İçeriğe Yönlendir

Scorpio - İç Tavan Yenileme

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Bir ara kayseriye gittiğimizde iç tavanı yeniletecektik.Kızgın ve sinirli anıma geldiği için yaptırmaktan vazgeçmiştim.O kadar zor ki sanayide iş yaptırmak hele birde koca kayseri sanayide bir ucdan bir uca defalarca yürüyüp aradığın parçayı bulamayım dahası herkesin arabanın modelini sorması bizim aracı anlatmamız beni ziyadesi ile yormuş bende iç tavanı yaptırmadan vaz geçmiştim.İyiki yaptırmamışım.Biz daha iyisini yaptık.Bu vesile ile araçda elimizin değmediği hiçbir yeri kalmamış oldu.Her civatasında ve parçasında emeğimiz oldu.

İç tavanın önceki halinin resmini çekmeyi unutmuşum ama emin olun iyi bakılmamış 1975 model araçların tavanından bile kötü durumdaydı.Uygulama toplamda 3 saat sürdü.Tavanı kirletmemek için ellerimizi devamlı temiz tutmamız gerekti.Neticede tavanı taktıktan sonra iş bitmiyordu.Özellikle tavan parçalarını yerine montaj ederken tavan daha çok kirleniyor buna dikkat ederek önce eldiven giyelim dedik daha sonra daha rahat çalışamayacağımıza kanaat edip çıplak elle daha dikkatli çalışmaya karar verdik.Ben pek birşey yazmıyayım daha.Resimlere bakın arkadaşlar.

R1Q5zR.jpg

pXEQJa.jpg

kGEPdD.jpg

NlkQ0X.jpg

Yq4GZZ.jpg

m4E9A0.jpg

Er319Z.jpg

jXB7bm.jpg

Yq4G0E.jpg

8P8yBW.jpg

DB3vZm.jpg

Er31oB.jpg

jXB7ZD.jpg

2nj0Ad.jpg

ZMYy4o.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
(düzenlendi)

işte bu emeğinize elinize sağlık. Çok güzel olmuş.  :bravo:  :nazar:

Güneşlik bezleri biraz daha gergin yapılıp tavan lambası da led olsa daha mı güzel olurdu acaba?

tarihinde Fikret Özsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

teşekür ederim arkadaşlar.Ampülleri led yapmak istedim ama uzun mum ampüller var içinde ledini bulamadım.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

tavan aydınlatmasında içine şerit led döşeyin çok iyi oluyor

2 adet tavan lambası var her birinde 3 adet lamba var 2 si okuma biri aydınlatma nasıl bir led yapsam uygun olur.

işte bu emeğinize elinize sağlık. Çok güzel olmuş.  :bravo:  :nazar:

Güneşlik bezleri biraz daha gergin yapılıp tavan lambası da led olsa daha mı güzel olurdu acaba?

Temizleyince güzel oldu.Resimlerde görüldüğü gibi değil aslında sert ve gergin oldu yerine takınca.Açıkcası tavana yaptığımız kumaştan kablama yapsakda güzel olurdu.Elimizde kumaş var belki boş vakitde yapmayı denerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...