İçeriğe Yönlendir

2007 fiesta rölantide stop ve bir daha çalışmama

Sinan Mizmizlioğlu

Recommended Posts

Sinan Mizmizlioğlu
(düzenlendi)

Öncelikle herkese merhaba,

Aracımı kar yağması sebebiyle 3-4 gün çalıştırmadım bugün lazım oldu, tek marşta çalıştı ama 10 sn sonra rölanti devri iyice düşerek stop etti,daha sonraki denemelerimde de çalışmadı, bana sanki motora mazot gitmiyormuş gibi geldi, göstergede araçta mazot var görünüyor, sorunun elcikte olabileceğini düşündüm 3-4 defa sıkıp bırakmama rağmen aracı çalıştıramadım. Yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim Şimdiden Teşekkürler.

tarihinde Sinan Mizmizlioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
4 dakika önce, Sinan Mizmizlioğlu yazdı:

Öncelikle herkese merhaba,

Aracımı kar yağması sebebiyle 3-4 gün çalıştırmadım bugün lazım oldu, tek marşta çalıştı ama 10 sn sonra rölanti devri iyice düşerek stop etti,daha sonraki denemelerimde de çalışmadı, bana sanki motora mazot gitmiyormuş gibi geldi, göstergede araçta mazot var görünüyor, sorunun elcikte olabileceğini düşündüm 3-4 defa sıkıp bırakmama rağmen aracı çalıştıramadım. Yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim Şimdiden Teşekkürler.

Mazot donmuş olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Sinan Mizmizlioğlu
(düzenlendi)
3 dakika önce, Serdar GÜNGÖR yazdı:

Mazot donmuş olabilir mi ?

ilk kardan sonra 3 gündür hava 3-4 derece civarında, sanmıyorum ama yarın sabah bir daha deneyeceğim. Teşekkür ederim.

tarihinde Sinan Mizmizlioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Mizmizlioğlu
1 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Mazot filtresi de donmuş olabilir.

yorum için teşekkür ederim. kardan önceki sabah hava -14 civarıydı dediğiniz olabilir, sanırım çözüm için beklemem gerekiyor yoksa yapmam gereken başka bir şey var mıdır ?

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
45 dakika önce, Sinan Mizmizlioğlu yazdı:

yorum için teşekkür ederim. kardan önceki sabah hava -14 civarıydı dediğiniz olabilir, sanırım çözüm için beklemem gerekiyor yoksa yapmam gereken başka bir şey var mıdır ?

Deponun altında ateş yakabilirsin :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bekleme ile çözüm olmaz, filtre değişimi şart. Ateş yakma bizim araçlarda risk. Serdar abi takılmış bence [emoji4]
Yorum bağlantısı
Sinan Mizmizlioğlu

Sorun çözüldü, ben akşam baktığım için elcikteki hava çokluğunu görememişim sabah denediğimde ise bayağı havanın olduğunu fark ettim uzun süre sık bırak yaptıktan sonra araç çalıştı ustaya götürdüm aracı  tek seferlikte olabilir dedi aracı 2 gün daha çalıştırmayıp bekletmemi eğer aynı durum tekrar olursa parçayı değiştirmesinin daha mantıklı olacağını söyledi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vakvak pompa parça adı geçmiş olsun. orjinal taktırın değişecek ise

Yorum bağlantısı
Sinan Mizmizlioğlu
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

vakvak pompa parça adı geçmiş olsun. orjinal taktırın değişecek ise

Bilgi için sağolun orjinali biraz pahalı ama mecbur yaptıracağız artık :(

Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan

Bendede ayni skinti olmuştu arabayı çalıştırdık iki gun sonra yine oldu tekrar götürdüm ustaya mazot geri donus hortumunun kırık oldugunu tespit etti degistirdik. Vak vak da deil hortumda da olabilir yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aykut Sason

Aynı sorunu geçen ay bende yaşadım 156000 de aracım. üstteki arkadaşın dediği gibi mazot geri dönüş hortumu, vak vak pompa yada oringlerin olduğu yerlerde bir delik oluşmuş ve hava yaptığı için çalışmamıştı serviste yaptırdığım için masrafı yüksek oldu ama arabayı aldıktan sonra yakıt verimliliği çok arttı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...