda ile ilgili soru soranlardan 1'er lira alalım. Sigortaya da bir sponsor bulalım. Topladığımız paralarla piknik yapalım olmaz mı?

Yorum bağlantısı

Hediyenin büyüğü,küçüğü olmaz :D

Makbule geçer :p

Kesinlikle yapacak bak demedi,deme :)

Çok merak ediyorum adaş :biggrin:

Yorum bağlantısı

Hakan senin için bir fon oluşturalım, Honda ile ilgili soru soranlardan 1'er lira alalım. Sigortaya da bir sponsor bulalım. Topladığımız paralarla piknik yapalım olmaz mı?

Fon güzel fikir :)

Honda sorularına para almak ayıp olur,bende Ford soruları soruyorum.

Ama toplanılan parayla piknik,Süper fikir :p

Çok merak ediyorum adaş :biggrin:

Hediye bana gelecek,dur bekle :D yazsın bakalım :p

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hakan zararlı çıkar :D Hondanın nesini soracaksın bozulmazki :vroom:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracı aldığın gün isteseydin, yapılabilecek bir rakam verebilirdim sana.. Artık veremem, sicilin bozuk, tampona çarpmışsın :D

Yorum bağlantısı

Olmadı, böyle yapamayacağız. Ama hediyeyi ben de merak ediyorum.

Benim aracın kaskosu 1697 (yazıyla binaltıyüzdoksanyeddi :ohooh: ) TL tuttu, ilk taksit ödendi. Keyfimden yerimde duramıyorum.

Bakalım seninkisi ne olacak?

Yorum bağlantısı

Aracı aldığın gün isteseydin, yapılabilecek bir rakam verebilirdim sana.. Artık veremem, sicilin bozuk, tampona çarpmışsın :D

Adaş al sana bonus :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bunlar nasıl fiyat yahu böyle.Benim kaskodan pahalı :D Gerçi geçenlerde haber vardı bunlarla ilgili.Daha da artacağı konusunda.

Yorum bağlantısı
Ali Deniz

Bu aralar İstanbul'da daha önce görmediğim kadar çok yabancı plaka görüyorum. Nedeni hakkında tahminim şu yönde; alım satım işi noterlere geçtiğinden bu yana plakayı ikamet ilinize taşımanız gerekmiyor diye biliyorum. Zorunlu trafik sigortası yaptırırken de sigorta şirketleri sadece plakaya göre fiyat verdiğinden, İstanbul plakası takmamak daha avantajlı hale geliyor.

Ben arabanın devrini alırken plakayı değiştirmemiştim, şu saatten sonra plaka değiştirmem mümkün olurmu? Olaki plakayı değiştirdim, arabaya Karabük plakası taktım; zorunlu trafik sigortası ve kasko yaptırırken maliyet düşermi?

Edit: Forumda cevabı varmış; okuduk, öğrendik..

http://www.fordclubt...urmek-hakkinda/

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yeni yasadan sonra araç alanlar plakasını değiştiremez.. Önceden almış olanlar değiştirebilir..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben ankara plaka araç aldım istanbula getirdim değişmeyecek mi abi ?

Serbestsin...

Yorum bağlantısı
Ali Deniz

Bahsedilen yeni yasa bu sanırım;

"İlk defa tescili yapılan her araca bir tescil plaka numarası tahsis edilir. Satış veya devir işlemlerinde daha önce düzenlenerek bir önceki araç sahibine verilmiş olan motorlu araç trafik belgesi ile tescil plakaları yeni sahibine devredilir. Yerleşim yeri adresi dışındaki başka bir trafik tescil kuruluşunda kayıtlı araçları satın veya devir alanlar ile yerleşim yeri adresi değişenlerin araçlarına yerleşim yeri adresinin bulunduğu yerdeki trafik tescil kuruluşunun plakasını alabilmeleri isteklerine bağlıdır. İsteğe bağlı olarak tescil plaka numarasının değiştirilecek olması halinde bu değişiklik; araç sahiplerinin, kanuni temsilcilerinin, vekillerinin veya kamu kurum ve kuruluşları ile tüzel kişiliklerce yetkilendirilen kişilerin ibrazı zorunlu belgelerle birlikte yerleşim yeri adresinin bulunduğu yerdeki trafik tescil kuruluşuna bir ay içerisinde müracaat etmeleri suretiyle yapılır. Aracın tescil plaka numarası, can ve mal güvenliğinin gerekli kıldığı hallerde mülki amirin talebi ve İçişleri Bakanlığının onayı ile aracın kayıtlı olduğu yer trafik tescil kuruluşunda başka bir tescil plaka numarası ile değiştirilebilir."

Yorum bağlantısı

Desene abi ,Stajyer bana kötü kilitledi :D

harbi ne çıkıyor :D Kasko :)

Yorum bağlantısı

Olmadı, böyle yapamayacağız. Ama hediyeyi ben de merak ediyorum.

Benim aracın kaskosu 1697 (yazıyla binaltıyüzdoksanyeddi :ohooh: ) TL tuttu, ilk taksit ödendi. Keyfimden yerimde duramıyorum.

Bakalım seninkisi ne olacak?

1700 mü :s

Ufs Az değilmiş abi seninkide :D

Ben dedim sana bonus diye :D

Hahahaha

:D

Bu bonus sağlam oldu ama :D

Satıyorum :p

Yorum bağlantısı

Hahahaha

:D

Bu bonus sağlam oldu ama :D

Satıyorum :p

Aracı alacak vatandaşın bu konu hakkında eksik ve eski bilgiye sahip olma özelliğini mutlaka araştır :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

İl, ilçe gerçekten çok farkediyor. Beni de son anda noter uyandırdı memleketten 06 plaka aldım, sigorta 500-600 civarı fiyat verdiler, 58 plakaya dönünce il bazında 300 dediler, ilçeyi de girince 200 liraya sigortayı yaptırdık. Tabi merniste kayıt şart, yoksa değişmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

Bir ilginç sigorta hikayesi de benden. Bu yıl haziran ayı civarında Bacanağmın arabası ile kaza yaptım.Araba DACIA Logan daha 9 aylık arac hafif nemli yolda viraja daralan yolda iki araç yan yana geldik bende solumdakine yol vermek için hafif fren yaptım ve bir anda 180 derece dönmüş sağ tarafımdaki yeşilliklerde karayolundaki bariyerlere yapışmış buldum.Ön cam, kaput ön tampon ,sağ ön çamurluk ,sol ön kapı, arka tampon ,sol arka çamurluk,sol orta direk, arka bagaj kapağı ,stoplar farlar ve saire görünürde hepsi değişecek duruma geldi.Bacanak arabayı servise çektirdi tutanaklar tutuldu eksper geldi aracı onarılacak dedi.Tabi araç sahibi bukadar hasar varken araba daha yeni 1 yılını doldurmadı yeni arac klozu filan dedi racın perte çıkarılıp yenisi ile değişimini taleb etti.Sigorta tamam araca 22 000 tl öderiz perte çıkaralım şeklinde teklif ile geldi aracın o an yenisinin fiyatı 28 000 idi .Bacanak kabul etmedi eksperin ilk hasar miktarı 11 000 tl şeklinde idi Bunun üzerine tüketici mahkemesinde dava açıldı bilirkişi tain edildi bilirkişi hasar miktarı 16 000 civarında bir rakam olarak belirledi .Sigortadan bu miktar taleb edildi sigorta ödemeye yanaşmadı.Dava açıldı rakam yanılmıyorsam 18 000 oldu ve karar sigorta aleyhine sonuçlandı.Bacanak hala paranın yatması için bekliyor bu arada arabayı kazalı hali ile 14 000 Tl ye sattı yerine başka araba aldı. Bunca zamandır uğraştıran sigorta benim bildiğim en büyüklerden birisi AKsigorta . Benim de şimdi endişem acaba bu tür bir kazaya karışmış olmak benim kendi aracımın sigorta bedelini nekadar etkiler, bugüne kadar 17 yıldır başka bir kazaya suçlu olarak karışmışlığım olmadı .Geçen yıl 470 tl civarında kasko yaptırmıştım 180 civarı da zorunlu trafik idi yanılmıyorsam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir ilginç sigorta hikayesi de benden. Bu yıl haziran ayı civarında Bacanağmın arabası ile kaza yaptım.Araba DACIA Logan daha 9 aylık arac hafif nemli yolda viraja daralan yolda iki araç yan yana geldik bende solumdakine yol vermek için hafif fren yaptım ve bir anda 180 derece dönmüş sağ tarafımdaki yeşilliklerde karayolundaki bariyerlere yapışmış buldum.Ön cam, kaput ön tampon ,sağ ön çamurluk ,sol ön kapı, arka tampon ,sol arka çamurluk,sol orta direk, arka bagaj kapağı ,stoplar farlar ve saire görünürde hepsi değişecek duruma geldi.Bacanak arabayı servise çektirdi tutanaklar tutuldu eksper geldi aracı onarılacak dedi.Tabi araç sahibi bukadar hasar varken araba daha yeni 1 yılını doldurmadı yeni arac klozu filan dedi racın perte çıkarılıp yenisi ile değişimini taleb etti.Sigorta tamam araca 22 000 tl öderiz perte çıkaralım şeklinde teklif ile geldi aracın o an yenisinin fiyatı 28 000 idi .Bacanak kabul etmedi eksperin ilk hasar miktarı 11 000 tl şeklinde idi Bunun üzerine tüketici mahkemesinde dava açıldı bilirkişi tain edildi bilirkişi hasar miktarı 16 000 civarında bir rakam olarak belirledi .Sigortadan bu miktar taleb edildi sigorta ödemeye yanaşmadı.Dava açıldı rakam yanılmıyorsam 18 000 oldu ve karar sigorta aleyhine sonuçlandı.Bacanak hala paranın yatması için bekliyor bu arada arabayı kazalı hali ile 14 000 Tl ye sattı yerine başka araba aldı. Bunca zamandır uğraştıran sigorta benim bildiğim en büyüklerden birisi AKsigorta . Benim de şimdi endişem acaba bu tür bir kazaya karışmış olmak benim kendi aracımın sigorta bedelini nekadar etkiler, bugüne kadar 17 yıldır başka bir kazaya suçlu olarak karışmışlığım olmadı .Geçen yıl 470 tl civarında kasko yaptırmıştım 180 civarı da zorunlu trafik idi yanılmıyorsam.

O kazaya karışmış olmak sizi etkilemez ancak hikayeden şu özeti çıkardım.

Kimsenin arabasını emanet almayacaksın, kimseye arabanı emanete vermeyeceksin...

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...