İçeriğe Yönlendir

Yeni Insignia

Hakan Bayrak

Recommended Posts

Cem Dilmen

4 insignia değiştirmiş biri olarak ben de çok beğendim. Özellikle SW ( Sports Tourer ) gayet güzel. Sedanı da oldukça spor ve yakışıklı. Motor seçenekleri de iyi görünüyor. Rakiplerinden hep bir adım geride bırakan, yıllardır Opelin vazgeçemediği Active Select şanzımanı bırakıp tork konvektörlü şanzıman koyması da çok çok iyi olmuş. Bu sayede hem yakıt hem de performans kaybı problemlerine çare olunabilir diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Güzel olmuş. Insignia'yı bilmem ama geçen cumartesi Opel Astra dizel HB otomatik kullandım. Çok kötü geldi bana 136 beygir çok seri değildi, çünkü otomatik vites geçişleri yavaş kalıyor. Araba çok konforsuzdu. Özellikle bozuk yollara girdim, tangır tungurdu resmen. Insignia daha konforlu biliyorum ama, Astra olmamış... :)

Şık...

Opel aktarmadaki verimsizliği ve motorda devir bandına homojen dağılmayan güç/tork grafiğini en azından bu modelde düzeltirlerse güzel seçenek... Yeni Astra'da Cenk abinin yorumlarına katılıyorum. Kuzenimin aldığı 1.6 dizel 136Hp manuel yeni astrayı kullandığımda benimde ilk dikkatimi çeken düşük devirde çok canlı motorun 2000 d/d ve üzerinde doğru dikkat çekici sağırlaşması ve aracın sert süspansiyonu idi. Motor kalkışta çok iyi başlıyordu ama sonrası hayal kırıklığı...

Bu arada VW CC (Yeni Arteon) modelini Insignia'ya rakip olarak konumlandırdığını biliyorum. Esasen VW'nin CC yada Arteon gibi şık bir araç üretmesini Insignia mühendislerine borçluyuz desek yeridir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

SW olan güzel olmuş harbiden, eskiside şekil olarak güzeldi, bakalım bunda dertler motor aktarma nasıl, şanzımandan kurtulmuşlar, hele şükür, bakalım gelsin hele..

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

dış görünüşü tam bir aile arabası izlenimi veriyor.

ne zaman ki burada servis müşteri odaklı olur, ya da şimdiki yetkili ford servisim opele de bakar, ancak o zaman düşünülebilir.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Opel aktarmadaki verimsizliği ve motorda devir bandına homojen dağılmayan güç/tork grafiğini en azından bu modelde düzeltirlerse güzel seçenek... Yeni Astra'da Cenk abinin yorumlarına katılıyorum. Kuzenimin aldığı 1.6 dizel 136Hp manuel yeni astrayı kullandığımda benimde ilk dikkatimi çeken düşük devirde çok canlı motorun 2000 d/d ve üzerinde doğru dikkat çekici sağırlaşması ve aracın sert süspansiyonu idi. Motor kalkışta çok iyi başlıyordu ama sonrası hayal kırıklığı....

Şükür beni anlayan biri çıktı. [emoji106]
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

2000 li yıllarda üç araba vardı piyasada focus, astra ve golf. Her ne hikmetse son yıllarda kasa olarak çok güzel işler yapsa da opel bu üçlüden uzaklaştı gibi geliyor bana. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

2016 Liste fiyatları da rakiplere göre oldukça makul. 2017 de buna yakın olursa ve önyargıları yıkarsa iyi satış rakamlarına ulaşır. Reklam şart.

1.6 Benzinli 170HP AT6 Edition Elegance 100.150

1.6 Dizel 136HP MT6 S&S Edition Elegance  105.150

1.6 Dizel 136HP AT6  Edition Elegance  111.150

1.6 Dizel 136HP AT6 Design 110.650

1.6 Dizel 136HP MT6 S&S  Cosmo 113.150

1.6 Dizel 136HP AT6  Cosmo 119.150

2.0 Dizel 170HP AT6 Cosmo 159.150

2.0 Dizel 170HP AT6 4x4  Cosmo 169.150

1.6 Dizel 136HP AT6 Elite 124.150

1.6 Dizel 136HP MT6 S&S Sport 117.150

1.6 Dizel 136HP AT6  Sport 123.150

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Cavit Çırakoğlu
Metin Akbal yazdı:

Led far olmadan cok cirkin.

Alınır mı ? Ne dersin . LED farlar exellance donanımında var gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Görüntü olarak şahane bir araba. Teknik özellikleri iyi incelemek gerekiyor. PSA grubu OPEL'i çok daha iyi hale getirecek bence. Özellikle farklı motor seçenekleri OPEL'i uçuracak. Mesela yeni Astra'da değişen motor daha fazla güç ve tasarruf sağlıyor zannımca. Diğer modellere uygulandıkça daha farklı bir OPEL bekliyorum. 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

136 HP lik dizelini kullandım ilk kalkışlar zayıf geldi ancak kalite algısı bence iyi 160 170hp lik motor olsa çok daha iyi olurdu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Alınır mı ? Ne dersin . LED farlar exellance donanımında var gözüküyor.
Eskisini daha cok begeniyom yenisini test etmedim agam. 1.4T otomatik ev borcum olmasa cok niyetimse aslinda.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçen ay test etmiştim. Motor 136 hp gibi görünmüyordu. Mondeo bulamasam listemdeydi ama servisinden kimse memnun olmadığı işin vazgeçmiştim.  İç görünüm güzeldi .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

İlk çıktığında test etmeye gitmiştim, o kadar beğenmedim ki testten sonra Fabia'ya bindiğimde Fabia gözüme BMW gibi gelmişti.

Güzel tasarım, gerisi çöp, bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçen ay test etmiştim. Motor 136 hp gibi görünmüyordu. Mondeo bulamasam listemdeydi ama servisinden kimse memnun olmadığı işin vazgeçmiştim.  İç görünüm güzeldi .

Eskiden servisi gerçekten sıkıntılıydı. Ama şimdi el değiştirdiği için farklı bir yaklaşım olabilir. Araba cidden güzel. 🙂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Araba gerçekten güzel kötü dersem çarpılırım. Servisler bence halen kötü ötesi ve firma arabanın arkasında durmuyor. Arkadaşım @Murat Yaprak sıfır astrasına bayide landirenzo lpg takıldı ekzantrik değişti opel arkasında durmadı. Durumu @Metin Akbal biliyor. Uyumlu olmayan araca lpg takmışlar. Hedefleri sırf araba satmak.

Eyüp Çetin yazdı:

Eskiden servisi gerçekten sıkıntılıydı. Ama şimdi el değiştirdiği için farklı bir yaklaşım olabilir. Araba cidden güzel. 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Araba gerçekten güzel kötü dersem çarpılırım. Servisler bence halen kötü ötesi ve firma arabanın arkasında durmuyor. Arkadaşım @Murat Yaprak sıfır astrasına bayide landirenzo lpg takıldı ekzantrik değişti opel arkasında durmadı. Durumu @Metin Akbal biliyor. Uyumlu olmayan araca lpg takmışlar. Hedefleri sırf araba satmak.

Yakın bir arkadaşım da da aynı sıkıntı var. Garantiden çıktığı için kendi yaptıracak. Servis zayıf deniyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Yakın bir arkadaşım da da aynı sıkıntı var. Garantiden çıktığı için kendi yaptıracak. Servis zayıf deniyor. 

Benim eski aracım Opel Astra J sedandı. Daha 1,5 yıl dolmadan debriyaj sallanıyordu. Yayı kopmuş. Götürdüm garanti kapsamında yapamayız dediler. Servis çok ilgisiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Opel yıllarca zarar etti.
Bunun sonucu olarak da garanti konusunda olumsuz dönüşler yaptı.

Opel hep güzel kasalar yaptı hep beğenmişimdir.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Cenk Polat

sw sevmeyen biriyken  bu modele bayıldım. çok başarılı bir tasarım olmuş .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...