İçeriğe Yönlendir

Focus III - Frene Basinca Tik Tok Diye Ses Geliyor

Mehmet Ali Saglam

Recommended Posts

Ersen Tapan

Birazdaha açık yazmalısınız, görmeden duymadan tahmin etmek çok zor. Ses nereden geliyor mesela. Pedal civarındanmı? motor bölmesindenmi ,balatalardanmı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Saglam

Ses frene bastik cektikten sonra arabanin altindan geliyo pedalda bi sıkıntı yok balatalar da daha 15 20 bin yapti
Acaba salincaklardan gelebilir mi arkadaslar salincaklarda bosluk olabilir mi normalde hic ses yok frene bas cek tık diye ses geliyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dar bir sokakta cam açık olarak yapın bu deneyi ve dinleyin.. 

Sesi daha net duyarsınız.. 

Her seferinde yapıyor mu buna bakın.. İleri geri hangisinde yapıyor buna bakın. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Her seferinde yapiyo

Ileri giderken yapiyo

Mehmet Bey,yazım kurallarına,imla kurallarına biraz dikkat edelim lütfen. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Saglam

Yani her frene bastigimda freni birakinca yapiyo ilerki giderken

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Balatalarda tireme ya da fren pedalında belirgin bir vurma hissi var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Saglam

Banada salincaklardan gibi geliyo arabanin birisi vuruyomus gibi ince bi tik sesi geliyo bide sadece verenden ayagimi cekince balatalar daha 20 bin yapti pedalda hic bisey yok titreme yok

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mustafa Y. Köksal

Yeni bir konu açmamak için buraya yazayım dedim. Focus 3 2012 1.6 tdci aracım var. Arabayla geri hareket ettigimde ilk frene basışımda sanki ön frenlerden geldiğini hissettigim bir ses var. Bu ses sürtme gibi değil bariz bir parçadan geliyor sanki boşluk varmis gibi. Sebebini bilen yaşayan var mıdır?

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Eski Focus 3 aracımda da tarifinize benzer bir ses vardı. Sadece geri gidip frene ilk bastığımda bir kere tok diye bir ses yapardı. Benim arka balatadan geliyordu ama. Geçmiş zaman hatırlamıyorum ama anımsadığım kadarıyla balatanın dengesiz aşınmasından olan bir sesti. Fren balatasının ortadan fazla kenarlarından az aşınması böyle bir sese sebep oluyordu. Ustam balatanın kenarlarını alıvermişti sonra kesildi galiba. Çok uzun zaman geçti ondan sonra mı kesildi, balata bitip yenisini alınca mı kesildi hatırlayamadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Y. Köksal
Ahmet Gül yazdı:

Eski Focus 3 aracımda da tarifinize benzer bir ses vardı. Sadece geri gidip frene ilk bastığımda bir kere tok diye bir ses yapardı. Benim arka balatadan geliyordu ama. Geçmiş zaman hatırlamıyorum ama anımsadığım kadarıyla balatanın dengesiz aşınmasından olan bir sesti. Fren balatasının ortadan fazla kenarlarından az aşınması böyle bir sese sebep oluyordu. Ustam balatanın kenarlarını alıvermişti sonra kesildi galiba. Çok uzun zaman geçti ondan sonra mı kesildi, balata bitip yenisini alınca mı kesildi hatırlayamadım. 

Anladım. Teşekkürler bakalim daha balata bitmedi bitince görürüz. Bu ford arabalarinda daha neler gorecez bakalım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...