İçeriğe Yönlendir

Focus II - Sıcak Havalarda Geç Çalışma Problemi

Volkan Arslan

Recommended Posts

Volkan Arslan

Arkadaşlar merhaba

Aracım 2010 model focus 2  aracımda teleflex marka tüp var. Aracım sıcak havalarda (güneşe uzun süre maruz kaldığında mesala ) yazın öğlen ilk çalıştırmamda geç marş alma problemi oluşuyor. acaba arıza sıkıntı nedir? sıcaklık sensörümü yoksa benzin pompasımı ? kışın bu problem yok . ben ankarada oturuyorum usta tavsiye ederseniz de gösteririm. yorumlarınızı bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan

yok mu yardım edecek kimse arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Arslan

Arkadaşlar gerçekten sıkıntı yaşıyorum bu olaydan dolayı arabayı bile değiştirmeyi düşündüm. yardım bekliyorum .

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Han

Benim 2009 model ford focus da brc lpg var ekim ayı olup havalar soguduğu zaman sorun olmuyor ama havalar ısınmaya başladığında özellikle motor soğukken birinci marşta rölanti dalgalanıp stop ediyor. İkinci marşta sorunsuz çalışıyor. arabayı aldığımdan birkaç ay sonra olmaya başladı alalı 3,5 sene oldu sıcak havalarda özellikle bu durum meydana geliyor. Ustalar direk benzim pompası diyorlar ama bazı ustalarda benzin pompası olsa 3 senede tamamen biterdi diyorlar. Sizce sorun ne olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Arslan

Banada aynı şekilde benzin pompası denildi. Ama ustalar benzin pompası olsa yaz kış yapar denildi. ısı sensörü daha mantıklı geliyor. arkadaşların yardımıyla çözeriz inşallah bu problelemi

Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Lpg tuşuna basılı tutarak marşa basın bakalım eğer sorunsuz çalışırsa. Benzin otomatiğine baktırın. Araç ilk çalışmada 35 derece motor sıcaklığına kadar benzinde çalışır.

Venus_V3_5570 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Eski aracim Bora da sabah sikinti yok gun icindeki diger calismalarda gec mars aliyordu. Hararet musiri oldugundan emindim degistirdik duzeldi. Musir bozuk olunca mars esnasinda ne kadar yakit gonderecegini ayarlayamiyor arac.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Arslan

Metin bey aracım sıcak havalarda ilk çalışma anında yani öğlen 1 yada 2 gibi aracın bayağ ısındığı anlarda ilk çalıştırmam da zor çalışıyor. daha sonraki çalıştırmalarımda sıkıntı olmuyor. kışın sonbaharda hiç bir sorun yok. kış boyunca aracım rahat çalıştı yani. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yazın sıcaklarda benim eski aracımda da buna benzer bir sorun vardı. LPG düğmesine basılı çalıştırdığımızda çalışıyordu. Sorunun benzin pompasında olduğu söylenmişti. Bence sizinde sorununuz pompada. Kışın yapmıyor çünkü iyi soğuyor yazın sıcaklarda ısınınca sapıtıyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan

lpg düğmesine basılı tutup çalıştırmayı deniycem. usta da bana ilk arabaya bindidğinde kontağı aç (arabayı çalıştırmadan ) 2 dak bekle kontağı kapat tekrar aç yine 2 dakika bekle en son arabayı çalıştır sıkıntısız çalışıyorsa benzin pompası yoksa tüp demişti ama yine sıkıntılı çalıştı .

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan

bu konuyla ilgili ankarada tavsiye edebileceğiniz usta varmıdır?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Arslan

bu konuyla ilgili ankarada tavsiye edebileceğiniz usta varmıdır?

Yardım arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Arslan

focus 2 nin benzin pompasını ne kadara değiştiririm acaba? birde sıcaklık sensörü ? ikisinden biri yüzünden bu sıkıntıyı yapıyor. değiştirip kurtulmayı umuyorum. havalr ısındı yine başladı problem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şu konuda usta tavsiyeleri var Volkan Bey.. 

Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan

focus 2 nin benzin pompasını ne kadara değiştiririm acaba? birde sıcaklık sensörü ? ikisinden biri yüzünden bu sıkıntıyı yapıyor. değiştirip kurtulmayı umuyorum. havalr ısındı yine başladı problem.

Teşekürler

18 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şu konuda usta tavsiyeleri var Volkan Bey.. 

Geçmiş olsun. 

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gül

Aynı sorun bendede mevcut. Sık olmasada havalar isininca marş uzuyor

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan

Nisanda biraz güneş oldu gene yaptı. 2 parça dan şühleniyorum. sıcaklık ısı sensörü ve benzin pompası.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Volkan Arslan

bu hafta sonu ustaya göstercem inşallah çözüm buluruz

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan
On 20.02.2017 at 14:09, Bayram Bozkurt yazdı:

Lpg tuşuna basılı tutarak marşa basın bakalım eğer sorunsuz çalışırsa. Benzin otomatiğine baktırın. Araç ilk çalışmada 35 derece motor sıcaklığına kadar benzinde çalışır.

Venus_V3_5570 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

malasef basılı tutup çalıştırdım ama yine geç çalıştı araba. 

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan
5 saat önce, Oğuzhan Gül yazdı:

Basılı tutarak çalıştırma her lpg markasında olmuyor.

ne yapmam lazım peki tüp markası teleflex

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gül

Aynı sorun bendede var. Benim lpg cangaz marka basılı turak direkt lpg ile çalışmıyor. Çok ilgilenmedim sorunla çünkü çok sık yapmıyor. En son 15 gün olmuştur yapalı. Gün içerisnde 1 kaç kez yaptı ama birdaha olmadi. Sorunun sebebini bende merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan

evet bu sorun başına gelen arkadaşlar çözüm konusunda yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...