İçeriğe Yönlendir

Hyundai i10 1,0 Blue

Ali Darbaz

Recommended Posts

Evren Erakçora

2018 herşey dahil .. 6600 tl. 
Aracın değer kaybı[emoji3] yüzde 9 desek
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz

Yeni güne güzel bir haber ile başlıyalım. Küçük kızım artık bebeklikten çoçukluğa gecti, Bebek arabasını kullanmayı red ediyor. Her yere yürüyor koşuyor. Elimizden tutuyor bize eşlik ediyor. Artık bagajda 1o kiloluk bir bebek arabası taşımak zorundan kalmıyorum 😪 Bagajım bize kaldı.  Ağlamak istiyorum :D 257 litre bagajın %60 oranında işgal ediyordu :D Arabamda hacim arttı.  :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

C sınıfı araç oldu desene 😂

yalnz haberin olsun devlet duyarsa  vergin yükseldi şimdi çocuk arabası koymayınca bagaj genişleme vergisi adı 😎

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Yeni güne güzel bir haber ile başlıyalım. Küçük kızım artık bebeklikten çoçukluğa gecti, Bebek arabasını kullanmayı red ediyor. Her yere yürüyor koşuyor. Elimizden tutuyor bize eşlik ediyor. Artık bagajda 1o kiloluk bir bebek arabası taşımak zorundan kalmıyorum 😪 Bagajım bize kaldı.  Ağlamak istiyorum :D 257 litre bagajın %60 oranında işgal ediyordu :D Arabamda hacim arttı.  :D

Oo, tüketim de düşer şimdi :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
38 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Oo, tüketim de düşer şimdi :D

Tüketimden öte, 2 yaşında yürüyen çoçuk için,  arabayı büyütüp , 3 yıl kredi borcuna girecektim. En az 25000 tl kardayım :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Arıkan
2 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Burda enjektör konumlarını göstermek istedim. 

oXqElo.jpg

Maşallah güzelmiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hyundai i10 lpg geçme suresi. Bu kara kışta sonuç sizi şaşirtacak. 

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
On 13.02.2019 at 10:44, Ali Darbaz yazdı:

Tüketimden öte, 2 yaşında yürüyen çoçuk için,  arabayı büyütüp , 3 yıl kredi borcuna girecektim. En az 25000 tl kardayım :) 

Biranda gerceklesmesi harika olmus 😊

3 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Hyundai i10 lpg geçme suresi. Bu kara kışta sonuç sizi şaşirtacak. 

Hocam bosver cold starti bicirik usudu  😵 onunla ilgilen..

0 derece nedir ali bey allahin seversen soyle -20 gorelim.😊

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
29 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Biranda gerceklesmesi harika olmus 😊

Hocam bosver cold starti bicirik usudu  😵 onunla ilgilen..

0 derece nedir ali bey allahin seversen soyle -20 gorelim.😊

Ben  nerde  bulacam eksi 20 dereceyi :)

Bizimkisi ilkez kar gördü. :) 

Nn8P1Y.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Merak edenler için , bin motor nasıl rampa çıkıyor. Aşağidaki resimdeki, koyu kırmızı 100 metrelik tırmanışı 350 kilo yük ile, ancak 1 nci vitesde tırmana bildim. Arkamda bir trafik oldu. Lakin çıkıyormu çıkıyor.  :) Aracın içinde 350 kilo yük olmasa 2nci vitesde çıkardık burayı. Yapacak bişey yok. Önemli olan amaca ulaşmak. Biraz motoru haşladık ama  motor  soğutma donanımları imdata yetişip, aracı haşlanmaktan kurtardı . :) En heyecanlı tırmanışlarımdan biriydi :) 

r5p61z.png

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Bir kaç ay önce şehirler arası yolculukta yokuş çıkarken önüme bir tane i10 denk geldi. Ben yaklaşırken kamyonu sollamaya çıktı arkadaş. Araçta 4 kişi var. 

Hızı o an hatırlamıyorum. Yaklaşıp arkasına yanaştım kamyonu sollamasını bekliyorum. Mantıken kamyonu sollayabilmek için kamyondan hızlı olması gerekir :) Ancak arkadaş hızlanamıyor :) Baya da sabrettim ama baya bildiğin yokuş çıkan yüklü kamyonu sollayamadı. Aynadan beni görüyor sürücü :)

En son dayanamadım ne yokuş bitiyor ne i10 sollayabiliyor :) Sellektör yaptım ama nafile. Yokuş bitene kadar sollayamadı. 

Velhasıl ne olursa olsun altındaki araç basınca biraz gidecek. Böyle rezil kepaze etmeyecek. Zaten böyle durumlarda ekonomi de yapamıyor. Yaktığı kadar gidecek araba dediğin.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
11 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Bir kaç ay önce şehirler arası yolculukta yokuş çıkarken önüme bir tane i10 denk geldi. Ben yaklaşırken kamyonu sollamaya çıktı arkadaş. Araçta 4 kişi var. 

Hızı o an hatırlamıyorum. Yaklaşıp arkasına yanaştım kamyonu sollamasını bekliyorum. Mantıken kamyonu sollayabilmek için kamyondan hızlı olması gerekir :) Ancak arkadaş hızlanamıyor :) Baya da sabrettim ama baya bildiğin yokuş çıkan yüklü kamyonu sollayamadı. Aynadan beni görüyor sürücü :)

En son dayanamadım ne yokuş bitiyor ne i10 sollayabiliyor :) Sellektör yaptım ama nafile. Yokuş bitene kadar sollayamadı. 

Velhasıl ne olursa olsun altındaki araç basınca biraz gidecek. Böyle rezil kepaze etmeyecek. Zaten böyle durumlarda ekonomi de yapamıyor. Yaktığı kadar gidecek araba dediğin.

tampona dayasaydın tamponu :) ittirseydin yavruyu hayra gecseydin ne vardı.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Şimdi, Okay Kaygusuz yazdı:

Olurdu aslında hiç aklıma gelmedi. Bi daha denk gelirse öyle yapacam. :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

İ10 tam yüklü olduğundan tamponlar aynı hizaya gelmez bagaj kapağı göçerdi 😉 

23 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Olurdu aslında hiç aklıma gelmedi. Bi daha denk gelirse öyle yapacam. :) 

24 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Acemi Söförmüş, Otobanda asla trafikten daha yavaş rampa tırmanmam. Bu iş için 3ncü vites var. 5000 devirde 90 km hıza çıkıyorsun. Üstüne sollama bile yaparım :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

En son arabamı servisden teslim almaya gittiğimde, lifte alınmış pırıl pırıl mavi Hyundai Atos vardı. İlk sahibi her seferinde bakım için yetkili servise götürüyormuş. 2003 model araba nerden baksanız 15 yaşında . Hiç yolda kalmamış sahibi.  Son okuduğum Audi a3 sorunu, Babamların memlekette Doblo direksiyon pompası sorunu gibi hikayeler, beni yetkisiz ve sanayi işi çalışmalara karşı son derece soğutuyor. Sanayi  denince tek güvendiğim insan bütün yaptığı iş boyunca başında durup ne yaptığını izlediğim, Musa ustam var. Param olduğu sürece aracı yetkili servisde yaptırmanın peşindeyim. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
43 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

En son arabamı servisden teslim almaya gittiğimde, lifte alınmış pırıl pırıl mavi Hyundai Atos vardı. İlk sahibi her seferinde bakım için yetkili servise götürüyormuş. 2003 model araba nerden baksanız 15 yaşında . Hiç yolda kalmamış sahibi.  Son okuduğum Audi a3 sorunu, Babamların memlekette Doblo direksiyon pompası sorunu gibi hikayeler, beni yetkisiz ve sanayi işi çalışmalara karşı son derece soğutuyor. Sanayi  denince tek güvendiğim insan bütün yaptığı iş boyunca başında durup ne yaptığını izlediğim, Musa ustam var. Param olduğu sürece aracı yetkili servisde yaptırmanın peşindeyim. 

Babamın getz yetkili bakımlı 2005 model, problemsiz 180bin kmyi geçtik. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabama yeni aldığım oyuncak. Hanım sınavda bizde ping izliyor..

https://i.hizliresim.com/0RAyD8.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...