İçeriğe Yönlendir

Kar Ve Buzda Abs Fren Mesafesini Uzatıyormuş

Çağatay Özsoy
Çözüme git Serkan Toker tarafından,

Recommended Posts

Ozlem Kaya

aman diyim, anlaşılan sen sadece düzde basıp ivmeyi hissetmekten hoşlanıyorsun, esp çok faydalı birşey, ama dediğin gibi sert kalkışta gücü keser, mümkünse lastiklerini daha iyi olanlarla değiştir, patiye düşmez ise tekerler esp yide kapatmana gerek yok, sana yetecektir sanırım, zira aracında o derece güç yok, mesela spor araçlardada esp kapatılıyor, hatta çekiş kontrol gibi özelliklerde, aracın tam gücünü kesen şeyler bunlar...

sen yinede hiçbirşeyi kapatma, aman diyim... virajın iyi değilse ekstra aman diyim...

Yok duzde basip ivmelekten ziyade sakincali pislesen (Servet Abi tabiri ile) surus tarzim var. Lastiklerim UG9, mutlaka patinaj yapiyor, yazliklarim Dunlop mutlaka patinaj yapiyor. Aracim guclu tork var, ve ESP yuzunden kalkislar istedigim gibi degil.

Virajlarda cok iyi degilim. Henuz[emoji6]

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

merso da tam kapanmıyor. kapanmış gibi yapıp arkadan gizlice çalışıyor. dynoya çıkarınca mesela kapatmak için özel işlem var.

Düşündüm de Nissan açılamaz zaten. Düğmesi aç kapa tarzı.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim araba 136 hp 350 tork ve dümdüz kalkıp gidiyor.

Gaza ne kadar basıyorsun. :)

130 hp ve 320 Nm ;)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kurallar dahilinde her türlü basarim. Beni delirtmek isteyen selektör yapacak, en son selektör yapıldığında bir tane C5 dizel tövbe etti. :D Adam gibi yol isteyene yol veririm ama tek selektör. İki ve üstü karşılığını alır.. :p

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Ben bir deneyebilir miyim [emoji23]

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

130 hp ve 320 Nm ;)

Senin de bir dediğin bir dediğini tutmuyor, arabayı sattın bizi niye satıyorsun sayın Newseer mebusu ? Aha belgesi, buraya da 330 tork yazmışsın, bir tutarlılık yok nasıl inanacağız size, lütfen ama.. :D

http://www.ozyurek.org/?p=478

Ben bir deneyebilir miyim [emoji23]

Zaptedemezsiniz, alışkanlık gerektirir.. :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yok duzde basip ivmelekten ziyade sakincali pislesen (Servet Abi tabiri ile) surus tarzim var. Lastiklerim UG9, mutlaka patinaj yapiyor, yazliklarim Dunlop mutlaka patinaj yapiyor. Aracim guclu tork var, ve ESP yuzunden kalkislar istedigim gibi degil.

Virajlarda cok iyi degilim. Henuz[emoji6]

Hızlanmak kolay, durmak her zaman zordur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Senin de bir dediğin bir dediğini tutmuyor, arabayı sattın bizi niye satıyorsun sayın Newseer mebusu ? Aha belgesi, buraya da 330 tork yazmışsın, bir tutarlılık yok nasıl inanacağız size, lütfen ama.. :D

:) ederim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Haha km si çok seninkinin. [emoji23]

330 muymuş yaa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Senin araba 2006 idi değil mi, hep bunlar bu yüzden. İyi sattın sen onu ama helal olsun.. 2007 ve çift egzos benim araba, bilmemen normal.. ;)

He yaa sattım şükür. [emoji23]

2007 olsa satmazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

:) ederim :)

İnşallah, çünkü farların çifti 3600 lira. Su almayan farlar bunlar, biraz pahalı.. :D Fiskiyeler zaten bulunmuyor, tamponun çıkması 250 lira yani 5000 liraya malolur en çok.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

İnşallah, çünkü farların çifti 3600 lira. Su almayan farlar bunlar, biraz pahalı.. :D Fiskiyeler zaten bulunmuyor, tamponun çıkması 250 lira yani 5000 liraya malolur en çok.. ;)

[emoji23][emoji23][emoji23] Anlastik:) İspanyollar yuzen far yapmislar [emoji23]

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

2007 olsa satmazdım.

Defolu serisine binince önyargı oluşabiliyor. Kusursuz olanlar 2007 ler.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Defolu serisine binince önyargı oluşabiliyor. Kusursuz olanlar 2007 ler.. :)

Biliyom zaten yaa. Çift egzoz onlar demi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Biliyom zaten yaa. Çift egzoz onlar demi.

Sol çok duman çıkarıp hasımı oyalarken diğer taraftaki zararlı emisyon gazi ile arkadaki rakip aracın oksijen sensörünü yanıltıyor. Zengin karışım yüzünden boğulan rakip araç çekişten düşüp geride kalıyor. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2007 olsa satmazdım.

2007 idi zorla 2006 yaptırdın ruyhsatı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2007 idi zorla 2006 yaptırdın ruyhsatı

Biliyom yaa garip sevinsin diye öyle söylüyorum. [emoji23]

Yoksa tek egzozuyla üstünden atlardı onun. [emoji23] [emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

ileri sürüş teknikleri alan bir arkadaşımın lafını buraya da taşıyayım.

kar buz çamur kuru yol farketmez. ani frene köklendiği zaman abs çalışmaya başladığınızda manevraya başlayın. bu şekilde araç daha kontrollü frenleme+istenen yöne gitme isteği artacaktır.

Frene bastık direksiyonu kırdık. Araç yön değiştirmeye çalışırken bir de abs devreye girince galiba aracın kontrollü yön değiştirmesi zorlayabiliyor.

2. konu Kar buzda esp bildiğin hayat kurtarıcıdır. Hız sınırları ve fizik kurulları dahilinde esp muhteşem bir sistem.

sadece araç savrulmaya başlayınca direksiyonu gitmek istediğiniz yöne tutun.

Araç açı sensörü ne göre gitmek istediğin yönü hissedecek ve ona göre esp frenleme sini yapacaktır.

Selamlar

tarihinde Tahir Ak tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Esp siz asla.

İki defa hayatımı kurtardı.

Sayısız defa devreye girdi onları saymıyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Araba sürmeyi bilen dikkatli sürücü yakmaz kolay kolay. Macera peşindeysen otoparkta bile yakarsın.. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...