İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Otomatik Vites Kolu Sökülmesi

Mehmet Çelebi

Recommended Posts

Mehmet Çelebi

Orta konsolu sökücem vites kolunu çıkaramadım yandaki vidayı söktüm kol gelmiyor zorlayıp bir yerleri kırmıyim nasıl sökülür yardım

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
(düzenlendi)
5 dakika önce, MehmetÇelebi yazdı:

Orta konsolu sökücem vites kolunu çıkaramadım yandaki vidayı söktüm kol gelmiyor zorlayıp bir yerleri kırmıyim nasıl sökülür yardım

Biraz zorlayacaksınız hemen gelmiyor. OD swich'in kablosu kısa, çalışma alanı dar.

tarihinde Münir Nurettin Taşova tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
Bir saat önce, Münir Nurettin Taşova yazdı:

Biraz zorlayacaksınız hemen gelmiyor. OD swich'in kablosu kısa, çalışma alanı dar.

Valla nerdeyse bütün gücümü kullandım oynamıyor

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
44 dakika önce, MehmetÇelebi yazdı:

Valla nerdeyse bütün gücümü kullandım oynamıyor

Vidadan başka tutan bir şey yok, yılların etkisiyle kaynamıştır. Sert davranmak gerek.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Bende sökmüştüm ama hatırladığım bir vida vardı sonrası ya sağa sola hareketle çekiliyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Sağ sol yaptım dipten döndü ayarlı pense bulursam iş görür heralde sağolun yardımlarınız için

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Münir Nurettin Taşova
1 saat önce, Erdem Yılmaz yazdı:

Söken var mı arkadaşlar ?

Orta konsol dahil sökmüştüm. Neyi merak ediyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Erdem Yılmaz

ov vites topuzunu sökmeyi denedim başaramadım sağa sola hiç bir şekilde oynamıyor

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Over Drive tuşunun altında alyan vida var. Sadece bu vida tutuyor. Güç kullanmak gerekebilir, hiç sökülmediyse kaynamıştır. Plastik çekiçle vurulabilir. Vidayı söküp delik içine wd40 sıkılabilir. Asıl sorun bundan sonra başliyor. OD tuşunun kablosunu çok kısa yapmışlar. Vites çerçevesini hafif aralayarak dar bölgede, kabloyu soketten kurtarmak gerekiyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Erdem Yılmaz

evet söktüm ve hallettim teşekkür ederim,yanlız çalışma alanı çok dar ve sıkıntılı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yusuf Soylu

Bende değiştircem vites topuzunu. Kabloları bağlamak çok zormu 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...