İçeriğe Yönlendir

B5.5 Passat 1.9 TDI

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Kapıda çalışmaz diye bi durum yok, hoparlöler zaten kapıdan çıkma.

Çıktığı arabanın kapısında çalışıyorsa passat ın kapıda da çalışır

Vw nin kapıya hoparlör yerleşimi güzeldir.

Passat’ın orijinal hoparlörleri hangi sınıfa giriyor? Coaxial mi midrange mi nedir bir anlasam? :) Bu boselerin veya piyasada bulacağım başka boselerin midrange mi yoksa başka bir şey mi olduğunu bi anlasam sorun kalmayacak :)

Furkan Bakırel yazdı:

IMG_20210419_150703.thumb.jpg.b9f4ddc057df2ab06ff665bec01b33c8.jpg
Mustafa abi o kitleri sordum da fiyatları bayağı kalınlaşmış eskiden 2 tk 1000~1500 bandındaydı maksimum şimdi bir takım 1800 civarı fiyat aldım o yüzden bu setup çok pahalıya geliyor bence değmez ...Dediklerimi geri alıyorum emoji3.pngemoji3.pngemoji3.png

Furkan ana ünite değişmeden Sony Xm-S400D ile besleyeceğim kapılar için 13cm hoparlör söyle bana. 
Yada bendeki Bose amfiyle kullanabileceğim bir şey söyle :) 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Furkan ana ünite değişmeden Sony Xm-S400D ile besleyeceğim kapılar için 13cm hoparlör söyle bana. 
Yada bendeki Bose amfiyle kullanabileceğim bir şey söyle [emoji4] 
Passat'ın orijinal hoparlörleri 2 yollu komponent takımı . Küçük olan tweeter büyük 16cm olan midwoofer.Audi'nin resimde ki kapısı da 3 yollu komponent takım midwoofer-midrange-tweeter şeklinde . Elinde ki küçük hoparlörler bose marka 3 yollu komponent sistemin midrangeleri.
Koaksiyonel hoparlör de tek gövde üzerine inşa edilmiş 3 yollu yada 2 yollu hoparlör tipi yani kendinden tizli dersek daha anlaşılır olur.Sistemi değiştik şimdi bose midwoofer bulmaya çalışalım.Ben bakınayım sağa sola acele etmeden belki buluruz.1 sene içinde cihazlar aşırı pahalanmış
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Furkan Bakırel yazdı:

IMG_20210419_150703.thumb.jpg.b9f4ddc057df2ab06ff665bec01b33c8.jpg
Mustafa abi o kitleri sordum da fiyatları bayağı kalınlaşmış eskiden 2 tk 1000~1500 bandındaydı maksimum şimdi bir takım 1800 civarı fiyat aldım o yüzden bu setup çok pahalıya geliyor bence değmez ...Dediklerimi geri alıyorum emoji3.pngemoji3.pngemoji3.png

A6 mı bu kapı ? 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
A6 mı bu kapı ? 
Evet abi küheylanın kapısı hoparlör körüğü zamanla yırtılmıştı onu yenilemek için sökmüştüm.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Furkan Bakırel yazdı:

Passat'ın orijinal hoparlörleri 2 yollu komponent takımı . Küçük olan tweeter büyük 16cm olan midwoofer.Audi'nin resimde ki kapısı da 3 yollu komponent takım midwoofer-midrange-tweeter şeklinde . Elinde ki küçük hoparlörler bose marka 3 yollu komponent sistemin midrangeleri.
Koaksiyonel hoparlör de tek gövde üzerine inşa edilmiş 3 yollu yada 2 yollu hoparlör tipi yani kendinden tizli dersek daha anlaşılır olur.Sistemi değiştik şimdi bose midwoofer bulmaya çalışalım.Ben bakınayım sağa sola acele etmeden belki buluruz.1 sene içinde cihazlar aşırı pahalanmış

Şimdi mevzuyu daha iyi anladım :) 

Bose bulmak çok zor denk gelmiyor.

Bulunca da ucuz değil zaten. 
Sıfırdan xm-s400d’li bir sistem kurabilirim. Hoparlör tavsiyen olursa

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Furkan Bakırel yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:
A6 mı bu kapı ? 

Evet abi küheylanın kapısı hoparlör körüğü zamanla yırtılmıştı onu yenilemek için sökmüştüm.

Harika görünüyor. 
Kalite tesadüf değil, çalışılmış.  
Bir de işletmesi kolay olsa, güzel arabalar. 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Şimdi mevzuyu daha iyi anladım [emoji4] 
Bose bulmak çok zor denk gelmiyor.
Bulunca da ucuz değil zaten. 
Sıfırdan xm-s400d’li bir sistem kurabilirim. Hoparlör tavsiyen olursa
Ecnebilerin Plug - play dediği şekilde tak çalıştır VW ile birebir uyumlu bir komponent takımı buldum onun için fiyat alacağım pazartesi günü.Çakıyoring in Türkiye , made in China tarzı bir malzeme o yüzden fiyatının uygun olacağını düşünüyorum bir de bose hâlen kenarda duruyor onun için de sordum haber bekliyorum uygun fiyata ondan bulursak o daha iyi olur diye düşündüm kalite olarak değil ama orijinallik bakımından .
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Harika görünüyor. 
Yakıt pahalanmasaydı işletme sorun değildi ama mazot bu sene 6 liradan 30 liraya çıkınca ortalık karıştı.
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Bakırel yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:
Harika görünüyor. 

Yakıt pahalanmasaydı işletme sorun değildi ama mazot bu sene 6 liradan 30 liraya çıkınca ortalık karıştı.

Kaskon var mı? :) 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Kaskon var mı? [emoji4] 
Vardı geçen sene 15 senedir hep kaskoluydu askere gidince araba yattı kaskosu bitti şimdi de yapan şirket yok [emoji52] .
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Arıkan

O dönemin vag grubunda bazı araçlarda kullanılan bu cam açma buton grubu bu araçların en bilinen kronik problemlerinden malesef.

Passat'larda Bosch üretimi olarak çıkıyor, elektronik olarak sorunsuz daha bozulanını görmedim ama mekanik plastik aksamı narin, bu yüzden sık sık kırılıyor.

Konuyu bildiğimden ne zaman sağlam çıkması denk gelse alıp koydum bir kenara :) 2-3 tanesini de tekrar satmışımdır.

Bugün sol ön cam butonu su koyverince  3 taneden bir tane çıktı çok şükür ufak bir tamirle :)

52304649845_5e7d2591cf_z.jpg

52304649785_7bd400dce4_z.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Okay Kaygusuz yazdı:

Kapi kilitlerine ne istiyorsun fiyat pazarlik yapalim

İkisi 700 olur sana. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mustafa Arıkan yazdı:

O dönemin vag grubunda bazı araçlarda kullanılan bu cam açma buton grubu bu araçların en bilinen kronik problemlerinden malesef.

Passat'larda Bosch üretimi olarak çıkıyor, elektronik olarak sorunsuz daha bozulanını görmedim ama mekanik plastik aksamı narin, bu yüzden sık sık kırılıyor.

Konuyu bildiğimden ne zaman sağlam çıkması denk gelse alıp koydum bir kenara :) 2-3 tanesini de tekrar satmışımdır.

Bugün sol ön cam butonu su koyverince  3 taneden bir tane çıktı çok şükür ufak bir tamirle :)

52304649845_5e7d2591cf_z.jpg

52304649785_7bd400dce4_z.jpg

Tek dokunuş arka cam var mı sende yapmış mıydın onu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

7 yıllık A118C kameramı emekliye ayırdım.

Bu süreçte kapasitörlerini değiştirdim, RTC pilini değiştirdim ve baya daha kullandım.

En son görüntü sensörü arıza verdi açılmaz olmuştu, onu da çıkma bir sensör ile değiştirdim ama baktım ki görüntü kalitesi artık kötüleşmiş. 

Fazlasıyla da hizmet etmiş bana, emekliye ayırıp 70mai Dash Cam Pro Plus+ aldım.

Arkada da 70mai Mini var.

52317204134_cccae6dba1_z.jpg

52317223155_2efe73b879_z.jpg

52317095853_10d02edccf_z.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Akbal yazdı:

Geçen hikayede paylastigin cihaz neydi bu arada soracaktım unuttum.

Osiloskop aldım hocam. Elektriksel işaretlerin zamana bağlı değişimlerini görebilmek için. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

İki tane nur topu gibi problemim oldu. 
- Klima fanı çalışmıyor.

- Fren hidrolik kabı çatlamış. (Piyasada bulamadım. Biraz uğraştıracak beni.)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Arıkan yazdı:

İki tane nur topu gibi problemim oldu. 
- Klima fanı çalışmıyor.

- Fren hidrolik kabı çatlamış. (Piyasada bulamadım. Biraz uğraştıracak beni.)

Klima fanı değişmesi zor bir şey mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Klima fanı değişmesi zor bir şey mi

Prosedüre göre yapılırsa evet ön panel komple sökülecek. Ama sanayi işi yaparsam 5dk’lık iş. Ama motorun arızalı olduğundan emin değilim. Yarın söküp bakacağım. 
Haznenin değişimi çok kolay ama piyasafa bulamadık. Çıkma var şuan alternatif, sıfır bulamazsam çıkma alacağım. Bu arada haznenin servis fiyatı da 2000TL imiş. :) 

Fanın da yan sanayisine 750TL fiyat aldım.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Polen filtresinin takıldığı yere elini sokup fanın çalışıp çalışmadığı kontrol edilemez mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Polen filtresinin takıldığı yere elini sokup fanın çalışıp çalışmadığı kontrol edilemez mi

Yok o fan değil. Klima radyatörünün arkasındaki fan arızalı, aracın önünde. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mustafa Arıkan yazdı:

- Klima fanı çalışmıyor.

Çözüldü. Klima fanının kömürleri bitmiş. Babam kömürler değişir dükkanda var dedi. :) Kömürleri (fırçaları) yeniledim, geri topladım. Arka burcu yağsız kalmış ses yapıyordu yağladım düzeldi. 

Sıfır maliyet ile hallettim :) 

9B924B29-34F7-4643-A56E-F38D0278F2A0.jpeg

53DDA8FA-921F-4558-A242-53B21263C5BA.jpeg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim bulaşık makinesinin tahliye motoru da çok güçsüz, zorlanınca hata veriyor. Onu da bu şekilde tamir edebilir miyiz mesela?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...