İçeriğe Yönlendir

Mazda 6 - Deri Koltuk Boya Yenileme İşlemi

Misafir

Recommended Posts

Hafta sonu deri koltukları boyama fırsatım oldu sonunda.  Beklediğimden çok daha kolay oldu ve sadece bir şişe boya yetti. 4 şişe almıştım, 3 şişesi kaldı. Havalar ısınınca ilerleyen zamanlarda üzerine 1-2 kat daha atarım. Benim asıl işimi kolaylaştıran ise 3 liralık bu fotoğraftaki rulo oldu... Bu işlemden çok korkuyordum ama gerçekten çok kolay oldu ve renkte çok canlı. İyice kuruduktan sonra üzerine cila çekip işlemi tamamlayacağım.

Maliyet;
1 şişe boya 9 TL
1 adet rulo 3 TL
Uygulama süresi 1-2 saat

Koltuklardaki ıslaklık yok, yapışma vs. yok. Çok çabuk kurudu, biraz daha kuruyunca merak ettiğim bir iki bölge var oraları kontrol edeceğim.

Not: Eldiven kullanmanızı tavsiye ederim, ben kullanmadım ellerim simsiyah :D

AnRNLq.jpg

0lMg1L.jpg

41BQPq.jpg

JqoNan.jpg

OV1N0A.jpg

zaPL34.jpg

Yorum bağlantısı

@Kerem Minaz Uygulamadan 4 saat sonra kullandım herhangi bir sıkıntı yok :) Yaz sıcaklarında ne olur acaba diye düşünüyordum ama aldığım boyanın yorumları çok iyi olduğu için yazın da sorun çıkacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Ben direksiyonu boyadım bu boya ile.Şu an için hiç bir ele gelme vs yok.Muhtemelen sizde de sıkıntı olmayacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Deri koltuklari bir çatlama probleminden bir de yazin degerliyi yakmasi yüzünden sevemedim. Ellerinize saglik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
1 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Ben direksiyonu boyadım bu boya ile.Şu an için hiç bir ele gelme vs yok.Muhtemelen sizde de sıkıntı olmayacaktır.

bu boya ile direksiyonun airbag plastiğide boyanır mı?

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Benim aracıma sigarayla  binen :danger: laf anlamaz bir arkadaş sigarasını camdan atmak isterken içeri düşürmüş. Sigara bunun oturduğu yere düşmüş ve altına girmiş. Paltosu (oh olsun) yanmış. Fakat arabanın koltuğunda da ciddi bir yanık izi oluşmuştu. Orayı hafifçe zımparalayıp, sprey deri boyası ile boyadık. Şimdi yanık yeri bulamıyoruz bile. Kullandığınız boya kaliteliyse, hiç bir sorun olmadan tatlı tatlı kullanırsınız. Yalnız bir müddet iyi havalandırın aracı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bir saat önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Benim aracıma sigarayla  binen :danger: laf anlamaz bir arkadaş sigarasını camdan atmak isterken içeri düşürmüş. Sigara bunun oturduğu yere düşmüş ve altına girmiş. Paltosu (oh olsun) yanmış. Fakat arabanın koltuğunda da ciddi bir yanık izi oluşmuştu. Orayı hafifçe zımparalayıp, sprey deri boyası ile boyadık. Şimdi yanık yeri bulamıyoruz bile. Kullandığınız boya kaliteliyse, hiç bir sorun olmadan tatlı tatlı kullanırsınız. Yalnız bir müddet iyi havalandırın aracı.

Kullandığım boya su bazlı olduğu için pek koku yapmadı, hafta boyu araçtan uzak olunca da havalandırma şansı pek olmuyor. Kısmetse hafta sonu hem temizliği, hem de cilasını yaparken fazlasıyla havalandırmayı düşünüyorum :) Normalde koku yok ama psikolojik olarak rahat değilim :D

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
3 dakika önce, Murat Yılmaz yazdı:

Kullandığım boya su bazlı olduğu için pek koku yapmadı, hafta boyu araçtan uzak olunca da havalandırma şansı pek olmuyor. Kısmetse hafta sonu hem temizliği, hem de cilasını yaparken fazlasıyla havalandırmayı düşünüyorum :) Normalde koku yok ama psikolojik olarak rahat değilim :D

Kokmasa da havada uçuşan kimyasal gazlar olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
5 saat önce, Ümit Kaan yazdı:

Boya deri boyası.Plastik üzerinde etkisi ne olur bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Bence de gayet güzel olmuş. Elinize sağlık. İHtiyacı olan arkadaşlar için de hem etkili, hem de ucuz bir yöntemi tanıtmış olmuşsunuz.

Yorum bağlantısı
6 saat önce, Ümit Kaan yazdı:

2 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Plastik yüzey üzerinden tırnakla bile kazıyınca çıkıyor, bu yüzden pek etkili olacağını düşünmüyorum :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Plastikte dediğiniz gibi etkili olmayacağını büşünüyorum bende.Plastik için ürünler vardır mutlaka.Onlara göz atın bakalım.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
2 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Ben, bir deniyim bakalım. Şimdiki halinden daha kötü olamaz herhalde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...