İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Aracım Gümüş Kurşun II(Yine Yeniden Forumda)

Ömer Türkşanlı

Recommended Posts

Ömer Türkşanlı
Hiç güzel olmamış [emoji20]

Sağol canım [emoji8]
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Dış sıcaklık sensörü ile olan mücadele de zafer ALLAH'ın izniyle bizim şimdilik...
Sensörün yerini bulamadık ön Panjur, alt panjur, sağ far vs söktük inatla aradık sensöre göre yer bulamadık, derken anahtar yağ koyma kapağının oradaydı kaput üstüne kapandı, anahtar içinde kaldı bir sürü ona uğraştık velhasıl, sensörü önden hava alacak bi yere mis gibi bir yer.
Çıktık yol testi cep telefonu ile aynı sıcaklık, sonra Necati abinin aracına baktık o da 13C işlem tamam oldu.
9dolara işlem tamam oldu.
İntercooler hortumuna takmıştı diğer ustam.

Birde arkaya stop grubunda yaşadığım sıkıntı vardı Philips ledler ile ilgili ve çok üzülmüştüm hem para verdim çok hemde gerildim derken Necati ustam abim (Vag com duayeni kendisi) çözdü Allaha şükür....

Foto falan yok, nazar değiyor arabaya sonra ben takıntılı adamım üzülüyorum...

Tşkler

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alper Aytar
Dış sıcaklık sensörü ile olan mücadele de zafer ALLAH'ın izniyle bizim şimdilik...
Sensörün yerini bulamadık ön Panjur, alt panjur, sağ far vs söktük inatla aradık sensöre göre yer bulamadık, derken anahtar yağ koyma kapağının oradaydı kaput üstüne kapandı, anahtar içinde kaldı bir sürü ona uğraştık velhasıl, sensörü önden hava alacak bi yere mis gibi bir yer.
Çıktık yol testi cep telefonu ile aynı sıcaklık, sonra Necati abinin aracına baktık o da 13C işlem tamam oldu.
9dolara işlem tamam oldu.
İntercooler hortumuna takmıştı diğer ustam.

Birde arkaya stop grubunda yaşadığım sıkıntı vardı Philips ledler ile ilgili ve çok üzülmüştüm hem para verdim çok hemde gerildim derken Necati ustam abim (Vag com duayeni kendisi) çözdü Allaha şükür....

Foto falan yok, nazar değiyor arabaya sonra ben takıntılı adamım üzülüyorum...

Tşkler

Nej halleder :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Nej halleder [emoji4]

Necati abi bir tane
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ömer Türkşanlı

Yazlıklar takıldı 10 gün oldu.

634bd2936d089caf6f74129964dc7539.jpg
Amber park ampüleri almıştım turuncu ama gündüz performans yok kıvamda.

Emminin aldığı ledlerden sipariş vermiştim gelmişti onlarda duruyordu sökmüşken onları taktım.
6e8446326d1ffe7e734613568ab62232.jpg

Far yıkama kapakları malum sökmüştüm patex ve silikon ile onlara giriştik...
b4859e29cb07ecae9937ff82488c1659.jpg4b25c587edee6607b237b963529a3ff1.jpgf9008815c083cdee85532d8139bf2062.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Sol far yıkama kapağım çıktı benimde. İdarelik yapıştırdım.Bende havalar ısınınca bi ayar çekeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Sol far yıkama kapağım çıktı benimde. İdarelik yapıştırdım.Bende havalar ısınınca bi ayar çekeceğim.

Tırnakları her türlü kırılıyo alıp takmak anlamsız en makul yapıştırmak
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Far yıkamaları aktif etmiştik ama kapakları malum kronik sıkıntılı.
Sun fix ve silikon ile yapıştırdık ve netice buyrun....

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sol fıskiyen neden dağıtıyor suyu.. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Sol fıskiyen neden dağıtıyor suyu.. ?

Abi evveliyattan kalma silikon vardı malum epey nozülleri falan kapatmıştı, temizledim ama olan bu kadar korkudan fazla kurcalayamadım, yanyana gelmek nasip olursa değerlendirirsin artıkın... [emoji41]
Ucundaki nozzle ile alakalı bir durum.

Aynen
Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Bu kadarı nazarlık olsun Emmi olmaz mı ki :)

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hakket mk3 bu kadar seslimi çalışıyor. Video yakın çekim olduğu için mi yada ses çok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mondeo sesli çalışmaz .O calismazken etraf sessizdir.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Hakket mk3 bu kadar seslimi çalışıyor. Video yakın çekim olduğu için mi yada ses çok

Abi motor soğukken evet, motor 70C ve bir defa 60km/h geçince benzin ile aynı adeta, çok sessiz.
Mondeo sesli çalışmaz .O calismazken etraf sessizdir.

[emoji41] [emoji41] [emoji41]
Ilerleme devam [emoji4]

Kusurların çoğunu temziledik kalanlar havayı bekliyor ısınınca
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Ömer bey aracınız hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın [emoji4] telefondan bakıyorum şuan konuya ve eğer yanlış bakmadıysam Bir ay gibi kısa bir sürede ne kadar çok işlem yapmışsınız mondinize [emoji4] ellerinize sağlık kolay gelsin [emoji106]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Ömer bey aracınız hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın [emoji4] telefondan bakıyorum şuan konuya ve eğer yanlış bakmadıysam Bir ay gibi kısa bir sürede ne kadar çok işlem yapmışsınız mondinize [emoji4] ellerinize sağlık kolay gelsin [emoji106]

Abim çok teşekkür ederim 27Aralık günü aldık. Yavaş bile ilerliyorum kış malum çok sertti, bir iş yapamadık.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Abim çok teşekkür ederim 27Aralık günü aldık. Yavaş bile ilerliyorum kış malum çok sertti, bir iş yapamadık.

Bilirim Ankara'nın ayazını [emoji33] mk4 ü satıp senin araçtan almayı planlıyorum, hayırlısı bakalım, takipteyim [emoji4] kolay gelsin Ömer kardeşim [emoji4][emoji106]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Bilirim Ankara'nın ayazını [emoji33] mk4 ü satıp senin araçtan almayı planlıyorum, hayırlısı bakalım, takipteyim [emoji4] kolay gelsin Ömer kardeşim [emoji4][emoji106]

Başındaki konuyu biliyorum abim, rabbim büyük vardır bir hayr inşallah. Elimden ne gelirse haber vermen kâfi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Başındaki konuyu biliyorum abim, rabbim büyük vardır bir hayr inşallah. Elimden ne gelirse haber vermen kâfi.

Sağ olasın Ömer kardeşim...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben konuyu yeni fark etmişim kusura bakma Ömer... Allah kaza bela vermesin :nazar:  İyi günlerde kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Ben konuyu yeni fark etmişim kusura bakma Ömer... Allah kaza bela vermesin :nazar:  İyi günlerde kullan.

Eyvallah abim ne demek teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Aracımı aldığımda yedek anahtarı yoktu ve eski tip tombul anahtarı vardı. Aliden aldığım anahtar 45günde ancak geldi, indim hemen kodladım.

Var olan anahtarı kontağa takıp

6 kere aç kapa yapıp yeni kumanda tuşlarına bastım ve işlem tamam...

6f65d19b605237f1bafeefd769fc1d9c.jpg

e82cc14204576ba04e9457afb47439cc.jpg21e3142f64e38e91e11156184f6cdb17.jpgf9797381c0885e199607c938f0b8f7da.jpg

Parça link:433/315 MHz 3 Buttons Flip Key Fob Transponder Chip For Ford FOCUS MONDEO TRINSIT With logo

http://s.aliexpress.com/VBrUvuIz

(from AliExpress Android)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...