İçeriğe Yönlendir

Iphone 5 suya düştü.

Fevzi Göktaş

Recommended Posts

Fevzi Göktaş

Babam Iphone 5 ini tuvalete düşürmüş.30 dk tuvalette kalmış

Ne yapalım

Kurtulur mu

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Kapandıysa eğer çalıştırmayın tekrar ya tamirciye verin kurutsun yada bi kavanoz içine pirinç doldurun içine atın telefonu 1 2 gün bekletin. Geçmiş olsun 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun. Süre çok uzun. Tamirinde de astarı yüzünü geçecektir.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Telefon açılıp bataryası acil olarak çıkarılmalı, anakart kontak sprey ile temizlenmeli ( yağsız Balata spreyide olur, kontak sprey zor bulunur ve pahalıdır ) Belki kurtulur, ama batarya takılı vaziyette bekledikçe, ve temizlenmedikçe her an cihazın alehine işliyor. ( Ben bu yöntemi denize düşmüş iphone 4 te uyguladım ama telefon bir hafta sonra elime geldi, telefoncular hiç bakmamış bile, ekran görüntüsü falan geldi ama, telefon okadar oksitlenmiştiki iflah olmadı, ayrıca anlattığım yöntemde risk vardır, telefonu çöpe atmayı göze aldıysan, olursa olur olmazsa olmaz diyorsan uygula )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

Bende de anakartı yanmış denilen 5s var. ios yüklenmeye çalısınca %40larda atıyor yüklenmiyor. İphone telefonları servise nasıl bırakıyosunuz kargo vs. nasıl oluyor. ya da işin ehli dediğiniz tamirci varsa telefonu göndereyim.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

İşin ehli bir arkadaş var onu aradım. Ümit Beyin dediği gibi ekran ve pili ayır,diğer yerlerini selülozik tiner ile temizle dene dedi.

Ama Iphone de bazı yerler de renk değişimleri olurmuş. Onlara bakarak tlf iptal olmuş dedi.

Pirinç olayını burdaki telefoncu söyledi. Açmadan pirincin içine atın dedi. İlginç, pek inanmadım ama.

Bakalım biraz açık kalsın.

Yorum bağlantısı
BurakCan Hirece

Fevzi Abi merhaba, taksim cihangirde telefoncuyum HRC teknik servis. Sıvılı her model cihazları kurtarabiliyoruz eğer yaptırmak istersen gönder bir bakayım bir kaç gün içinde yapılacak herşeyi yapar durum çok kötü değilse cihazı kurtarırız.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Kızımın iphone 5s ide suya düşmüştü. Bir gece pirinç kavanozunda bıraktık sabah hiç bir şey olmamış gibi çalıştı. :D

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
Bir saat önce, BurakCan Hirece yazdı:

Fevzi Abi merhaba, taksim cihangirde telefoncuyum HRC teknik servis. Sıvılı her model cihazları kurtarabiliyoruz eğer yaptırmak istersen gönder bir bakayım bir kaç gün içinde yapılacak herşeyi yapar durum çok kötü değilse cihazı kurtarırız.

Tamam. Haber veririm...

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Kardeşin telefon suya düştü. Hemen çıkartıp iyice çırptık. Ardından 1kg pirinç alıp içine koyduk 2 gün sonra açtık çalışıyordu.

İlk başta pirinç saçma gelebilir. İşin sırrı pirincin nem tutma kabiliyetindedir. Pirinç etrafından kendi ağırlığının 4 katına kadar su ve nem alabilir. Biyolog olarak benim tavsiyem keten tohumudur. :D Ancak pahalıdır.

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul
31 dakika önce, İbrahim Çelik yazdı:

Kardeşin telefon suya düştü. Hemen çıkartıp iyice çırptık. Ardından 1kg pirinç alıp içine koyduk 2 gün sonra açtık çalışıyordu.

İlk başta pirinç saçma gelebilir. İşin sırrı pirincin nem tutma kabiliyetindedir. Pirinç etrafından kendi ağırlığının 4 katına kadar su ve nem alabilir. Biyolog olarak benim tavsiyem keten tohumudur. :D Ancak pahalıdır.

+1

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Pirinç olayı gerçek samsung s3 de 2 kez başıma geldi başarılı sonuç aldım .

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Pirinç olayı bir nebze çözüm olabilir. Ancak pirinç içind koymadan önce bataryanın çıkarılması lazım. iPhone'da bu iş biraz zordur. Youtube'dan videolara bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...