İçeriğe Yönlendir

C-Max II - Grand C-Max Titanium X Paket Hakkında

Pamir Kızıltuğ

Recommended Posts

Pamir Kızıltuğ
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar,

Forumda yeniyim ve 1 ay kadar zaman içinde mevcut aracımı satıp Grand C-Max Titanium X paket bir araca terfi etmek istiyorum. Birlikte güzel vakit geçireceğimizi umarım. Sormak istediğim bazı sorular var size danışmak istedim. Daha iyi bilenleri başka bir yerde bulma şansım yok. :)

1- 2012 veya üzeri bir araç düşünüyorum. Sony müzik sistemi ve renkli ekran olan. İkinci el sitelerinde bir sürü özellik yazıyorlar. Hepsini bir kenara yazdım. Acaba 2012 ve sonrasındaki Grand C-Max'lerde "bu özellik olmayabilir, alırken bir kontrol et" diyebileceğiniz bir nokta var mı? 2012 veya sonrasında eklenen özellikler oluyor mu? Sonuçta Titanium X olduğunda Full oluyor. Yani 2012 Titanium X ve 2013 Titanium X farkı var mı öyle diyelim... Tekno paketi katmıyorum. Aşağıdaki özelliklerin hepsi 2012 ve sonraki Grand C-Max Titanium X'lerde standart mıdır?

Teşekkürler yardımlarınız için. Ayrıca satmayı düşünen varsa da görüşebiliriz. :)

Trafikte Start-Stop

Otomatik katlanır ayna

Far yıkama
Çift yönlü klima
Bluetooth
Karartmalı ayna
Soğutucu bölüm
Hız sabitleme

Yokuş kalkış desteği

Panoramik cam tavan

Adaptif Bi-Xenon
Viraj aydınlatma
Anahtarsız çalıştırma
Otomatik park
Isıtmalı ön cam
USB ve AUX
Far sensörü
Yağmur sensörü
Ön ve arka park sensörü

Elektrikli bagaj (ayak uzatınca açma özelliği yok mu? Grand olmayanlarda var sanırım bu.

tarihinde Pamir Kızıltuğ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Trafikte Start-Stop (2015 sonrası otomatik 1.5 ecoboost ve dizel motorda var)

Adaptif Bi-Xenon (2015 sonrası makyajlı kasa bixenon pakette var) (Sadece bixenon var)

Elektrikli bagaj (ayak uzatınca açma özelliği yok mu? Grand olmayanlarda var sanırım bu (2015 sonrası makyajlı kasa Titanium-x de var) (Kumandadan açma kapama özelliği mevcut. Ayrıca bagajdaki düğmeden kapatma var)

Bu 3 özellik sizin baktığınız kasanın hiç bir model yılında yok.

tarihinde Eren Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan
1 dakika önce, Eren Erdoğan yazdı:

Trafikte Start-Stop (2015 sonrası otomatik 1.5 ecoboost ve dizel motorda var)

Adaptif Bi-Xenon (2015 sonrası otomatik 1.5 ecoboost ve dizel motorda var) (Sadece bixenon var)

Elektrikli bagaj (ayak uzatınca açma özelliği yok mu? Grand olmayanlarda var sanırım bu (2015 sonrası otomatik 1.5 ecoboost ve dizel motorda var) (Kumandadan açma kapama özelliği mevcut. Ayrıca bagajdaki düğmeden kapatma var)

Bu 3 özellik sizin baktığınız kasanın hiç bir model yılında yok.

C max bölüm sorumlusu verilecek her şeyin cevabını vermiş. :) 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
4 dakika önce, Mustafa Karaaslan yazdı:

C max bölüm sorumlusu verilecek her şeyin cevabını vermiş. :) 

Kopyala yapıştırda hızımı alamamışım. 2. ve 3. maddeyi düzelttik :D

2011-2015 arası kasalarda tit-x pakette bi-xenon mevcuttu.2015 sonrasında tit-x den bixenonu çıkardılar. Far paketi ayrı alınıyor artık.

tarihinde Eren Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Grand c-max tipini sevemedim bir türlü. Sadece cmax olmaz mı

Yorum bağlantısı
Pamir Kızıltuğ

Çok teşekkürler aydınlatıcı bilgiler için. Fiyatlar birbirine yakın ve kalabalık aile durumu düşünüldüğünde Grand mantıklı geldi. 

Şu seviyedeki bir araç için ne dersiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2012-hatasiz-1.6-tdi-cam-tavanli-full-plusfull-c-max-7-kisilik-grand-395431888/detay

Renk beyaz düşünüyorum. Siyah arabayla her haftasonu yıkanma gerekiyor. İlana göre araç Titanium X değil ama klima altındaki düğmelerden X olduğunu anlıyorum.

Tavan perdesi katlanmış. Bundan uzak dur dermisiniz? Bu bir almama nedeni olabilir mi? Forumda uygun rakamlara tamir edilebiliyor diyenler olmuş. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
(düzenlendi)

Grand kalabalık aile için güzel secim ama 7 kişilik düzende bagaj neredeyse yok gibi.

Biraz da piyasası agır diyebiliriz.

İlandaki aracın km. si bana göre yüksek

Arabanın 5-6 sene ekmegini yemek için benim kafamdaki üst sınır 75-80000 arası

Size önerim mümkünse şahıstan yada kurumsal firmalardan almaya çalışın.

Ek olarak cam tavan varsa araba x pakettir.

tarihinde İbrahim Arslan tarafından düzenlendi
ekleme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Pamir Kızıltuğ

Teşekkürler. Önerilerinizi dikkate alacağım. 7 kişilik senaryo ancak hafta sonu için düşünülüyor. Kişisel küçük çantalarla idare edilebilir.

Tavan perdesi için görüşünüz nedir genel olarak? Alırken dikkat edilmeli sanırım.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

2. titanium x cmaxime biniyorum.

Perdede hiç sorun görmedim, ama forumda sıkıntı yazıldıgını gördüm.

Kontrol etmekte fayda var.

Cam tavan çok keyiflidir.

X paketi her türlü tavsiye ederim, aradaki fiyat farkına değer.

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan
(düzenlendi)
On 13.02.2017 at 10:54, Pamir Kızıltuğ yazdı:

Teşekkürler. Önerilerinizi dikkate alacağım. 7 kişilik senaryo ancak hafta sonu için düşünülüyor. Kişisel küçük çantalarla idare edilebilir.

Tavan perdesi için görüşünüz nedir genel olarak? Alırken dikkat edilmeli sanırım.

Pamir bey 3 seneyi doldurdum şu ana kadar tavan perdesinde bende sorun yaşamadım ama sürekli aç kapa yapmam o yüzden sorun yaşamamış olabilirim. ayrıca thule port bagaj kullanarak 4 büyük 2 çocuk (çocuk koltuklarına oturacak) şeklinde en arka koltukların sadece 1 i açık kullanarak tatile gidip gelebildiğinizdede gayet keyifli oluyor sadece şehir içi olarak düşünmeyin. 

tarihinde İlhan Gülcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Osman Yücel Çetin yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-hasarsiz-grand-c-max-702531993/detay/

Deli gönül al şunu geç diyor... Ne dersiniz? X paket mi bu araç?

Cam tavan X paketin en belirgin özelliği bildiğim kadarıyla. Bu Ecoboostlar (2.0 240HP SW mondeo) beni de dürtüyor hep ama sorunları gördükçe korkuyor insan.

B-Max - 1.0 Ecoboost 92.000'de Triger Kayışı Çürüdü

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
İnan Çınar yazdı:

X paket ve aracın  durumuna göre fiyat  bedava...

Abi senin araç benzinli mi? Benzinli ise yakıt vs. genel değerlendirmen ne olur? 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Cam tavan X paketin en belirgin özelliği bildiğim kadarıyla. Bu Ecoboostlar (2.0 240HP SW mondeo) beni de dürtüyor hep ama sorunları gördükçe korkuyor insan.

B-Max - 1.0 Ecoboost 92.000'de Triger Kayışı Çürüdü

Kafama çok yattı bu araç nedense...

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Osman Yücel Çetin yazdı:

Abi senin araç benzinli mi? Benzinli ise yakıt vs. genel değerlendirmen ne olur? 

Aracım dizel titanium  x paket.  Karışık  5.5 civarı yakıyor. Uzun yolda 4.5 civarı yakıyor.  Benzinli atmosferik motorda  trend donanım var sadece. Otomatik park için trend x paket diyen var ama o.p. ek donanım. Ecoboost motorda da trend paket yok. O da titanyum paketle başlıyor bildiğim kadarıyla.

Keyifli bir araç. Arka koltukları  compact kasada konforsuz ama grand kasada nasıldır bilmiyorum.

Sürüşü keyif veren bir araç. Uzun yolda yormuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
İnan Çınar yazdı:

Aracım dizel titanium  x paket.  Karışık  5.5 civarı yakıyor. Uzun yolda 4.5 civarı yakıyor.  Benzinli atmosferik motorda  trend donanım var sadece. Otomatik park için trend x paket diyen var ama o.p. ek donanım. Ecoboost motorda da trend paket yok. O da titanyum paketle başlıyor bildiğim kadarıyla.

Keyifli bir araç. Arka koltukları  compact kasada konforsuz ama grand kasada nasıldır bilmiyorum.

Sürüşü keyif veren bir araç. Uzun yolda yormuyor. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-hatasiz-boyasiz-dusuk-km-ford-c-max-703429276/detay/ 

Bir de bu var alternatiflerim arasında ama renk tereddütte bıraktı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-hatasiz-boyasiz-dusuk-km-ford-c-max-703429276/detay/ 

Bir de bu var alternatiflerim arasında ama renk tereddütte bıraktı...

Bu alternatif değil.
Olamaz.
Bunu 1 e koy. Diğerini alternatif yap.
Seramik kaplama ile güzel durur bu renk.

Ha 1 olma sebebi renk değil motor tabiki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
İnan Çınar yazdı:

78-85 baya fark var arada. 

Ben her ikisini de dizel sandım. Fiyat konusunda yorum yaptığım ilk araç  için  fikrimi geri alıyorum. 78 scti için normal. Dizel  olsaydı ucuzdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...