İçeriğe Yönlendir

Lpg Pompa Basıncı

Osman Ünal2

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tank hacminin yüzde 80’i kadar doluma izin verir deniyordu. Şaşkınlığım, ilk defa böyle bir şey başıma geldi. Normalde bu shell’in yanındaki bp’den alıyorum ama kampanya var diye shell’den alıyorum bu ay. 

tankın içinde hava varsa 2 sene sonra mı ortaya çıkar? 2 senedir tanka kimse dokunmadı ki. 38lt demek %90 doluluk oranı. Tehlikeli değil mi? 

%80 de şamandıra keser, buna bağlı olarak pompada durur, %90 tam sınır, daha da basılabilir, sizin şamandıra kapatmayınca muhtemelen pompa kesti geriye.

Tehlikeli tabi, güvenlik sınırlarını zorlamış oluyor.

Kullanıcı olarak bunları takip etmekte fayda var, dolum işini tamamen pompacının kontrolüne bırakmamak gerekir, misal 35 lt oldu mu tamam kapat kardeşim denilebilir.

Akşama kadar belki yüzlerce araca yakıt vermiş birine bu insiyatifi bırakmam ben şahsen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Hasan Karabekiroglu yazdı:

%80 de şamandıra keser, buna bağlı olarak pompada durur, %90 tam sınır, daha da basılabilir, sizin şamandıra kapatmayınca muhtemelen pompa kesti geriye.

Tehlikeli tabi, güvenlik sınırlarını zorlamış oluyor.

Kullanıcı olarak bunları takip etmekte fayda var, dolum işini tamamen pompacının kontrolüne bırakmamak gerekir, misal 35 lt oldu mu tamam kapat kardeşim denilebilir.

Akşama kadar belki yüzlerce araca yakıt vermiş birine bu insiyatifi bırakmam ben şahsen

Başıma ilk defa geldi. 4 senedir lpg alırım. 33’ten fazla dolum hiç görmedim. Ben ne bileyim böyle bişe olabilir  Başından ayrılmam bundan sonra. Birkaç alım daha deneyeceğim. Bakalım ne olur sonuç. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ben sevdim bu işi. Normalde benim sürüşümde 30-40km’de 4.full çizgiden 3’e düşerdi gaz seviyesi. Bu 38lt’lik dolumdan sonra 90.km’de 3’e düştü. 

devamlılığını nasıl sağlarız. 35’e de razıyım 😄 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...