İçeriğe Yönlendir

Focus 2 4 Mevsim Lastik Tavsiyesi

Oğuzhan Altuner

Recommended Posts

Oğuzhan Altuner

Merhabalar. 2006 model focus ghia aracimiz var lastikler artik ömrünü doldurmuş durumda ve yeni lastik taktirmak istiyorum fakat lastikten ve piyasasindan fazla haberdar olmadigim icin sizlere danismak istedim.

her mevsim kullanabilecegim lastik olsun istiyorum ben michelin crossclimate diye bir lastik buldum sizlerin oberileri nedir bu lastiğe alternatif olarak

Yorum bağlantısı

Kışın Denizli'den doğu istikamete seyahat ediyorsanız Crosclimate (çok hoşlanmıyorum) ama tam tersi ise Good Year EGP ;) 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

crossclimate aşırı karlı yerde yetersiz kalabilir ki çoğu kullanıcı yorumları bu şekilde aşırı bir kış lastiği performansı beklememek gerekli. bence güzel bir araştırma yapmanı tavsiye ederim burda michelinin yaptığı yazdığı çizdiği açıklama önemli değil bizzat kullanıcının deneyimi önemli :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Orhan
(düzenlendi)

İl dışına çok çıkmıyorsanız ben olsam Denizli için 4 mevsim lastik almazdım. Genel itibariyle 4 mevsim lastiklerin Karadeniz kıyıları hariç Türkiye şartlarına uygun olduklarını düşünmüyorum.  Yazın 40 derece Denizli sıcağında lastikler bir sonraki kışı görmeden çöp olur. O yüzden hazır fiyatları da ucuzken kaliteli yazlık bir lastik almanız daha uygun gibi.

tarihinde Mehmet Orhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Merhabalar. 2006 model focus ghia aracimiz var lastikler artik ömrünü doldurmuş durumda ve yeni lastik taktirmak istiyorum fakat lastikten ve piyasasindan fazla haberdar olmadigim icin sizlere danismak istedim.

her mevsim kullanabilecegim lastik olsun istiyorum ben michelin crossclimate diye bir lastik buldum sizlerin oberileri nedir bu lastiğe alternatif olarak

Genelde araç kullanma tarzınız nedir?

Yolda her koşulda lastikten tutuş ve hakimiyet performansımı istersiniz yada konformu?

Maximum yapılan sürat viraja sert girme gibi alışkanlıklarınız nelerdir?

Bunların cevabını alabilirsek sizin için en doğru lastiği seçmenizde daha hedef atış yapılabiliriz kanımca.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin
(düzenlendi)

Bizim buralarda buz don olmadığı için şu lastiği aldım, memnunum. Islak yolda frenleme tatmin edici : 

http://www.hankooktire.com/tr/passenger-cars/hankook-kinergy-eco-k425.html

Bu da test sonuçları :

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/hankook-lastikler/kinergy-eco-k425-lastik/deneme-test-1733

tarihinde Mustafa Sahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

ben focus aracıma lassa impetus revo 2+ aldım yol sesi oldukça düsük ve konforlu bir lastik. ben kesinlikle tavsiye ederim. kış lastiği ihtiyacınız yoksa çok güzel lastik

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Altuner

michelin crossclimate aldim arkadaslar tesekkur ederim yorumlariniz için. secimimi il den ilceye hergun yol yaptigim icin bu sekilde yaptim koy yollari kar ve buzlu oluyor cok olmasada.

4 lastigi 1180tl 9 taksit ile aldim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

michelin crossclimate aldim arkadaslar tesekkur ederim yorumlariniz için. secimimi il den ilceye hergun yol yaptigim icin bu sekilde yaptim koy yollari kar ve buzlu oluyor cok olmasada.

4 lastigi 1180tl 9 taksit ile aldim

Hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Benim gibi 4 yılda sadece kışlıklar ile 50-60 bin km yapamayacaksanız 4 mevsim almakla iyi yapmışsınız, çünkü lastikler bitmesede 4 yıl sonra sertleşecekler ve kış lastiği özelliklerini yitireceklerdi.

Siz artık almışsınız ama  başkaları için düşüncelerimi ekliyeyim; ben bir süredir forumlarda ve testleri araştırıyorum, gördüğüm kadarı ile yeni nesil 4 mevsim lastiklerde 3 marka önce çıkmaktadır. 

1) nokian weatherproof  kış ve karda  diğerlerinden bir adım daha öne çıkıyor (kendim kullanıyorum, 15 bin kilometre ve  2 yıldır, şimdilik kış performansları baya iyi, yazında fena sayılmazlar) (4 mevsim kullandığımın farkındayım, o yüzden heyt ulen açılın yerine, amanın amanın diye kullanıyorum benim dalgınlık yaptığım yerde lastikler kurtarıyorlar)

2) yaz ve kuru zeminde michelin cc (yanlış anlaşılma olmasın kar sertifikalı bi lastik işinizi fazlasıyla görecektir ama bildiğim kadarı ile performansı kuru zeminde daha iyi sadece) 

3) Bu ikisini karışımı olan Goodyear Vector 4 Seasons g2 (nasip olursa nokianlardan sonra bu lastiği alabilirim)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)

Merhaba.

Fiyat performans olarak her ne kadar uzman olmasamda Bu Petlas lastiklerden memnun kaldım. 

Eski lastiklerim Ford Focus 2008 Benzinli sedan aracımı sıfır aldığımdan buyana orjinal michelin lastiklerimi hiç değişmeden 60.000 km ve 10 yıl kullanarak yol yaptım. 

İlk iş aracın triger kayısını ilk defa 10 aradan sonra değiştirttim.

Ardından lastiklerimi yanaklarındaki çatlaklar ve uzun yola çıkacağım için Petlas lastiklerini çok araştırarak bir çok sitede yorumlarıda değerlendirerek almış bulunuyorum. Aslında eski lastiklerimin diş derinliği iyi olmasına rağmen uzun yola çıkacağım için değiştirdim.

Fiyat olararak eski lastiklerim ile aynı markaya devam etseydim iki misli para ödemek zorunda kalacaktım.

Artık Michelin olarak en ucuz lastiğe iki katı para istiyorlardı.

Bende Petlas yazlık 205/55/16 PT515 lastiğinin tekini 190 ₺ 'den 4 tane birden 10.07.2018 'de aldım. Toplam mantaj dahil 760 ₺ 6 Taksit. Ayrıca 1 yıl yol yardım hediye edildi.

Sık sık uzun yolculuklar etmiyorsanız çok tavsiye ederim.

tarihinde Cengiz Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...