İçeriğe Yönlendir

EuroNcap'ten 20. Yıla Özel Video

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Daha güvenli günlere diyen Ncap 20. yılında Rover 100 ile Honda Jazz'ı karşılaştırmış.

• Beğen 5
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
(düzenlendi)

Bende kendi aracımın testine baktım ama sonuç hoşuma gitmedi.

tarihinde Münir Nurettin Taşova tarafından düzenlendi
Mesaj tekrarı.
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Bence 20 sene önceki ve günümüzdeki aynı modelde arabaları karşılaştırsalar daha mantıklı olurdu.

Rover 100 1980 ile 1998 arası üretilmiş.

Mesela 97 model 3.20 ile günümüz 3.20'si gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
3 saat önce, Münir Nurettin Taşova yazdı:

Bende kendi aracımın testine baktım ama sonuç hoşuma gitmedi.

Modeline göre güzel korumuş iç kabini, yıl 2017, halen bu derece koruma sağlayamayan bir sürü yeni araba var.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
2 dakika önce, Ümit Kaan yazdı:

Model yılına göre iyi korumuş olabilir, ben mevcut yıldaki kıyaslamadan bahsediyorum.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
Bir saat önce, Münir Nurettin Taşova yazdı:

Model yılına göre iyi korumuş olabilir, ben mevcut yıldaki kıyaslamadan bahsediyorum.

Bende onu diyorum, 1997 üretimi bu araç, 2016 üretimi bir çok araçtan daha iyi korumuş iç kabini, ama şöyle bir gerçek var, bu test yapıldığında kullanılan mondeo sıfır, bizim arabalar ise 16-17 yaşlarında, metal yorgunluğu ve zayıflamaları hesaba katarsak, sonuç pekte iç açıcı olmaz sanırım. Allah kazadan beladan korusun.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Güvenlik kıyaslamasını geçmiş yıllara göre yapmıyorum ben. Mevcut araçlara bakarım, benimkiyle kıyaslarım. Bariz güvenlik zafiyeti var mı ? Var.  2016 model yılı hangi D sınıfı araçtan daha iyi korumuş?

Aracımı çok seviyorum ama elma ile armutu karıştırmamak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
Bir saat önce, Münir Nurettin Taşova yazdı:

Güvenlik kıyaslamasını geçmiş yıllara göre yapmıyorum ben. Mevcut araçlara bakarım, benimkiyle kıyaslarım. Bariz güvenlik zafiyeti var mı ? Var.  2016 model yılı hangi D sınıfı araçtan daha iyi korumuş?

Aracımı çok seviyorum ama elma ile armutu karıştırmamak lazım.

İsmini verebileceğim araçlar var ama, forumdan atılırız.:biggrin:

Esasında sınıf olarak düşünmedim ama, genel olarak birçok yeni araçtan daha iyi korumuş, bende de hastalıktır, çarpışma testlerini çok takip ederim.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yüksek ve büyük araçlar doğal olarak daha güvenlidir, ancak euroncaptan sonra araçların çok daha güvenli olduklarını görebiliyoruz, güvenliğe katkısı çoktur. 1990 model ford sierra duvara domates gibi yapışır mesela. 

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
(düzenlendi)

ben biraz daha gerilere gidiyorum aynı ayar sayılabilecek dede ve torunun testi :)  yeni her zaman iyidir.. 

tarihinde Emre Öğüt tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...