İçeriğe Yönlendir

Connect - İçeriye Su Alıyor

Mücahit Akbal

Recommended Posts

Mücahit Akbal

İyi akşamlar arkadaşlar 2010 model k210s 110luk glx var bende ve araç içine su almaya başladı sanayide kime götürdüysem bakmak istemedi kendim ön camın ordaki ızgarayı söktüm sağfakini fakat bişe göremedim o kızımlar kuruydu polen filitresi falan hep kuru bi şekildeydi bundan yaklaşık 1 1buçuk yıl önce ön camını değiştiniştim ondan kaynaklanıyo olabilirmi son olarakta ustanın biride radyo antenindende alabilir dedi yardımedebilirmisiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal
7 dakika önce, Mücahit Akbal yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar 2010 model k210s 110luk glx var bende ve araç içine su almaya başladı sanayide kime götürdüysem bakmak istemedi kendim ön camın ordaki ızgarayı söktüm sağfakini fakat bişe göremedim o kızımlar kuruydu polen filitresi falan hep kuru bi şekildeydi bundan yaklaşık 1 1buçuk yıl önce ön camını değiştiniştim ondan kaynaklanıyo olabilirmi son olarakta ustanın biride radyo antenindende alabilir dedi yardımedebilirmisiniz.

eğer üst tavan çıtası varsa büyük ihtimalle oradan alıyordur aynısını bugün bende fark ettim yıkama sonrası baktım tavandaki çıtanın en sondaki gevşemiş 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
14 dakika önce, Mücahit Akbal yazdı:

Aracın neresi su oluyor ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

Ya antenin ordan, ya cam fitillerinden, ya kapı fitillerinden yada stoplardan girebilir, tek tek deneyip, tazyikli su tutup içerden gözlemleyerek bulunur.

Yorum bağlantısı
Mücahit Akbal
23 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Mucahit tanidin mi beni :)

Tanıdım abi bahar ablanın kocası?

22 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Araç tam olarak nerden su alıyor veya nereleri ıslanıyor??

Nerden aldıgını bulamadım hala ama ön sağ koltukda kapı taraflarında yogunlukla 

23 saat önce, Ahmet Emirhan Bal yazdı:

eğer üst tavan çıtası varsa büyük ihtimalle oradan alıyordur aynısını bugün bende fark ettim yıkama sonrası baktım tavandaki çıtanın en sondaki gevşemiş 

Tavanda cita var ama bugün tavana falan baktım bi ıslaklık yok veya ıslanma gibi bibelirtide yok  

Yorum bağlantısı
Mücahit Akbal

Bugün camcı camı kontrol etti camdan bi sızıntı yok ön düreklerden falan inmiyo su tavandada yok su belirtisi kaloriferde olabilir dedi sıkıntı olabilirmi sizce

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Mucahit once bi tanisma konusu ac ;) Problem ne zaman basladi tam olarak?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Önce suyun hangı noktadan içeriye girtiğini bulursanız nerden ne şartlarda su aldıgını çözmek daha kolay olur.

Arkadaşın 306'sı yan kapı camından giren suyu içeri veriyordu kapı döşemesini söküp içindeki döşemeyi yeniledik su sorunu çözüldü.

Yorum bağlantısı
Mücahit Akbal
1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Mucahit once bi tanisma konusu ac ;) Problem ne zaman basladi tam olarak?

Abi 10 15 gün oluyo abi bi kar yagdı hani istanbulda hayat felç olmuştuya ondam önce başlamış

1 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Önce suyun hangı noktadan içeriye girtiğini bulursanız nerden ne şartlarda su aldıgını çözmek daha kolay olur.

Arkadaşın 306'sı yan kapı camından giren suyu içeri veriyordu kapı döşemesini söküp içindeki döşemeyi yeniledik su sorunu çözüldü.

Ustam kapıda bi ıslaklık yok gece yagmur yagarsa sabah su alıyo başkada almıyo öndeki ızgaranın oralara baktık su tahliye kanalları falan açık hep

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Adem Güneşli

Connect lerde sıklıkla  yağmur oluk fitilinin yaerinden sökülmesinden dolayı oluyor. Bendede ayni sorun vardi.  Sizde kapi fitillerini kontrol etmelisiniz.

Yorum bağlantısı
Barış Çelik

Arkadaşlar geçen kar yağdıgında tavan anteninin ordan benim araçta su aldı araç daha 2012 model bunun için nerde nasıl çözüm bulurum acaba ?

Yorum bağlantısı
Barış Çelik
19 saat önce, Yunus Şenyiğit yazdı:

Anten yeri sökülüp plastik  conta yada Dyson  la yapabilirsiniz.  aracınızı güneşli ortamda fazla tutmayın.  Gölge ve serin yerde saklayınız ? yemek tarifi gibi oldu. 

Teşekkür ederim bilgiler içinde bunu ben yapamam'da kim yapar götürsem direk yapsınlar :D

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Aynı şey bizim de başımıza gelmişti. Paspas ıslanınca ıslaklığı takip ettik. Tavandan geldiğini gördük ve tavan çıtası takılmıştı. Paslanmış vidaları söküp içine silikon sıktım ve tekrar vidaladım. Sorun kalmadı.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ufuk YILMAZ

Merhaba arkadaşlar bu konuyu bakınırken ulaştım. Yıllardır ford connect kullandığımdan aşinalık var birazda. İşin hası ön camdan aşağıdaki havalandırma kısmında olan bir aparattan bahs edeceğim. Konuyu başlatan arkadaş zaten sorunu biraz olsa belirtmiş.  Camı değişmiş , Konuda  Cam değiştiren müşteriler bazı ustaların yaptığı bu hatadan dolayı araçları su almaktadır. Aşağıda resim olarak da göreceksiniz. Cam sökümünde temizlik yapılırken polen filitresinin önünde bulunan yağmur dereliği mevcuttur. Bunu sökünce ya takmayı unutuyorlar yada takmak istemiyorlar sonuçta bu parçayıda bulmak biraz zor. Çıkmacılara bakabilirsiniz. Parçanın adını bilmiyorum amam bildiğimiz derelik gibi bir parça.  :) Nasıl yükleme yaparım bulamadım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...