İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - B1359 Hatası

Selçuk Bakış

Recommended Posts

Selçuk Bakış

Merhabalar

Sabah öylesine yaptığım kontrolde bu hataya rastladım. Forumda açıklama olarak "B1359 ATESLEME HIZLI CALISIYOR DEVRE HATASI" şeklinde belirtilmiş. Karşılaştığım bir arıza yok ama sebebini de merak ediyorum. Konu hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dizel araçta ateşleme yok. Bi ihtimal ısıtma bujileri kontrol edilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Dizel araçta ateşleme yok. Bi ihtimal ısıtma bujileri kontrol edilebilir.

Aklımda olan bir değişiklik, sanırım değişikliği öne almam gerekecek. Teşekkürler[emoji4]
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bir yerde devre acik kaldiginda yaziyor demis. Bu durumda ya isitma bujisi bozuk ya da sigortasi atmis. motor bölümünde 8 numarali sigorta sanirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
şarja aküye aktrın öncelikle

Abi akü henüz yeni(1 yıllık) havalar aşırı soğuk ama araç günlük çalışıyor. Akünün bu aşırı soğuklarda dahi çevirme gücünde en ufak azalma yok. Yine de baktirmali miyim?
Bir yerde devre acik kaldiginda yaziyor demis. Bu durumda ya isitma bujisi bozuk ya da sigortasi atmis. motor bölümünde 8 numarali sigorta sanirim

Motor kısmı sigortalara hiç denk gelmedim ama gün içinde bir bakayım, muhtemelen kızdırma bujileri ömrünü bitiriyor diye düşünüyorum. Bu sene biraz marş süreleri aşırı soğuktan dolayı uzamaya başladı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

bu kodun açıklamasında ACC circuit diyor

İlk defa duyuyorum Çağlar Abi bu devreyi. Nelere komut veriyor veya ne işe yarıyor. Wikide birşeyler yazıyor ama translate ile anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

Mevzu kontakla alakalı, ateşlemeyle değil. Sigortadan da olabilir ama aküyü şarj etme hatası gibi. Anlık olarak da çıkmış olabilir çünkü bu arızanın sonucunda aracın çalışmama ihtimali yüksek. Silip tekrar çıkıyor mu kontrol etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
22 dakika önce, Batuhan Kılıç yazdı:

Mevzu kontakla alakalı, ateşlemeyle değil. Sigortadan da olabilir ama aküyü şarj etme hatası gibi. Anlık olarak da çıkmış olabilir çünkü bu arızanın sonucunda aracın çalışmama ihtimali yüksek. Silip tekrar çıkıyor mu kontrol etmek lazım.

Akşam silip kontrol edeceğim, tekrar çıkarsa zaten kızdırmalardan başlarım operasyona.

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

Kızdırmayla alakalı değil o hata. Aracın aküyü şarj etmesiyle alakalı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

devreyi.

devre yok karmaşık tan başlanmaz. acc= kontak cereyanı

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
8 dakika önce, Batuhan Kılıç yazdı:

Kızdırmayla alakalı değil o hata. Aracın aküyü şarj etmesiyle alakalı.

Kızdırmaları 4 yıldır üzerindekiler, bu sene aşırı soğuklarında etkisiyle biraz marş sürelerim uzadı, o sebepten girişmişken oradan başlayayım diye düşünüyorum.

1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

devre yok karmaşık tan başlanmaz. acc= kontak cereyanı

Marşda hiç kesme olmamıştı ama şarjı yarın kontrol ettireyim o vakit.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
13 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

kontal derken genel tabiiri o. marşda kesme olarak değil

Anladım Çağlar Abi, hata kodunu silip kontrol edeyim, devam ederse buraya yapacaklarımı danışırım.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Sigorta kutusuyla da alakali olabilir. Aslinda hic bir sey yapmadan once ids ye baglatmak mantikli olur. Kontak anahtarina elektrik gelmemesinin baska sebepleri olabilir. Bir forumda kizdirma bujisinin sigortasi demis. Baska bir forumda 22 no lu sigortadan kaynaklaniyor demis.

Aku kutup baslari gevsemis olabilir vs vs. Anlik birsey de olabilir. Silip geri gelip gelmedigine de bakmak ilk adim icin onemli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Sigorta kutusuyla da alakali olabilir. Aslinda hic bir sey yapmadan once ids ye baglatmak mantikli olur. Kontak anahtarina elektrik gelmemesinin baska sebepleri olabilir. Bir forumda kizdirma bujisinin sigortasi demis. Baska bir forumda 22 no lu sigortadan kaynaklaniyor demis.

Aku kutup baslari gevsemis olabilir vs vs. Anlik birsey de olabilir. Silip geri gelip gelmedigine de bakmak ilk adim icin onemli

Eve dönerken hatayı silip yeniden kontrol edeceğim, duruma göre hareket ederim artık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Selçuk Bakış

Bu konuya sonucu yazmamışım.

Başına gelene referans olması amacıyla belirteyim.

Kızdırma bujileri değiştikten sonra marş süresinde bir değişiklik olmadı ama zaten değişmesi gerekiyordu.

Marş motorunda ki kömürler yanma seviyesine gelmişti, kömür değişikliği sonrası durum düzelmişti. 

2018 Mayıs ayında da araç satıldı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...