İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Van Ağırlık Problemi Çözümü

Nihat Palolu

Recommended Posts

Vural Karakoc

selam arkadaşlar bende aynı konunun maduruyum sanırım.benim araç fiesta van 2009 model  benim ruhsatta da araç etiketinde de 1500 kg gösteriyor geçen sene farkettim ama mtv tutarını  1501-3500 kg üzerinden hesaplayıp aldılar son 5 yıldır. geçen sene vergi dairesinde ki memura gösterdim  ford tan araç teknik raporu alma mı söyledi fakat ford a gidip bu raporu talep ettiğimde biz veremeyiz dediler ve bende ne yapacağımı bilemediğim için öylece kaldı hiç uğraşmadım.şimdi nasıl bir yol izlemeliyim sizce ???

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Vural Karakoc yazdı:

selam arkadaşlar bende aynı konunun maduruyum sanırım.benim araç fiesta van 2009 model  benim ruhsatta da araç etiketinde de 1500 kg gösteriyor geçen sene farkettim ama mtv tutarını  1501-3500 kg üzerinden hesaplayıp aldılar son 5 yıldır. geçen sene vergi dairesinde ki memura gösterdim  ford tan araç teknik raporu alma mı söyledi fakat ford a gidip bu raporu talep ettiğimde biz veremeyiz dediler ve bende ne yapacağımı bilemediğim için öylece kaldı hiç uğraşmadım.şimdi nasıl bir yol izlemeliyim sizce ???

Valla konu içinde Nihat bey çok güzel anlatmış adım adım. Bence onu takip edin derim.

Yorum bağlantısı
Evren Erdoğan

Nihat Beyin açıkladığı gibi , mühendisler odasından ağırlık tespiti yaptırılıp  kapalı zarf alınacak sonra emniyete gidip ruhsat değiştirilecek.

Yorum bağlantısı
Vural Karakoc

bugün ford a gittim ücretsiz olarak veriyor  bu belgeyi yalnız genel merkezle yazışmalar olacağı için bu süreç biraz uzun sürebililirmiş 1 ay veya 2 ay.benim ruhsatla ilgili bir problemim yok ruhsatta da aracın etiketinde de 1500 yazıyor sadece vergi dairesinde beni 1501-3500”  sınıfı kategorisine dahil etmesini anlamadım.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
(düzenlendi)
On ‎25‎.‎12‎.‎2017 at 22:42, Vural Karakoc yazdı:

Ruhsatınızla etiketiniz örtüşüyorsa Ford'la hiç işiniz yok.

Vergi dairesi sizin ruhsata göre değil kendi kayıtlarına göre ödeme alıyor. O yüzden sizin sadece ruhsatınıza bakarak düzeltme yapmazlar.

Trafiğe gidip araç dosyanızı açtırıp bu aracın ruhsat bilgileri ile trafik dosya kayıtları örtüşüyor şeklinde bir evrak isteyin o evrakla vergi dairesinde kayıtları düzelttirin.

tarihinde Nihat Palolu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
On ‎26‎.‎12‎.‎2017 at 20:39, Vural Karakoc yazdı:

bugün ford a gittim ücretsiz olarak veriyor  bu belgeyi yalnız genel merkezle yazışmalar olacağı için bu süreç biraz uzun sürebililirmiş 1 ay veya 2 ay.benim ruhsatla ilgili bir problemim yok ruhsatta da aracın etiketinde de 1500 yazıyor sadece vergi dairesinde beni 1501-3500”  sınıfı kategorisine dahil etmesini anlamadım.

Ford'un size araç teknik belgesi vereceğini hiç sanmıyorum, olur da verirlerse burada paylaşır mısınız görelim nasıl bir şeymiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Vural Karakoc

merhaba arkadaşlar yaklaşık 1-2 aydan beri bu konuyla uğraşmaktayım.fırsat bulup gelişmeleri aktaramadm.bende makine mühendisi üzerinden biryol izledim .mühendisten imzalı teknik raporu aldım 400 tl pazarlık yapıp 250 ye anlaştım olmazsa da para iadesi teyidini aldım mühendisten.vergi dairesinde ki memura bıraktım evrakları oluru var mı diye sorduğumda ona müdür karar verecek dedi. .bundan sonra beklememi söyledi aradan 1-2 hafta geçti . arada bir gidip yokladım yine beklememi söyledi .daha sonra internet bankacılığı mtv ödeme bölümünden hergün kendim  kontrol ettim 1-2 hafta da bu şekilde geçti derken bi baktım vergiler yarı yarıya düşmüş sevindim soluğu vergi dairesinde aldım.benim işlem sonuçlandı galiba dedim memura o ise düzeltmeyi yaptım senin verdiğin evraklar üzerinden fakat onay bekliyoruz dedi. onay nedir diye sordum.müdür bey teyid almak için ford dan teknik raporu talep etti fordun göndereceği teknik raporu 1500 olursa problem yok hatta son 5 yılın fazla mtv ödemelrini geri alırsın (eğer makbuzları duruyorsa tabi yoksa da yediğin trafik cezaları veya mtv lerden düşülür neyse ki banka üzerinden ödeme yapmışım )fordun bana 1-2 ayda gelir dediği teknik raporu vergi dairesinin talebi üzerine 1 haftada geldi.vergi dairesine gitmeden internet bankacılığından takipe devam ettim derken bi baktım vergiler yine iki katına çıkmış yine vergi dairesine gittim memura sordum durumu memur ise bana ford dan gelen teknik raporunu baza aldıklarını ve bu raporunda 1500 ün üstünde olduğunu söyledi bu saatten sonra senin yapabilecek bişeyin yok dedi.durum bundan ibaret .

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
26 dakika önce, Vural Karakoc yazdı:

...ford dan gelen teknik raporunu baza aldıklarını ve bu raporunda 1500 ün üstünde olduğunu söyledi bu saatten sonra senin yapabilecek bişeyin yok dedi.durum bundan ibaret .

Hem etikette hem ruhsatta 1500 kg yazan aracı ne oldu da +1500 yaptılar... İnsan sinirleniyor. :angry:

Üzüldüm adınıza.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vural bey. Mevcut durum bir satırla tekrar eder misiniz.
Araba ruhsatında kaç kilo, etiketinde kaç kilo, forddan gelen belgede kaç kilo ?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Vural Karakoc

arabamın  ruhsatında ve kapı etiketinde 1500 yazıyor fakat fordun gönderdiği raporda fazla olduğunu söylediler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...