İçeriğe Yönlendir

Forumdaşlarımız İçin Emeklilik Hesaplama

Ahmet Said Avşar

Recommended Posts

Ahmet Said Avşar
16 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

teşekkür ediyorum:good1:

rica ederim ne demek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk
3 saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

@Osman Ozturk   01.06.1987 tarihinde ssk başlangıcınız var lakin bu tarihte 18 yaşını doldurmadığınız için 18.04.1988 tarininde başlangıç yapmış sayılırsınız.bu yüzdendir ki emeklilik yaşınız 50 dir.hizmet günü ve sigortalılık süreleriniz dolmuştur..yaşı beklemektesiniz...

Çok teşekkür ederim.Üç yıl bekleyelim bakalım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
18 dakika önce, Osman Ozturk yazdı:

Çok teşekkür ederim.Üç yıl bekleyelim bakalım.

rica ederim :good1:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Okan Tansel

Said Kardeşim bir sorum var sana . Ben hanımın üstüne bir dükkan açmıştım vakti zamanında 4 bilemedin 5 ay sonra kapattık bizim iş değilmiş esnaflık diyip. daha öncesinden 13 yıl ssk lı olarak çalıştı tüm günleri oradan var. şimdi dükkan onun üstüne oldu için 4 aylık bakur borcu görünüyor . bunu ödeyip 4 aylık günü günlerine ekleteyimmi. yoksa ödemeyip sildire bilirmiyim ileryen zamanlarda yaşı yaklaştında gününü tamamlayıp mümkünse sgk dan emekli olmasını sağlamayı düşünüyorum. hangisi avantajlı sence.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Said Kardeşim bir sorum var sana . Ben hanımın üstüne bir dükkan açmıştım vakti zamanında 4 bilemedin 5 ay sonra kapattık bizim iş değilmiş esnaflık diyip. daha öncesinden 13 yıl ssk lı olarak çalıştı tüm günleri oradan var. şimdi dükkan onun üstüne oldu için 4 aylık bakur borcu görünüyor . bunu ödeyip 4 aylık günü günlerine ekleteyimmi. yoksa ödemeyip sildire bilirmiyim ileryen zamanlarda yaşı yaklaştında gününü tamamlayıp mümkünse sgk dan emekli olmasını sağlamayı düşünüyorum. hangisi avantajlı sence.

Tc sini yolla bakayım hocam
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
Bir saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

Tc sini yolla bakayım hocam

Yolladım kardeşim . sana zahmet veriyorum kusuruma bakma.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
(düzenlendi)
1 saat önce, Okan Tansel yazdı:

Yolladım kardeşim . sana zahmet veriyorum kusuruma bakma.

estafullah hocam,2 ay 13 günlük borcunuzun aslı 921,63 tl,faizi ile birlikte 1641,73 kuruş.nisan a girdiğimizde yine ayık faiz işleyecek.borcunuz  12 aydan az olduğu için mayıs 2015 deki 63.madde kapsamında borcunuz silinmemiş.(12 ay kuralı)

borcun silinme ihtimali yok,beklendikçe faizli kısmı artar.ve emekli olurken muhakkak karşınıza çıkacak.

ssk dan emekli olma tarihiniz;01.07.2030-ihtiyacınız olan hizmet günü;5825.52 yaş.

mevcut hizmetiniz 3838 gün (bağkur boçlu kısım dahil)

emeklilik tarihinde 5825 günün üzerinde olan hizmetleriniz maaş miktarını küçük bir miktar etkiler.

tarihinde Ahmet Said Avşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ahmet, bende gönderiyorum şimdi. Kötü haberle dönme bana :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
Bir saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

estafullah hocam,2 ay 13 günlük borcunuzun aslı 921,63 tl,faizi ile birlikte 1641,73 kuruş.nisan a girdiğimizde yine ayık faiz işleyecek.borcunuz  12 aydan az olduğu için mayıs 2015 deki 63.madde kapsamında borcunuz silinmemiş.(12 ay kuralı)

borcun silinme ihtimali yok,beklendikçe faizli kısmı artar.ve emekli olurken muhakkak karşınıza çıkacak.

ssk dan emekli olma tarihiniz;01.07.2030-ihtiyacınız olan hizmet günü;5825.52 yaş.

mevcut hizmetiniz 3838 gün (bağkur boçlu kısım dahil)

emeklilik tarihinde 5825 günün üzerinde olan hizmetleriniz maaş miktarını küçük bir miktar etkiler.

Hımm peki kardeşim 3600 emeklilik vurmazmı .?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet, bende gönderiyorum şimdi. Kötü haberle dönme bana [emoji3]

Emeklilik yakın olması kimbilir ne güzel şeydir darısı başımıza
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
30 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ahmet, bende gönderiyorum şimdi. Kötü haberle dönme bana :D

54 yaşınızda 5675 günden 2022 yılında ssk ya geçmeniz halinde 2026  nisan'ın 3 ünde emeklisiniz :hohoho:

16 dakika önce, Okan Tansel yazdı:

Hımm peki kardeşim 3600 emeklilik vurmazmı .?

o zaman 58 yaşına kadar beklemesi lazım 

@Okan Tansel sizde yaşı bekliyorsunuz,54 te emekli olacaksınız,gününüz ve sigortalılık dolmuş

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

@Servet Aydın askerliğiniz 15.08.1993 den önce ise satın alırsanız 53 yaşında emekli olursunuz ama bu seferde ssk ya 2021 de geçmeniz gerekir

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vaayy doğum günüme denk geliyor :D

Emeklilik yakın olması kimbilir ne güzel şeydir darısı başımıza

Doğarken emekli doğanlar anlayamaz
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
28 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

54 yaşınızda 5675 günden 2022 yılında ssk ya geçmeniz halinde 2026  nisan'ın 3 ünde emeklisiniz :hohoho:

o zaman 58 yaşına kadar beklemesi lazım 

@Okan Tansel sizde yaşı bekliyorsunuz,54 te emekli olacaksınız,gününüz ve sigortalılık dolmuş

Teşekkür ederim kardeşim.

16 yıl var yaşa ALLAH nasip ederse .bir emekllik günü daha dolar be çifte emekli olmayomu . çift maaaş ohh misss :hohoho:

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
19 dakika önce, Okan Tansel yazdı:

Teşekkür ederim kardeşim.

16 yıl var yaşa ALLAH nasip ederse .bir emekllik günü daha dolar be çifte emekli olmayomu . çift maaaş ohh misss :hohoho:

rica ederim,özel sektör emekliliği kaz yolma :) 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
11 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

rica ederim,özel sektör emekliliği kaz yolma :) 

Aynen :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
40 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

ahmet bey merhaba;

benimde bir sorum olacak benim elimde bulunan sigorta kartımda işe başlangıç tarihi 01.02.1991 olarak görünmekte ancak hizmet dökümleri 1994 yılından başlıyor. daha öncesinde prim günüm varmı varsa kullanabilirmiyim. emeklilik hesaplamalarında işi giriş tarihi olarak bu tarihimi kullanmam gerekiyor. 

birde benim hizmet dökümlerimde bazı aylarda fazla gün sayım var bunun nedeni hem mevcut çalıştığım iş yerinin prim yatırması ve ek iş olarak da sürücü kursunda hafta sonları sigortalı olarak öğretmenlik yapmam. bu günleri de kullanabilecekmiyim. tc gönderdim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
2 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

ahmet bey merhaba;

benimde bir sorum olacak benim elimde bulunan sigorta kartımda işe başlangıç tarihi 01.02.1991 olarak görünmekte ancak hizmet dökümleri 1994 yılından başlıyor. daha öncesinde prim günüm varmı varsa kullanabilirmiyim. emeklilik hesaplamalarında işi giriş tarihi olarak bu tarihimi kullanmam gerekiyor. 

birde benim hizmet dökümlerimde bazı aylarda fazla gün sayım var bunun nedeni hem mevcut çalıştığım iş yerinin prim yatırması ve ek iş olarak da sürücü kursunda hafta sonları sigortalı olarak öğretmenlik yapmam. bu günleri de kullanabilecekmiyim. tc gönderdim.

işe giriş tarihiniz 12.09.1994 'dür.

01.02.1991 de giriş yapılıp 1 gün bile sigorta ödenmediği için giriş sayılmaz.ve saten bu tarihte sigorta yatsa bile mevcut yıldaki yasalar gereği 18 yasından evvel yapılan sigorta başlangıç sayılmaz.

1 ay içinde 30 günden fazla hizmet alamazsınız.

emeklilik için 55 yaş 5750 güne ihtiyacınız var.

askerliği satın almanız emekliliğinizi 54 yaşına çekmez.

mevcut hizmet gününüz 5467 dir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
16 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

işe giriş tarihiniz 12.09.1994 'dür.

01.02.1991 de giriş yapılıp 1 gün bile sigorta ödenmediği için giriş sayılmaz.ve saten bu tarihte sigorta yatsa bile mevcut yıldaki yasalar gereği 18 yasından evvel yapılan sigorta başlangıç sayılmaz.

1 ay içinde 30 günden fazla hizmet alamazsınız.

emeklilik için 55 yaş 5750 güne ihtiyacınız var.

askerliği satın almanız emekliliğinizi 54 yaşına çekmez.

mevcut hizmet gününüz 5467 dir.

bilgilendirme için teşekkür ederim.

şunun şurasında 55 yaşa ne kaldı ki 15 yılcık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

@Ahmet Said Avşar benimde elimde erken emeklilik için aldığım engelli raporum var bunu nereye teslim etmem gerekiyor bilginiz varmı acaba? 

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
(düzenlendi)
17 dakika önce, Doğuş Bağ yazdı:

@Ahmet Said Avşar benimde elimde erken emeklilik için aldığım engelli raporum var bunu nereye teslim etmem gerekiyor bilginiz varmı acaba? 

en son çalıştığınız yer nere ise oranın sgm sine gideceksiniz ancak sizin aldığınız rapor maluliyetten emekli olmanız için işe yaramaz.işyerinize bakan sgm nin maluliyet servisine gideceksiniz,onlar sizi hastaneye sevk edecekler.devlet hastaneside sosyal güvenlik kurumu adına sizi muayne edecek ve heyet iş gücünüzün ne kadarını kaybettiğinize dair rapor düzenleyecek.

tabi bu raporun da geçerli olması için iş gücünüzü kaybettiğinizde sigortanız olmalı,aksi takdirde işe yaramaz.(iş gücünüz sigorta başlangıcından evvel kayboldu ise)

istisnai durumlar da var,organ nakli olmuş biri gibi...doğuştan kaynaklanan bi sorun var ise...

tarihinde Ahmet Said Avşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
[mention=13526]Servet Aydın[/mention] askerliğiniz 15.08.1993 den önce ise satın alırsanız 53 yaşında emekli olursunuz ama bu seferde ssk ya 2021 de geçmeniz gerekir

Bu hususu anlayamadım. Yazılı veya sözlü bilgi verirmisin?
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bu hususu anlayamadım. Yazılı veya sözlü bilgi verirmisin?

15.08.1993 sigorta başlangıç tarihiniz die hatırlıyorum.ve bu tarihte 20 yaşından büyüksünüz.askerden geldikten sonra ssk ya başladığınızı düşündüğümden askerliği saydırmanız halinde sigorta başlangıç tarihiniz 1 sene geriye gideceği için emeklilik yaşınızda 1 yaş geriye gidecek.

tabi askerliğiniz bu tarihten sonra ise işe yaramaz bu söylediğim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...