İçeriğe Yönlendir

Forumdaşlarımız İçin Emeklilik Hesaplama

Ahmet Said Avşar

Recommended Posts

Misafir
en son çalıştığınız yer nere ise oranın sgm sine gideceksiniz ancak sizin aldığınız rapor maluliyetten emekli olmanız için işe yaramaz.işyerinize bakan sgm nin maluliyet servisine gideceksiniz,onlar sizi hastaneye sevk edecekler.devlet hastaneside sosyal güvenlik kurumu adına sizi muayne edecek ve heyet iş gücünüzün ne kadarını kaybettiğinize dair rapor düzenleyecek.
tabi bu raporun da geçerli olması için iş gücünüzü kaybettiğinizde sigortanız olmalı,aksi takdirde işe yaramaz.(iş gücünüz sigorta başlangıcından evvel kayboldu ise)
istisnai durumlar da var,organ nakli olmuş biri gibi...doğuştan kaynaklanan bi sorun var ise...

Teşekkür ederim, Yok yanlış anlattım sanırım, ben devlet hastanesinde gerekli bölümlere gidip heyet raporumu aldım sadece sgk ya teslim etme kısmı kaldı o zaman sanırım dediğiniz gibi. Maluliyet için değil sadece erken emekli olmak için raporumu aldım devlet hastanesindeki heyetin verdiği rapor %57 bu arada.
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

Teşekkür ederim, Yok yanlış anlattım sanırım, ben devlet hastanesinde gerekli bölümlere gidip heyet raporumu aldım sadece sgk ya teslim etme kısmı kaldı o zaman sanırım dediğiniz gibi. Maluliyet için değil sadece erken emekli olmak için raporumu aldım devlet hastanesindeki heyetin verdiği rapor %57 bu arada.

Sizi hastaneye sevk eden birime teslim edeceksiniz,sevk yoksa eğer işvereninizin bağlı olduğu sgm nin maluliyet servisine birakmaniz gerekir

Yani her türlü maluliyet e gidecek :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Sizi hastaneye sevk eden birime teslim edeceksiniz,sevk yoksa eğer işvereninizin bağlı olduğu sgm nin maluliyet servisine birakmaniz gerekir Yani her türlü maluliyet e gidecek [emoji4]

Evet sevk olmadan kendim başvurmuştum o zaman işyerimin bağlı bulunduğu sgm ye gidip teslim edeyim tekrar teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ersev Kaya

Ahmet kardeşim, hayırlı bayramlar dilerim.

Akşam bir sohbet sırasında kafama takıldı emeklilik mevzuu. Forumda daha önce bu konu konuşuldu diye hatırladığımdan, sabah mesai başlayınca ilk iş sana sormak istedim. 

6 Nisan 1999 sigorta başlangıcım. 2004-2005 arası kısa dönem olarak (155 gün) askerlik yaptım. Emeklilik zamanım 2034 olarak çıkıyor hesaplamalarda. Peki bu askerlik süresi benim emekliliği etkiler mi, borçlanma ya da ödeme durumunda? Artık nasıl oluyorsa.

Müsait bir zamanda yanıtlarsan sevinirim. Acelesi de yok. 2034 e kadar vaktim var. :biggrin:

TC numaram mesaj kutunda.

Tekrardan hayırlı bayramlar, iyi tatiller.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
(düzenlendi)

@Ersev Kayaaskerliğiniz emekliliği yaş olarak etkilemez :)  58 yaşında 5975 günden emekli olacaksınız , yani 2035 :) 

gereken primi fazla fazla doldurursunuz. 

hayırlı bayramlar

tarihinde Ahmet Said Avşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Şu konu nedir peki

Sigorta başlangıcından önce askerliği yapmak ile sigorta başlangıcından sonra askerlik yapmak nasıl etkiliyor

Mesaj olarak ayrı bir soru soracağım kusura bakma

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
On 03.09.2017 at 13:48, Ahmet Said Avşar yazdı:

@Ersev Kayaaskerliğiniz emekliliği yaş olarak etkilemez :)  58 yaşında 5975 günden emekli olacaksınız , yani 2035 :) 

hayırlı bayramlar

Açıklama için teşekkür etmediğimi fark ettim.

Teşekkürler Ahmet bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
On ‎02‎.‎02‎.‎2017 at 10:39, Ahmet Said Avşar yazdı:

ssk ve bağ-kur sigortalı forumdaşlarım için günde 3 kişiyi geçmemek koşuluyla emeklilik şartlarını hesaplayabilirim :) 

Merhaba,

Özelden mesaj gönderdim. Şimdiden teşekkürler.

Bu arada bir sorum olacak.

Tazminat konusunda son durum nedir.

İstifa edilmesi durumunda işyerinin çalışana tazminatını ödemesi zorunluluğu yoktu sanırım. Değişen bir durum var mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Bir saat önce, Aydın Perçem yazdı:

Merhaba,

Özelden mesaj gönderdim. Şimdiden teşekkürler.

Bu arada bir sorum olacak.

Tazminat konusunda son durum nedir.

İstifa edilmesi durumunda işyerinin çalışana tazminatını ödemesi zorunluluğu yoktu sanırım. Değişen bir durum var mı?

işe giriş yılına göre değişiyor.gün içinde inceleyip dönerim

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
On 9/6/2017 at 13:02, Ahmet Said Avşar yazdı:

Aralık 98 girişli sigortalıyım, o tarihten beri 6 ay askerlik haricinde sigortam hep var. Sanırım istediğim zaman dileçe verip emeklilik yaşımı bekleyeceğim diyerek kıdem tazminatımı alabiliyorum değil mi? (Eh bir de yıl olarak ne zamana kadar beklemem gerekir, söyler misiniz?)

Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
6 saat önce, Gökhan Tuna yazdı:

Aralık 98 girişli sigortalıyım, o tarihten beri 6 ay askerlik haricinde sigortam hep var. Sanırım istediğim zaman dileçe verip emeklilik yaşımı bekleyeceğim diyerek kıdem tazminatımı alabiliyorum değil mi? (Eh bir de yıl olarak ne zamana kadar beklemem gerekir, söyler misiniz?)

Şimdiden teşekkür ederim.

9.9.99 dan evvel başladığınız için kıdem tazminatını alabilirsiniz.askerliğinizden 2 aylık kısımı satın alırsanız 57 yaş 5900 günden,2035 de emekli olursunuz :) 

askerlik 1150 falan tutar 60 gün.askerliği saydırmaz iseniz 58 yaş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Bakabildiniz mi. Bilgilerimi özel mesajdan gönderdim. Emeklilik durumuna da bakarsanız sevinirim.
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

@Aydın Perçem 01.02.2036 da 7000 günden emekli olacaksınız,mevcut yasalarda.askerliği 18 ay yaptıysanız eğer,askerliğinizi satın almanız durumunda 2034 de 5975 günden emekli olabilirsiniz.Mevcut prim gün toplamınız 5564 gündür.

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

KPSS ile atanan ve sözleşme ile göreve başlayan mühendislerin SGK kapsamı nedir.?

sözleşmeli memur mu, işçi mi.?

657 ye tabii mi oluyorlar.?

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
16 dakika önce, Sadık Taşyürek yazdı:

KPSS ile atanan ve sözleşme ile göreve başlayan mühendislerin SGK kapsamı nedir.?

sözleşmeli memur mu, işçi mi.?

657 ye tabii mi oluyorlar.?

kimi 699 a tabi,kit personeli gibi . kimiside direk 4a lı.kurum dan kuruma,alımdan alıma fark ediyor

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

sgk ya da tc sinden ne olduğunu görebilirmisiniz Ahmet bey.

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
yarın hatırlatın bakayım
Günaydın Ahmet Bey,
müsait olunca sistemden bakabilir misin.
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
On 03.09.2017 at 13:48, Ahmet Said Avşar yazdı:

hayırlı bayramlar

Ahmet bey, askerlik  kısa dönem olduğu için mi yaşı veya günü etkilemiyor? Yani askerliği satın alamıyor muyum?

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

askerlik süreniz sigorta girişini 9.9.1999 öncesine çekmeye yetmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...