İçeriğe Yönlendir

Transit Courier - Kışın Yakıt Tüketimi

Sabahattin Görgülü

Recommended Posts

Sabahattin Görgülü
(düzenlendi)

Selamün Aleyküm

İstanbul'da ikamet etmekteyim. Aracımı yeni aldım. İstanbul'un soğuğu malum. Aşırı bir durum söz konusu değil. Yol şartları içerisinde de çok trafiğe takılmadan gidip geldiğim bir güzergah var yaklaşık olarak git-gel 15 km. Yol bilgisayarında 7,2 L (100 km'de) ortalama yakıt harcaması görülüyor. Sizce normal mi? 

tarihinde Sabahattin Görgülü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Kış geldi herkes yakıttan şikayetçi. 

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sabahattin Görgülü

Marka, model, motor ne ?

Courier 2016 1600; 95 

depo ölçümü yapın. araba size siz arabya bir alışın derim. düşer.

Dediğiniz doğru fakat şehir için sürekli dur kalk veya istenilen hıza ulaşamama biraz sinir bozuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Courier 2016 1600; 95

Dediğiniz doğru fakat şehir için sürekli dur kalk veya istenilen hıza ulaşamama biraz sinir bozuyor.

1,6 95PS tuketim normal, bence sikinti yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Bizim kangolar 8 litre ile geziyor kışın. Aynı güzergah yazın 6.5

Bende degisim yok [emoji849]

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Yakıt normal denmiş ama 10 tane ışık gectigim yoğun trafik koşulunda benzinle 8.2 ortalaması var benim leonun. Bir de yoğun olmayan trafik denmiş ondan seyettim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Yol şartları içerisinde de çok trafiğe takılmadan gidip geldiğim bir güzergah var yaklaşık olarak git-gel 15 km. Yol bilgisayarında 7,2 L (100 km'de) ortalama yakıt harcaması görülüyor. Sizce normal mi? 

kısa mesafe, soğuk motor, soğuk hava ve şehir içi kullanım, tüketim gayet normal. araçların teknik verilerinde yazan ortalama değerlere takılmayın. aracı tanıyın ve ekonomik sürüş tekniklerinizi geliştirin. (devir/vites)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bizim kangolar 8 litre ile geziyor kışın. Aynı güzergah yazın 6.5

Land kadar....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Ben hiç yorum yapmayayım ...

2011 1600 90 ps 5.4 lt.

Daha önce 110 ps vrdı 9.8 gormuştum.ayrıca kış lastıklerı uzerınde.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Yazın 10lt ye yaklaşan ama 10 olmayan değerlerimiz vardı, geçen haftaya kadar -kışlık lastikler- 10.5lt falan lpg sarfiyatı vardı, karın yağdığı gün zincirlerimi taktım, 3 gün zincirle gezdim, 11.3lt. Çıkardım. Şimdi depo ölçümü yapıyorum, bakalım ne kadar yakmış kara şimşeğim. (2014 civic at.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Selamün Aleyküm

İstanbul'da ikamet etmekteyim. Aracımı yeni aldım. İstanbul'un soğuğu malum. Aşırı bir durum söz konusu değil. Yol şartları içerisinde de çok trafiğe takılmadan gidip geldiğim bir güzergah var yaklaşık olarak git-gel 15 km. Yol bilgisayarında 7,2 L (100 km'de) ortalama yakıt harcaması görülüyor. Sizce normal mi? 

aynısı bende var 2 senedir kullanıyorum ben uzun zamandır 5.8 in üzerine cıkmadım dikkatlide kullanmıyorum hatta 6 nın üzerini hiç görmedim desem yeridir.

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

B.Çekmecede kışlık lastiklerle şuan 7.0lt. Kışlıklar olmadığında 7.0 ve üzerini görmüyorum hiç. (1.6 tdci)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Irgın

Captiva 2.0 Vcdi Otomatik 4x4 ile Konya'nın en soğuk günlerinde 4,2 ye aldığım mazot ile kısa mesafe, araç bile ısınmıyor o denli kısa 50 kr yakıyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Bugun depoyu fulledım.

Yol bılgısayarınıda sıfırldım.

kısa mesafede bugun sabah baktım -10 7.5 gosterıyordu.bakıp bakıp üzüldüm...

Yorum bağlantısı
Sabahattin Görgülü

aynısı bende var 2 senedir kullanıyorum ben uzun zamandır 5.8 in üzerine cıkmadım dikkatlide kullanmıyorum hatta 6 nın üzerini hiç görmedim desem yeridir.

İlk servise girdikten sonra daha az yakar diyorlar. Bilmem daha yeni aldık 1 ay olmadı daha ilk depo bitmek üzere kullanıyoruz bakalım. Zaman ne gösterir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...