İçeriğe Yönlendir

Golf 6 - Ucuz Araç Kamerası Montajı

Erdem Dertsiz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

20 saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

Dun itibari ile kargom geldi.hafta sonu montaj yapacagim ama montaj bilgilerini teyit etmek istedim.ben sigorta kutusundan kablo kesmeden elektirik almak istiyirum.cihazda 3 tane kablo var.sari  icin 12 v, siyah icin gnd ,kirmizi icin acc demis.galiba sari + siyah -kirmizi sase .ben sigirta kutusundan + ve - yi kablo kesmeden nasil alabilirim? Yardimci olursaniz sevinirim.?

Yorumunuz yanlış Ersin Bey. hiç bir yeri kesmeden bağlantı şemasını bi yükleyin buraya... 

Acc kontaktır.. şasi olmaz.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

bu işi yapılabilecek en zorlu şekilde yapmışsınız.

kablo ön cam ile döşeme arasına gizleyip Şöför ayak altı sigorta kutusuna getirilir oradan adaptöre bağlanır. çakmaklık sigortası olabilir.

ne aracın bir yeri sökülür ne sağa sola zarar verilir.

Tabi sizin yaptığınız kötü değil meşakkatli.

elinize sağlık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yorumunuz yanlış Ersin Bey. hiç bir yeri kesmeden bağlantı şemasını bi yükleyin buraya... 

Acc kontaktır.. şasi olmaz.. 

Sigorta kutusunun mu resmini atayim?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
On 31/03/2017 at 14:58, Tahir Ak yazdı:

bu işi yapılabilecek en zorlu şekilde yapmışsınız.

kablo ön cam ile döşeme arasına gizleyip Şöför ayak altı sigorta kutusuna getirilir oradan adaptöre bağlanır. çakmaklık sigortası olabilir.

ne aracın bir yeri sökülür ne sağa sola zarar verilir.

Tabi sizin yaptığınız kötü değil meşakkatli.

elinize sağlık

Peki kamera üzerinden gelen video kablosunu teybe nasıl takmamı önerirdiniz?

dikkat ederseniz kamera üzerinde ekran yok. Haliyle kamerada bir ayar yapmak istediğinizde bir görüntü kaynağına bağlamanız gerekecek. 

Ama ekranlı bir model için dediğiniz tamamen doğrudur. Hatta benim araçta kapıları kilitlediğimde tavan lambasına gelen 12v aydınlatma 5 sn sonra kesildiği için direk burdan bile voltaj alınabilir.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
On 31/03/2017 at 19:49, Ersin Özkaya yazdı:

Sigorta kutusunun mu resmini atayim?

Kontağınızı kapattığınızda çakmanığınız çalışıyor mu?

Sarı kabloya sürekli 12v gelmek zorunda yoksa cihazda pil yoksa yada pil biterse saati ve yaptığınız ayarlar varsa unutacaktır.

Siyah kablo şase olduğundan istediğiniz yerden alabilirsiniz.

Acc yazan kırmızı kablo kontak kablosudur. kontağı açtığınızda 12v gelip kapattığında giden herhangi bir kablodan alabilirsiniz. 

kabloları kesmek istemiyorsanız. http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/maflen-kablo-kesmeden-elektrik-alma-aparati-0-5-1-5-mm-50-adet-s9793-266090076 bu üründen kullanabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ersin Özkaya
On 04.04.2017 at 11:25, Erdem Dertsiz yazdı:

Sarı kabloya sürekli 12v gelmek zorunda yoksa cihazda pil yoksa yada pil biterse saati ve yaptığınız ayarlar varsa unutacaktır.

Acc yazan kırmızı kablo kontak kablosudur. kontağı açtığınızda 12v gelip kapattığında giden herhangi bir kablodan alabilirsiniz. 

kabloları kesmek istemiyorsanız. http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/maflen-kablo-kesmeden-elektrik-alma-aparati-0-5-1-5-mm-50-adet-s9793-266090076 bu üründen kullanabilirsiniz.

Hayır kapanmiyor.çalışıyor .ben sigorta kutusundan kontak beslemeli bir sigortadan kırmızı renkli kablo,devamlı açık olan sigortadan sari ve siyah içinde herhangi bir yerden şase almam  yetiyor değil mi?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
6 saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

Hayır kapanmiyor.çalışıyor .ben sigorta kutusundan kontak beslemeli bir sigortadan kırmızı renkli kablo,devamlı açık olan sigortadan sari ve siyah içinde herhangi bir yerden şase almam  yetiyor değil mi?

P_20150121_141726.jpg

Bendekinin manual i belki işinize yarar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halit Bebek

Merhaba

Yeni teybimle birlike bu kamera gelecek. Usb olarak baglayacagim.

Hem birkac sorum olacak hem de birkac yorum.

Bu kamera icin plaka ve tarih ayarlari yapilabiliyor mu? Klip sureleri vs ayarlaniyor mu? Kamera lens acisi 120 170 derece araliginda hangisi? Cihazin dahili pili ya da kapasitoru var mi?

Ben viofo 118c almistim. Gecenlerde arac 1 ay kadar yatti. Kapasitorlu model. Surekli guc beslemesini yapmistik. Araci tekrar calistirdigimda aku bitmisti aku de yeni idi.
Bu konuda ne dusunuyorsunuz?

Siz teybe rca ile mi baglamis oldunuz?

Selamlar

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Slm95332b6efb3fb4958e2ca9c3dd929005.jpg

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
5 saat önce, Halit Bebek yazdı:

Merhaba

Yeni teybimle birlike bu kamera gelecek. Usb olarak baglayacagim.

Hem birkac sorum olacak hem de birkac yorum.

Bu kamera icin plaka ve tarih ayarlari yapilabiliyor mu? Klip sureleri vs ayarlaniyor mu? Kamera lens acisi 120 170 derece araliginda hangisi? Cihazin dahili pili ya da kapasitoru var mi?

Ben viofo 118c almistim. Gecenlerde arac 1 ay kadar yatti. Kapasitorlu model. Surekli guc beslemesini yapmistik. Araci tekrar calistirdigimda aku bitmisti aku de yeni idi.
Bu konuda ne dusunuyorsunuz?

Siz teybe rca ile mi baglamis oldunuz?

Selamlar

Ben RCA ile bağladım çünkü kameramın USB çıkışı bulunmamakta.

Yakın zamanda USB kamera takacağım ama bendeki biraz değişik olacak. 

Kullandığınız multimedya cihaz android mi?

Sürekli açık kalacak şekilde ayarladıysanız akünüzü bitirebilir. Benim kameramda kilitlendi ve açık kaldi bende farkına varmadım. 1 hafta aracı kullanmamıştım o arada aküm bitmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
On 04.04.2017 at 11:25, Erdem Dertsiz yazdı:

Bugün dediğiniz gibi montaj yaptım çalışmadı kamera elektrik gelmedi.

Kırmızı kabloyu kontaktak beslenen sigortaya ,sarıyı devamlı 12v veren sigortaya ve siyah kabloyu da şase olarak kullandım.

Yarın tekrar kontrol edeceğim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Bugün tekrar kontrol ettim ve calistirdim kamerayı.kayitta yaptım biraz.ama 2 dk video 1 GB yakın yer tuttu.bu kadar çok mu yermi kapiliyor bu cihaz :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
On 10.12.2017 at 22:11, Erdem Dertsiz yazdı:

Ben RCA ile bağladım çünkü kameramın USB çıkışı bulunmamakta.

Yakın zamanda USB kamera takacağım ama bendeki biraz değişik olacak. 

Kullandığınız multimedya cihaz android mi?

Sürekli açık kalacak şekilde ayarladıysanız akünüzü bitirebilir. Benim kameramda kilitlendi ve açık kaldi bende farkına varmadım. 1 hafta aracı kullanmamıştım o arada aküm bitmişti.

Tarih ve saat ayarını nasıl arayladiniz?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

6 saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

Tarih ve saat ayarını nasıl arayladiniz?

Tam hatırlamıyorum yarın kontrol edip bilgi vereyim.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
14 saat önce, Erdem Dertsiz yazdı:

Tam hatırlamıyorum yarın kontrol edip bilgi vereyim.

Ayrıca video lar çok yer kapiliyor 2 dk video 750 MB yakın yer kaplıyor sizde de böyle mi ?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
48 dakika önce, Ersin Özkaya yazdı:

Ayrıca video lar çok yer kapiliyor 2 dk video 750 MB yakın yer kaplıyor sizde de böyle mi ?

bendeki videolarda 2 dk olarak 200 mb yer kaplıyor ama benim kameram 720p sizinki 1080p olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

1080 iken bile 3 dakikası 300 mb falan olur. 

Bence bir sorun var. 

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Ayar kısmı felan yokki. 2.gb kartı 5 dk yol mesafesinde dolduruyor .ses açık ondan olabilir mi aceba?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
10 saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

Ayar kısmı felan yokki. 2.gb kartı 5 dk yol mesafesinde dolduruyor .ses açık ondan olabilir mi aceba?

Ses mb olarak çok fark ettirmiyordu. Saate bakmayı unuttum :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...