İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

4 ay kadar önce yoldan savrulup tek taraflı yapmış olduğum kazada aracım pert oldu. Kaskodan ödeme yapıldı.

Şimdi alacağım aracın sigortasına bu kazanın herhangi bir etkisi olur mu?

Buna net bir şey söylemek zor..

Uzun süreçte sigortalı hasar prim dengesine bakılıyor, ancak bunu yapan şirket sayısı çok az...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Buna net bir şey söylemek zor..

Uzun süreçte sigortalı hasar prim dengesine bakılıyor, ancak bunu yapan şirket sayısı çok az...

Cevap için teşekkürler Mehmet Bey.

Bugün 34 plakalı aracım için 308 TL ye trafik sigorta poliçem kesildi. 1-2 gün içinde ruhsat çıkacak ve plaka 06 olacağından bir miktar daha düşecek rakam. Fiyat beklediğimden iyi gibi geldi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Düzene girecek yavaş yavaş.. Şirketler panik döneminden çıksın, fiyatlar toparlanır diye tahmin ediyorum..

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Düzene girecek yavaş yavaş.. Şirketler panik döneminden çıksın, fiyatlar toparlanır diye tahmin ediyorum..

Haklısınız, bugün TVde trafik sigortası için hasarsızlık indiriminin sona ereceğine dair de bir haber vardı. Bir an evvel oturması lazım bu sektörün...

Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

bugün yenileme yaptım 35 plaka 2006 fusion

Eureko kasko eskisi - 476,25 yanisi 631,7

trafik eskisi - 177,46 yenisi 296,24

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Groupama sigorta;

Trafik-284 tl

Kasko-1.060 tl

3 yıl hasarsızlık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Cevap için teşekkürler Mehmet Bey.

Bugün 34 plakalı aracım için 308 TL ye trafik sigorta poliçem kesildi. 1-2 gün içinde ruhsat çıkacak ve plaka 06 olacağından bir miktar daha düşecek rakam. Fiyat beklediğimden iyi gibi geldi...

Aracımın plakasını 06 yaptıktan sonra 31,5 tl iade yapıldı. Böylece 308-31,5= 276,5 TL ye Axa'dan sigortalanmış olduk...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Recep Mura

Benim de bu ay içinde sigorta yaptırmam lazım geçen sene 185 TL den yaptırmıştık indirim olduğu halde ilk sene 167 TL idi bu sene anladığım kadarıyla daha fazla olacak ilk iki sene Anadolu sigorta idi. En uygun hangisi olur tavsiye alabilir miyim? şimdiden araştırmaya başlamam lazım araç eşimin üzerine, 2004 Fusion 1.6 benzinli+LPG şehir sakarya tahmini ne kadar bir rakam çıkar acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tahmin şansımız yok maalesef...

Sürücünün yaşı, hasar geçmişi, mevcut hasarsızlık indirimi aracın marka model yaşı gibi bir çok kriter var.. .

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Tahmin şansımız yok maalesef...

Sürücünün yaşı, hasar geçmişi, mevcut hasarsızlık indirimi aracın marka model yaşı gibi bir çok kriter var.. .

Sürücü yaşı 32-Bayan, hasar çok şükür şuana kadar yok, hasarsızlık indirim geçen senekine uygulandı aracın marka Ford Fusion 2004 model 1.6 Sakarya...

İlk sigorta bedeli indirimsiz 167 TL iken bir sonraki sene indirimle 185 TL olmuştu bu sene anladığım kadarıyla 200 den aşağı olmayacak pekala en uygun hangi firmalarda bulabilirim özellikle fiyat alayım...

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Bugün sompo japondan

trafik:204 TL

Kasko: 640 TL

yaptırdım kurtuldum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sürücü yaşı 32-Bayan, hasar çok şükür şuana kadar yok, hasarsızlık indirim geçen senekine uygulandı aracın marka Ford Fusion 2004 model 1.6 Sakarya...

İlk sigorta bedeli indirimsiz 167 TL iken bir sonraki sene indirimle 185 TL olmuştu bu sene anladığım kadarıyla 200 den aşağı olmayacak pekala en uygun hangi firmalarda bulabilirim özellikle fiyat alayım...

Hocam bu bilgiler ile rakam bulamazsınız...

Tc, plaka ve isim yazan sayfadaki ruhsat seri numarası lazım, ayrıca 33 tane şirket var.. :)

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Hocam bu bilgiler ile rakam bulamazsınız...

Tc, plaka ve isim yazan sayfadaki ruhsat seri numarası lazım, ayrıca 33 tane şirket var.. :)

Anladım, zaten net rakam alabilmeyi beklemiyorum yalnızca tahminen şu aralık arasında 190-250 TL gibi mesela neyse uygun zamanda görebildiğim kadar sigorta şirketine gidip bizzat fiyat alıp uygun olanı tercih etmek gerekecek...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet Hocam.. öyle yapmak lazım çünkü... Her ilden ziyade, ilçelerin de artık kendine özel fiyatları var...

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Evet Hocam.. öyle yapmak lazım çünkü... Her ilden ziyade, ilçelerin de artık kendine özel fiyatları var...

Teşekkür ederim Mehmet Bey, en doğrusu ve gerçekçisi bizzat fiyat almak hayırlısı bakalım, son değişikliklerden sonra gözüm korktu açıkçası, herkes çok artmış diyor rakamları, şu sıralar ev satıp yeni ev alma arefesinde olduğumdan ince eleyip sık dokuyorum umarım kesemize uygun bir sigorta şirketi bulabilirim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Korkmasın...

Yılbaşından beri bir artış olmadı bizde... Diğer şirketleri bilmiyorum.. belki fiyatı düşenler de vardır..

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Gecen sene ergo dan ilk sene olarak 145 e yaptirmistim bu sene anadolu dan 179 a yaptirdim sigortayi 21 martta

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Gecen sene ergo dan ilk sene olarak 145 e yaptirmistim bu sene anadolu dan 179 a yaptirdim sigortayi 21 martta

Çok iyiymiş hele de 2011 model bir araç için...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok iyiymiş hele de 2011 model bir araç için...

Model yeni ise sigortaları ucuzdur :)

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Model yeni ise sigortaları ucuzdur :)

Ben tam tersi biliyordum yeni araçların masrafları da fazla olabileceğinden sigorta bedelleri daha yüksek olur diye...Demekki doğru değilmiş....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araçlar yaşlandıkça hor kullanılmaya başlanır.. Bakımları ihmal edilir.. Kaza oranları artar..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2009 Fransız Megane HB için,

Yaş 26, lokasyon İstanbul, %10 hasarsızlık indirimi ile

Geçen sene 291TL ödediğim trafik sigortama bu sene gayet "uygun" rakamla 310TL ödedim :)

Bıyıklı sigortacım sağolsun, yine bıyığa boya parası çıktı :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Mura

Araçlar yaşlandıkça hor kullanılmaya başlanır.. Bakımları ihmal edilir.. Kaza oranları artar..

Bende araba kaza yapınca yeni olduğundan daha çok masrafı çıkar diye düşünüyordum sonuçta sıfır aracın onarılmasıyla diğerlerinin onarılma maliyetleri farklı olur diye....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bende araba kaza yapınca yeni olduğundan daha çok masrafı çıkar diye düşünüyordum sonuçta sıfır aracın onarılmasıyla diğerlerinin onarılma maliyetleri farklı olur diye....

Her şey istatistikle belirleniyor Hocam... İhtimal değil, verilerle hareket ediliyor..

10 tane 2012 araçtan biri kaza yaparsa 10 tane 2000 modelden dördü kaza yapıyor gibi ve parça maliyetleri aynı..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...