İçeriğe Yönlendir

Focus II - Sıcak Havalarda Geç Çalışma Problemi

Volkan Arslan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bir çok araçta bu sorun ısı müşürü değiştirilerek düzeliyor.. Deneyin isterseniz.. 

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir çok araçta bu sorun ısı müşürü değiştirilerek düzeliyor.. Deneyin isterseniz.. 

ısı müşürü derken hararet müşrü mü acaba söylediğiniz parça. birde hava sıcaklık müşrü var bildiğim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet o müşür.. 

Ondandır diyemem ancak bir çok araçta düzeldiğini görüyorum.. 

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan

Teşekkürler peki fiyatı ne kadardır acaba işçilk+ fiyat tahminen 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Volkan Arslan
On 15.06.2017 at 08:57, Volkan Arslan yazdı:

On 14.06.2017 at 18:01, Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet o müşür.. 

Ondandır diyemem ancak bir çok araçta düzeldiğini görüyorum.. 

hararet müşrü değişti ama problem hala devam ediyor :( Yalçın ustanın dediği yakıt galerisine bakalım en son yakıt pompasına bakarız.

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan

Yakıt galerisi dediği nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yakıt galerisi diye bir kavram duymadım ben hiç.. 

Yakıt depodan pompaya, pompadan filtreye, oradan enjektörlerle emme manifoltuna ulaşır.. 

manifolttan silindirlere dolar.. 

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan
14 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yakıt galerisi diye bir kavram duymadım ben hiç.. 

Yakıt depodan pompaya, pompadan filtreye, oradan enjektörlerle emme manifoltuna ulaşır.. 

manifolttan silindirlere dolar.. 

emme manifoldu olabilir mi kastettiği bu problemle ilintili olarak

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emme manifoltu sıcakta çalışmaya nasıl engel olur onu kestiremiyorum.. 

Çalışmadığı zaman, tam gaz vererek marşa basmayı denediniz mi ?

Yorum bağlantısı
Ali Demirel

Bende de Aynı sıkıntı oldu, Teleflex Ankara Tunalı Oto da usta LPG de bi diafram değişecek, araç istop ettiğinde LPG de istop eder ve çalışırken benzinle beraber Diaframdan kaçan LPG de motora gittiği için sıkıntı yapar dedi, o dediği parçayı değiltirdi ve düzeldi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan
20 saat önce, Ali Demirel yazdı:

Bende de Aynı sıkıntı oldu, Teleflex Ankara Tunalı Oto da usta LPG de bi diafram değişecek, araç istop ettiğinde LPG de istop eder ve çalışırken benzinle beraber Diaframdan kaçan LPG de motora gittiği için sıkıntı yapar dedi, o dediği parçayı değiltirdi ve düzeldi

çok teşekkür ederim kontrol ettircem hemen

1 dakika önce, Volkan Arslan yazdı:

çok teşekkür ederim kontrol ettircem hemen

20 saat önce, Ali Demirel yazdı:

Bende normalde oraya götürüyorum ömer usta birde halilibrahim usta var hangisi söyledi bunu birde ne zaman değiştirdiniz parçayı ?

Yorum bağlantısı
Ali Demirel
Bende normalde oraya götürüyorum ömer usta birde halilibrahim usta var hangisi söyledi bunu birde ne zaman değiştirdiniz parçayı ?

İki yıl oldu sanırım
İsim hatırlayamadım ama
BRC den gelen Çubuklu usta değil, diğeri olsa gerek

Yorum bağlantısı
Ali Demirel

İki yıl oldu sanırım
Ömer usta

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan
On 27.07.2017 at 19:12, Ali Demirel yazdı:

Peki sizdede sıcak havalarda mı yapıyordu bu problemi yoksa devamlı olan bir problemmiydi çünkü teleflexde bende de öyle bir parça değişti siyah conta gibi bir parça halilibrahim usta değiştirdi. Ama problem devam ediyor hala

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Ya arkadaşlar bu bende de oluyor bazen. Bazen dediğin ayda bir kere, iki kere felan. Sıcak bir günün akşamı oldu geçenlerde. Hava sıcaklığı 25 derece felandı galiba.

İlkinde marş basmaya çalıştı 7-8 kez, olmayınca kapattım, ikinci kez sıkıntısız çalıştı. Bu sorunu çözebilen oldu mu?

Yorum bağlantısı
Volkan Arslan

yok mu arkadaşlar tavsiyede bulunacak arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk aklıma gelen... Belki daha önce de yazdım.. 

Motor sıcakken araç çalışmıyorsa, enjektör işiyordur.. (motor boğulur bu durumda, onun için geç çalışır) 

Hava sıcakken araba çalışmıyorsa ısı müşürü yada maf bozuktur.. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Motor sıcakken araç çalışmıyorsa, enjektör işiyordur.. (motor boğulur bu durumda, onun için geç çalışır) 

Bu meret sürekli yapmıyor ki.Yapsa ustanın yanına götürücem göstericem. Doktora giden hasta misali. Hemen iyileşiyor. Geçenlerde gittim kornayı göstermeye.Ara sıra çalmıyordu. Orda bülbül gibi şakıyordu))

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
19 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Bu meret sürekli yapmıyor ki.Yapsa ustanın yanına götürücem göstericem. Doktora giden hasta misali. Hemen iyileşiyor. Geçenlerde gittim kornayı göstermeye.Ara sıra çalmıyordu. Orda bülbül gibi şakıyordu))

Kornanın ara sıra çalışmamasının sebebi muhtemelen soket oksitlenmesidir.. Soketini bul ve wd40 sık.. 

Bir otomobil sahibi otomobiliyle markete gitmektedir, aracını park edip, marketten sigara alıp çıkmaktadır, sigara alıp çıktığı zaman motor geç çalışmaktadır. 

Aynı sürücü aynı markete aracıyla gidip dondurma alıp çıktığında aracı normal çalışmaktadır. 

Hadi beyin fırtınası yapalım. 

Otomobil neden böyle yapıyor ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Zor bir soru sordun sanki Mehmet abi:

Kışın dondurma alınmaz, yazın da sigara mı içilmez. Ondan mı?:D

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
22 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Cevap burada :D 

1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kornanın ara sıra çalışmamasının sebebi muhtemelen soket oksitlenmesidir.. Soketini bul ve wd40 sık.. 

Bir otomobil sahibi otomobiliyle markete gitmektedir, aracını park edip, marketten sigara alıp çıkmaktadır, sigara alıp çıktığı zaman motor geç çalışmaktadır. 

Aynı sürücü aynı markete aracıyla gidip dondurma alıp çıktığında aracı normal çalışmaktadır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Sigara yakında dondurma uzakta da ondan [emoji3]

Sigara yakında dondurma uzakta da ondan [emoji3]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...