İçeriğe Yönlendir

Xiomi Mi5S Hakkında

Mehmet Pınar
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Mehmet Pınar

Eşime telefon alacağım.Kendim iPhone kullanıyorum ve Android dünyasına çok uzağım. Dünden beri araştırıyorum. Çok alternatif var.Bir çoğunu eledim. Şu an aklımda kalan modeller Samsung A7 ve Huawei Ascend Mate8 ve XiomiMİ5 veya Mİ5s

Samsung ve Huawei Türkiye garantili, bilindik marka oluşu benim için tek olumlu yanları.

Ancak son günlerde ismini duyduğum ve dünden beri yorum video inceleme vs tüm detaylarını incelediğim Xiomi markası bir adım öne çıkmış durumda. Fiyat olarak 1000-1500 bandında bir telefon olmalı. Zira çok yüksek limitlere çıkmak istemiyorum. Mi5 1089 TL 5S ise 1449 TL

Arada 400 TL fark var. İkiside ithalatçı Delta garantili.Asıl mesele burda başlıyor, ithalatçı garanti mevzusuna çok hakim değilim. Sıkıntı yaşarmıyım bilemedim.

Sizin tavsiyeleriniz ne olur?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Xiaomi iyi markadır  ama cihaz arıza yaparsa muhattabınız kim olacak?  

Aynı fiyat bandında LG G4 var ve benim gözümde rakipsiz bir cihaz.  1200 bandında ithalatcı   1400 bandında LG Türkiye garantili versiyonları mevcut. 

Özellikle Android 5 Lolipop işletim sisteminde çok başarılı.  (6 Marshmallow da batarya ömrü kısa)

Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

GM5 Plus bakın güzel telefon ve 3 yıl yada 2 yıl boyunca saf android güncelleme garantisi var ayrıyetten ben bizzat biliyorum garanti sürecinde bozulma vs. gibi şeylerde hizmetleri on numara fiyatta 999 lira bazı internet sitelerinde ucuza bulabilirsiniz 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

A5 2016 ziyadesiyle iş görür. Ebat ideal, f/p cihazı diyebilirim.

Samsung arayüzü Android cihazlar içerisinde kullanım ve kişiselleştirme olarak da kolay.

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

2 aydır mi5 kullanıyorum. Sadeec cift hatlı olsun diye almıştım ama inanın çok çok iyi. Fiyatına göre mükemmel özellikleri var. Kamera hiç de kötü değil.Özellikle gündüz çekimleri çoğu telefona göre üstün. Takılma donma falan hiç yok. Hızlı şarj sorunsuz 70-80 dakikada tam doluyor. Cihaz çok ince O yüzden ciddi dabelerde dayanıklı olmaz diye tahmin ediyorum. Arka kapak çok kaygan elden bile kayıyor kılıf şart. Arıza yaparsa olayı biraz şans ve belirsiz. Delta servis paralel ithalatçılar arasında en iyilerinden ama yine de ciddi bir arızada ne yaparlar bilinmez.

Bence alın pişman olmazsınız Mehmet bey...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

2 aydır mi5 kullanıyorum. Sadeec cift hatlı olsun diye almıştım ama inanın çok çok iyi. Fiyatına göre mükemmel özellikleri var. Kamera hiç de kötü değil.Özellikle gündüz çekimleri çoğu telefona göre üstün. Takılma donma falan hiç yok. Hızlı şarj sorunsuz 70-80 dakikada tam doluyor. Cihaz çok ince O yüzden ciddi dabelerde dayanıklı olmaz diye tahmin ediyorum. Arka kapak çok kaygan elden bile kayıyor kılıf şart. Arıza yaparsa olayı biraz şans ve belirsiz. Delta servis paralel ithalatçılar arasında en iyilerinden ama yine de ciddi bir arızada ne yaparlar bilinmez.

Bence alın pişman olmazsınız Mehmet bey...

Kırılganlık testlerini izledim.O konuda haklısınız.

Delta arızalarda değişim yapmış, yorumlarda okudum.

Hızlı şarj olayı çok güzel bence.

Sadece 5 mi 5 s mi diye düşünüyorum aslında.

benimde S4 telefonum ölüp ölüp diriliyor, ne zaman ki geri dönmez o zaman Asus ZenFone 2 almayı düşünüyorum.

emmi iyi demişti.

Hiç düşünmemiştim, bi bakayım. Zenfone 3 tavsiyesi geldi ama fiyat yüksek.

Asus Zenfone 2 32gb 2.3 / 1.8 GHZ 64-bit 4 Gb Ram Sekiz Çekirdek

A5 2016 ziyadesiyle iş görür. Ebat ideal, f/p cihazı diyebilirim.

Samsung arayüzü Android cihazlar içerisinde kullanım ve kişiselleştirme olarak da kolay.

A5 boyut olarak biraz küçük gibi

Xiaomi iyi markadır ama cihaz arıza yaparsa muhattabınız kim olacak?

Aynı fiyat bandında LG G4 var ve benim gözümde rakipsiz bir cihaz. 1200 bandında ithalatcı 1400 bandında LG Türkiye garantili versiyonları mevcut.

Özellikle Android 5 Lolipop işletim sisteminde çok başarılı. (6 Marshmallow da batarya ömrü kısa)

G4 önermeyeler oldu, çok üstünde durmadım açıkçası
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Eşime huawei p9 alacaktım bütçeyi aşmak istemedim P9 Lite 3 gb ram 16 gb Rom modelini aldım. Ben çok beğendim. Şarjı 2 gün rahat gidiyor. Fotoğraf kalitesi çok iyi.Ara yüz ios benzeri. Donanım ve yazılım aynı firma olunca stabillik ve hız çok daha iyi. Ben almayı düşünürdüm ama hala dandroid açıklarından dolayı çekincelerim devam ediyor. Ben ki bir dandroid cihaz beğenmeyen biriyim HTC yazılım stabilliğinden sonra Yazılım stabilliği ve şıklık olarak çok beğendim. Gold rengini almıştık. Kutudan kaliteli şeffaf kılıf çıktı. Cam filmi çekilmiş vaziyette geldi cihaz. Vodafone dan alındı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Abi kesinlikle xiaomi tavsiye ederim.

Marka olarak Huawei den daha iyi bir marka gücü var.

Kolay kolay arıza yapan, kronik problemi olan biraz marka da değil mi4 hariç.

Ben de mi5 kullanıyorum 1 aydır. Hızı süper ötesi, parmak izi okuyucusu iphone dan çok daha hızlı, iphone kullanan arkadaşlar bile ekranın açılma hızına şok oldu.

Kamerası fiyatına göre çok iyi.

Arayüzü kendine has ve Samsung vs gibi karmaşık, 2 tane menüye sahip değil. Tek menü arayüzünde tüm uygulamalar ve çok stabil.

Hızlı şarjı çok çok iyi. Ve şarjı mi5 için söylüyorum 3000mAh için mükemmel.

Benim elimden telefon pek düşmez takip ettiğim 2-3 oyun var. Gün içinde internet hep açık.. Sabah akşam 2 saatlik iş yolunda hep müzik dinlerim, dizi izlerim. Eve çok rahat dönüyorum kalıyor bile.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Abi kesinlikle xiaomi tavsiye ederim.

Marka olarak Huawei den daha iyi bir marka gücü var.

Kolay kolay arıza yapan, kronik problemi olan biraz marka da değil mi4 hariç.

Ben de mi5 kullanıyorum 1 aydır. Hızı süper ötesi, parmak izi okuyucusu iphone dan çok daha hızlı, iphone kullanan arkadaşlar bile ekranın açılma hızına şok oldu.

Kamerası fiyatına göre çok iyi.

Arayüzü kendine has ve Samsung vs gibi karmaşık, 2 tane menüye sahip değil. Tek menü arayüzünde tüm uygulamalar ve çok stabil.

Hızlı şarjı çok çok iyi. Ve şarjı mi5 için söylüyorum 3000mAh için mükemmel.

Benim elimden telefon pek düşmez takip ettiğim 2-3 oyun var. Gün içinde internet hep açık.. Sabah akşam 2 saatlik iş yolunda hep müzik dinlerim, dizi izlerim. Eve çok rahat dönüyorum kalıyor bile.

Dediklerini benim iphone 5s yapıyorum.Günde en az 3 kez şarj ediyorum.Çok sıkıldım artık.Ama İos a alıştık bir kere.6s lerde batarya daha iyimiş.O da bana büyük geliyor.Ben 5SE ye geçmeyi planlıyorum.Benim telefon ne kadar küçük olursa,o kadar iyi.

Mi5 ile 5S arasında kaldım.

Eşime huawei p9 alacaktım bütçeyi aşmak istemedim P9 Lite 3 gb ram 16 gb Rom modelini aldım. Ben çok beğendim. Şarjı 2 gün rahat gidiyor. Fotoğraf kalitesi çok iyi.Ara yüz ios benzeri. Donanım ve yazılım aynı firma olunca stabillik ve hız çok daha iyi. Ben almayı düşünürdüm ama hala dandroid açıklarından dolayı çekincelerim devam ediyor. Ben ki bir dandroid cihaz beğenmeyen biriyim HTC yazılım stabilliğinden sonra Yazılım stabilliği ve şıklık olarak çok beğendim. Gold rengini almıştık. Kutudan kaliteli şeffaf kılıf çıktı. Cam filmi çekilmiş vaziyette geldi cihaz. Vodafone dan alındı.

Şu an kullandığı cihaz Huawei P6.İlk çıktığında almıştık.Gayet güzel kullandık ama artık yavaşlamaya başladı gibi.Bakalım tercih ne olacak.Şu an Huawei ve xiomi arasındayım.İkisinden biri olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm

Galiba bu konuda size en çok yardımcı olabilecek benim.

Şuan xiaomi mi5s plus kullanıyorum.

Bundan önce LG G4.

Ve emin olun 50 adede yakın android telefonum oldu. (HTC SAMSUNG LG HUAWEİ vs.)

Bu arada kamuda elektronik haberleşme mühendisiyim.

Xiaomiyi ilk defa kullanıyorum ve yılların androidcisi olarak çok şaşırdım. Arayüzü çok güzel. İos ve androidi birleştirmiş gibi izlenim verdi bana. Hız, stabillik, batarya, malzeme kalitesi üst düzey. Bu telefon için size korkabileceğiniz tek şey garanti mevzusu. Ben garantili olduğunu söyleyen bir satıcıdan aldım. 1 yıl boyunca sıkıntı olursa çine kendi götürüp ilgilenebilecek. Ara ara gidiyormuş.

LG G4 bundan önce kullandım. Performans orta-üst düzey. Ekranı gereksiz bir yüksek çözünürlükte. Malzeme kalitesi orta. Isınma ve ciddi bir batarya sorunu var. Sürüm düşürürseniz bir nebze daha iyi.

Size tecrubelerime binaen ilk tercihimin xiaomi mi note 2, xiaomi mi5s veya 5s plus, ve HTC nin bütçenize uygun bir modelini öneririm. Xiaomi de suan yazılım kaynaklı bir kulaklıktan ses düşük geliyor ama sık güncelleme alan bir telefon düzelecektir.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bir Huwaei kullanıcı olarak eklemek istediklerim;

Eğer IOS'dan androide geçiyorsanız biraz daha kullanımı modifiye edilmiş/kolaylaştırılmış android ara yüzleri seçmenizi öneririm ki hemen android sisteminden soğumayın. Bu çerçevede saf android olan GM5 plus sizi zorlayabilir. Ek olarak Huwaenin muiu5 ara yüzü ise yılların android kullanıcısı olan beni bile bazen zorluyor o yüzden bu markayı da eleyin. Hem Samsung hem de Xiaomi telefon kullanmış biri olarak bu ikisini tavsiye ederim. Galaxy a7 güzel telefon ama benim gönlümden geçen mi5 veya mi5S. IOS'dan geçen biri için en uygunu Xiaomi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

5s için 1450 lira fiyatı nereden aldınız bilmiyorum ama eğer aklınızda varsa 

teknosa 1350 (1500-150)

vatan bilgisayar 1350

turkcell.com.tr 1350

media markt 1335

eğer şehrinizde metromarket varsa 1300 lira (ios 9 işlemci)

bir düşünün derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

5s için 1450 lira fiyatı nereden aldınız bilmiyorum ama eğer aklınızda varsa

teknosa 1350 (1500-150)

vatan bilgisayar 1350

turkcell.com.tr 1350

media markt 1335

eğer şehrinizde metromarket varsa 1300 lira (ios 9 işlemci)

bir düşünün derim.

5s ten kastım xiomi mi5s modeli.

Bir Huwaei kullanıcı olarak eklemek istediklerim;

Eğer IOS'dan androide geçiyorsanız biraz daha kullanımı modifiye edilmiş/kolaylaştırılmış android ara yüzleri seçmenizi öneririm ki hemen android sisteminden soğumayın. Bu çerçevede saf android olan GM5 plus sizi zorlayabilir. Ek olarak Huwaenin muiu5 ara yüzü ise yılların android kullanıcısı olan beni bile bazen zorluyor o yüzden bu markayı da eleyin. Hem Samsung hem de Xiaomi telefon kullanmış biri olarak bu ikisini tavsiye ederim. Galaxy a7 güzel telefon ama benim gönlümden geçen mi5 veya mi5S. IOS'dan geçen biri için en uygunu Xiaomi olacaktır.

Ben iOS kullanıyorum ama telefonu eşime alacağım. O yollardır android kullanıyor. O yüzden yabancılık çekmez.şu an kullandığı telefon huawei p6

Galiba bu konuda size en çok yardımcı olabilecek benim.

Şuan xiaomi mi5s plus kullanıyorum.

Bundan önce LG G4.

Ve emin olun 50 adede yakın android telefonum oldu. (HTC SAMSUNG LG HUAWEİ vs.)

Bu arada kamuda elektronik haberleşme mühendisiyim.

Xiaomiyi ilk defa kullanıyorum ve yılların androidcisi olarak çok şaşırdım. Arayüzü çok güzel. İos ve androidi birleştirmiş gibi izlenim verdi bana. Hız, stabillik, batarya, malzeme kalitesi üst düzey. Bu telefon için size korkabileceğiniz tek şey garanti mevzusu. Ben garantili olduğunu söyleyen bir satıcıdan aldım. 1 yıl boyunca sıkıntı olursa çine kendi götürüp ilgilenebilecek. Ara ara gidiyormuş.

LG G4 bundan önce kullandım. Performans orta-üst düzey. Ekranı gereksiz bir yüksek çözünürlükte. Malzeme kalitesi orta. Isınma ve ciddi bir batarya sorunu var. Sürüm düşürürseniz bir nebze daha iyi.

Size tecrubelerime binaen ilk tercihimin xiaomi mi note 2, xiaomi mi5s veya 5s plus, ve HTC nin bütçenize uygun bir modelini öneririm. Xiaomi de suan yazılım kaynaklı bir kulaklıktan ses düşük geliyor ama sık güncelleme alan bir telefon düzelecektir.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.5s düşünüyorum şu anda ama taksit seçeneği bulunmadığı için mi5 te alternatif oluyor.
Yorum bağlantısı
Tanfer Katırcı
(düzenlendi)

Merhaba

1 hafta önce general mobile gm5 plus aldım telefonun alımında telpa bir sistem geliştirmiş

Sizin kredi notunuza sistemden bakıyorlar ve ilk ay peşin geri kalan 5 ay taksit taksit oduyorsunuz

Telefon gayet iyi ekranı çok başarılı malzeme kalitesi de orta sınıf

Saf android olması avantajlı sürekli güncelleme alacak en az 3 yıl kafa rahat

Isınma sorununu yeni modellerde isi banti ile en aza indirdiler

Teknik servisi telpa Türkiye nin her yerinde şubesi var ben de gm5 onerebilirim hem odeme kolaylığı hem servis bolluğu hemde saf android olması dolayısıyla

tarihinde Tanfer Katırcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Xiomi bir çok modelde her daim önde. Yavaş yavaş son kararı veriyorum gibi.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

2 haftadır mi5 kullanıyorum gerçekten bu paraya rakibi yok.

75 dakikada şarj oluyor ve 5-7 saat ekran süresi alıyorum.

Mi5s ile 300 liralık fark bence yok, hatta kamerada ki optik sabitleyici yok eksi olarak, tasarım olarak da mi5 daha şık.

Birde band 20 olmadığı için merkezi yerler dışında 4g çekmiyor ama çokta eksikliğini hissetmedim.(Vodafone daha fazla kullanıyormuş band20 yi bende Türk Telekom var )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ahmet abi doğru noktalara değinmiş S ile alakalı.

5s'de ois yok yani fotoğraf videolar daha titreşimli. bir de 5s'in ses kısma tuşları yeri kötü. Bence de o kadar fark  vermeye gerek yok. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Gm5 inceledim bugünde.Vatanda gördüm, fena değil gibi..Siz Xiomi leri taksitlimi aldınız?Ya da nerden aldınız diye sorayım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

2 haftadır mi5 kullanıyorum gerçekten bu paraya rakibi yok.

75 dakikada şarj oluyor ve 5-7 saat ekran süresi alıyorum.

Mi5s ile 300 liralık fark bence yok, hatta kamerada ki optik sabitleyici yok eksi olarak, tasarım olarak da mi5 daha şık.

Birde band 20 olmadığı için merkezi yerler dışında 4g çekmiyor ama çokta eksikliğini hissetmedim.(Vodafone daha fazla kullanıyormuş band20 yi bende Türk Telekom var )

Ahmet abi doğru noktalara değinmiş S ile alakalı.

5s'de ois yok yani fotoğraf videolar daha titreşimli. bir de 5s'in ses kısma tuşları yeri kötü. Bence de o kadar fark vermeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...