İçeriğe Yönlendir

İphone 7 Hangi Hafıza Seçeneği Alınmalı?

Mahmut Sayar

Recommended Posts

Tuna İşgören

daha ucuz fiyatı :)

androidin suçu değil bu, ram yer istersen 1 terabayt koy, hepsine yayılır andro yapısı böyle, ama yayılınca iostan yavaş olmaz, anlayacağın bir hata yok bir dezavantajıda yok, yayılır ama işini yapar, gerektiğinde bir tarafta toplanırda...

htc değişik bir marka, kullansan bilirdin, hTC demek android demek te diyebiliriz mesela, son zamanlarda çok iyi markalar türedi, şimdi onlarda çok iyi, htc kullansaydın ne demek istediğimi anlardın, ios ta ne derler hep, stabil hızlı vs. gerçi bunlar geride kaldı ama şunu diyim yeter sanırım, htc androidin ayponudur...

gelelim JB olayına, andro kullanan bir cihaz kutudan çıktığı gibi zaten jb li bir ayponun yaptıklarını yapar, ios un yapamadığ şeylerde var, paylaşım evrensellik gibi, güvenlik kaygısı ve ios sistemini korumak daha doğrusu kopyalanmasını önlemek amaçlı şeyler, bunu detaylandırırız....

sorun yaşama var diyorsun androda, yavaşlama donma kasma gibi şeyler, bu Andronun sıkıntısı hatası yetersizliği değil, andro kullanan markaların tam optimize olmayışından, andro kullanan tonla marka ve model var, alt seri üst seri cihazlar var, ayponda ise tek model, doğal olarak en üst seviye olmayan andro kullanan cihazlarda sorun yaşanır, bu doğal, ama salt android ios tan asla geri değil, hatta resmi çökme testlerine bakarsan android iso a göre çok daha az çökme yaşayan bir sistem...

sonuç olarak senin çektiğin sıkıntıların sebebi android değil, aldığın telefonların markası, ben 4 senedir htc 0ne m7 kullanıyorum, bu zamana dek tek hata yapmadı, sıkıldım artık aletten, güncellemede almıyor ama hala sıfır hata ile ve en ufak sıkıntı hissetmeden kullanıyorum, her uygulamada en son sürümde,olmaz demiyor...

anlayacağın ben senin yaşadığın ama aypona geçince bunlardan kurtulduğun durumunu yaşamadım hiç, ben zaten hep rahattım :)

kötü olan Andro değil anlayacağın...

Aynı fikirdeyiz .. androidi belki 100 firma kullanıyor ve kendi arayüzlerine optimize ediyorlar ama ios tek sistem tek cihaz donanım ile yazılım tam uyum içinde çalışıyor . Kurcalama imkanı vermediği içinde sistemde sapıtma olmuyor. keşke lg g2 alacağıma htc m8 alsaydımda bir sürü ayar yapmak zorunda kalmasaydım sanırım seçimim yanlış olmuş . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ufak bir ekleme daha yapayım iphone 6 mesela tam bir fiyasko çatır çatır yamuluyor ve kullanıcı hatası diyorlar böyle bir rezalet olamaz kabul edilemez , Ama eline aldığında inceliği ve komple metal kasasıyla premium hissettiriyor. iPhone 6s te düzelttiler ve iphone 6'da birçok kullanıcı mağdur oldu. iPhone en iyi değil ali abi tabiki bu piyasada üzerine yok  denecek bir cihaz değil , en iyisi demiyorum ama premium hissetiriyor kısaca demek istediğim buydu 

premium olayı başka, olabilir, m10 mesela canavar gibi, ayponsa ince evet, bence daha güzel, ama daha narin, yazılım olayı başka, her iki sistemde bence canavar gibi, her ikiside maybach :)

zavallı zamzung note7 mesela, pil sıkıntılı olmasa hem premium hemde acaip aletti, neyse demek istediğini anladım :)

ben bmw-ford da kaldım, ayıptır kardeşim  : :D   habu arada Ford a da acaip gıcık oluyorum bu sıralar  :tongue:

not: ayrıca bu süper saçma fiyatlarada gıcığım, 3000-4000 tl. ye telefon alınırmı,bu nasıl vergidir, hem vergi hemde distirbütör kazığı var, ha birde ayponcuların ölümüne yeni model alma çabası  :D  : :p hep aynı dejavuyu yaşamak yetmiyor size  :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Note7 harbiden süper cihazdi ve yılın telefonu seçilirdi, ancak touchwiz in daha çok ekmek yemesi gerekli zaten onlarda anlamış touchwiz yerine baska bir sistem adi ile cikacak galaxy s8

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Note7 harbiden süper cihazdi ve yılın telefonu seçilirdi, ancak touchwiz in daha çok ekmek yemesi gerekli zaten onlarda anlamış touchwiz yerine baska bir sistem adi ile cikacak galaxy s8

aynen öyle, taçviz oturmamış doğru, ama oturanıda var, herkes sevmeyebilir ama olsun, yine hTC nin Sense arabirimi, bu benim için çok süper mesela, Sense dedinmi olay biter :)

dur bakalım, bende yenilerim belki, note 7 fena çuvalladı ama zamzung bu ayıbını örtmek için bu sefer acaip birşeyler yapacak, bakalım note 8 nasıl olacak :) bu arada aypon 8 dede komple değişim olacak, bekleyelim görelim...

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Abi note serisi artik çıkmayacakmış diye haberler var arastirmakta fayda var

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abi note serisi artik çıkmayacakmış diye haberler var arastirmakta fayda var

gelecek diyorlar, note8 ve s8, resmi olarak ortaya çıkmışmış...

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Nexus candir diyim de icimde kalmasin :D

Gerci henuz oneplus one i degistirecek kadar beni heyecanlandiran bir telefon cikaramadi hicbir uretici

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Gerci henuz oneplus one i degistirecek kadar beni heyecanlandiran bir telefon cikaramadi hicbir uretici

htc el attıysa nexus bile geridedir, androidi daha iyi yapan htc yahu  :D

one plusa gelince, benim m7 daha güzel, heyecan(sadece) arıyorsan 4 sene geriye gelmen lazım  :D

slogan über ama :)

OnePlus One Original Flagship Killer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

One Plus 3 açık ara önde tüm cihazlar içerisinde
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

One Plus 3 açık ara önde tüm cihazlar içerisinde

şu acaip aletleri bizde neden satmazalar acaba, ayıp yahu  :angry:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

şu acaip aletleri bizde neden satmazalar acaba, ayıp yahu :angry:

Satılıyor adamım. HTC önüme altın tepsi ile sunulmasa alacaktım :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Şuanda tasarim olarak damga vuran cihaz xiaomi mi mix başka cihaz tanimam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

2010 da ön sparişle aldığım ayfon4 hala taş gibi devam ediyor(gerçekten taş gibi ağır ve emin  :D ) Eş dost beynin yok gittin 2 küsüre telefon aldın diye dalga geçerekten üzerime 4-5 telefon eskittiler. Hesaba buyurun.  :good1:

Donma yok. virüs yok. atladı yok. zıpladı yok.

Not: Bu aralar değiştireceğim diyorum. Adam evlat gibi küçük çocukla aynı yaşta kıyamıyorum.  :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Elma bakarken etikete bakılmaz. Çin deyişi

Üstad iphone sever över Çağlar Üstad görüşlerinden bizi mahrum etmemiş.  :) Elbet bir gün doğru yolu o da bulacak. Audi laf edip şimdi övdüğü gibi. Mehmet Abi ve Servet Abi den sonra Çağlar abi de Alacak :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

OTG ile flash bağlanıyıyorsa elmaya hafızanın önemi kalmaz gibi

http://m.gearbest.com/otg-iphone-_gear/

kablo ve usb bellekle gezeceksin ha bu arada o port sana lazım, zira pili tırt olan ponpona birde ek batarya bağlaman lazım, kısaca beyhude çabalara girmeyelim, ponpon basit alet, detay istiyorsan daha gelişmiş işletim sistemi lazım, şöyle 128 gb hatta 2 terabayt hafıza kartı desteği olanlarladan :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Üstad iphone sever över Çağlar Üstad görüşlerinden bizi mahrum etmemiş.  :) Elbet bir gün doğru yolu o da bulacak. Audi laf edip şimdi övdüğü gibi. Mehmet Abi ve Servet Abi den sonra Çağlar abi de Alacak :D

sen öyle san, onlarda süper diye değil denk geldiği için almışlardır, heleki Servet  :D  yarım yamalaklarla işi olmaz, sen onları bırak kendine bak, dönecek olan sensin esas  :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

sen öyle san, onlarda süper diye değil denk geldiği için almışlardır, heleki Servet  :D  yarım yamalaklarla işi olmaz, sen onları bırak kendine bak, dönecek olan sensin esas  :p

Tek doğru senin doğrun zaten :) B

En güzel Ürün senin kullandığın zaten :D

Efsane m9 da gördüm. Güle güle kullan :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

huvay en iyisi.. şimdiden yazalım arşivde bulunsun

esnaf adamız hocam.. audiye kırmızı halı seriyoruz sanayide

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Üstad iphone sever över Çağlar Üstad görüşlerinden bizi mahrum etmemiş. :) Elbet bir gün doğru yolu o da bulacak. Audi laf edip şimdi övdüğü gibi. Mehmet Abi ve Servet Abi den sonra Çağlar abi de Alacak :D

Haha birgun herkes dogru yolu bulacak, maksat gecikmeden bulmak, kaybedilen zamana cok uzuluyor insan yillarca araba diye, amerikan otosu surmusum diyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tek doğru senin doğrun zaten :) B

En güzel Ürün senin kullandığın zaten :D

Efsane m9 da gördüm. Güle güle kullan :D

Tek doğru? Marka belirtmedim dikkat edersen ama şunu diyim, her markanın en üst düzey aleti daha iyi, yazılım zaten daha iyi :)

Benim ürün eskidi ama hala çok güzel, ama en güzel değil  :tongue:

m9 mu, almadım, m7 den sonra gelen 8 ve 9 daha çirkindi zaten :)

güle güle kullanıyorum evet, 4 senedir sıfır hata ile, sağolasın  :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

priz yaninda lobi sahibi olmak için o kadar para vermek ne kadar mantikli bilemiyorum [emoji28]

Bu sebeple Sony'ye geçmiştim, 2 gün pil ömrü vaat ediyordu, şimdi iphone kullananlarla pek farklı değil durum. Mobil dünyayı çok sık takip etmiyorum fakat şu marka ile 2 gün çıkarılır derseniz mutlaka değerlendiririm.

Günlük 1 saat görüşme, 4 saat civarı internet, uygulama, WhatsApp vs. kullanıyorum, mobil veri ev dışında hep açık. Bir ara akşam eve gelince şarj ediyordum, şimdi gün içinde değişen bir şey olmadı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...