İçeriğe Yönlendir

Toyota Auris - İç Tavan Aydınlatması Değişimi

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz

Merhabalar,

Aurisin Orjinali sarı ampullü ve çirkin bir renk :)

Lamba yuvaları düz değil ve şekilsiz. ledlerin zeminine düz parça koydun. lehimle bağlantıları yaptım. duylu ampullerin diperindende ayrı ayrı elektrik aldım sorunsuz çalıştı. 

ortadaki lambanında içi yapıştır çalıştır yapmaya uygun değildi. ampulün yuvası çıkıntılıydı. doğaçlama yuvarlak yaptım. 

Gece resimlerini aracı denk getirirsem eklerim. Parlaklığı iyidir amacı aydınlatmak zaten :)

Keyifli paylaşımlar. 

ZMrZ0o.jpg

r6q3k3.jpg

77OqnN.jpg

PnR0WO.jpg

qjgbkd.jpg

Qvka3y.jpg

Moz0G1.jpg

X9n013.jpg

bkOrXZ.jpg

o0Lj1R.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

güle güle kullanın başarılı ve faydalı bir çalışma olmuş:bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
56 dakika önce, Ramazan Turan yazdı:

Eline sağık Aydın, aklıma bordo honda geldi :D:D:D

Vakitli gelsen cok sey varda yapacak , ates almaya gelmis gibi geliyon abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Yine güzel bir çalışma. Benim yaptığım ledler hep yanıyor. En son mantar led kullandım onlarda gitti. En son 7812 kullanacağım :unsure2:

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
Şimdi, Oğuzhan Demir yazdı:

Yine güzel bir çalışma. Benim yaptığım ledler hep yanıyor. En son mantar led kullandım onlarda gitti. En son 7812 kullanacağım :unsure2:

hazır şerit led kullanmak daha mantıklı bana göre. direnci lede göre ayarlı. araçtada voltaj sabit. kalitesini bi süre test ediyorum hoşuma giderse, parlaklığı bozulmazsa kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
20 dakika önce, Aydın Akdeniz yazdı:

hazır şerit led kullanmak daha mantıklı bana göre. direnci lede göre ayarlı. araçtada voltaj sabit. kalitesini bi süre test ediyorum hoşuma giderse, parlaklığı bozulmazsa kullanıyorum.

İşte dayansalar bi. En fazla 1-2 hafta dayanıyor şeritler. Şimdiye kadar kaç araba aydınlattım hiç birinde sıkıntı yok. Benim L200 sevmiyor led işini galiba :D Voltaj diyeceğim en fazla 14,7 gördüm.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
7 dakika önce, Oğuzhan Demir yazdı:

İşte dayansalar bi. En fazla 1-2 hafta dayanıyor şeritler. Şimdiye kadar kaç araba aydınlattım hiç birinde sıkıntı yok. Benim L200 sevmiyor led işini galiba :D Voltaj diyeceğim en fazla 14,7 gördüm.

ledlerdendir o. 

bazen deneme için led alıyorum. daha rulosundan açmadan elektrik verdiğimde yarı yarıya bozuk olduğunu görüyorum direk çöp. parlaklığından falan belli ediyor led kendini.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
12 dakika önce, Aydın Akdeniz yazdı:

ledlerdendir o. 

bazen deneme için led alıyorum. daha rulosundan açmadan elektrik verdiğimde yarı yarıya bozuk olduğunu görüyorum direk çöp. parlaklığından falan belli ediyor led kendini.

Buralarda yokki ara ara netten sipariş ediyordum en son bezdim onuda bıraktım. Bi ara aldığım 5630 8 cipli vardı. Işığı efsane, kime kullandıysam çok memnun kaldı, bi bana faydası olmadı. Ön tarafa 9 tane (3 şerit) kullandım gözümü kör ediyordu. Geçen bizim istasyonlarda kullanılan metal tabanlı ledleri söktüm plaka için jeton evde düştü ledlerde sistemler gibi 48V :D.

Şimdi daha çok halojen kullanmaya çalışıyorum. Hatta şimdi aşağı inip tavanlara ön-arka lamba takacağım.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
26 dakika önce, Oğuzhan Demir yazdı:

Buralarda yokki ara ara netten sipariş ediyordum en son bezdim onuda bıraktım. Bi ara aldığım 5630 8 cipli vardı. Işığı efsane, kime kullandıysam çok memnun kaldı, bi bana faydası olmadı. Ön tarafa 9 tane (3 şerit) kullandım gözümü kör ediyordu. Geçen bizim istasyonlarda kullanılan metal tabanlı ledleri söktüm plaka için jeton evde düştü ledlerde sistemler gibi 48V :D.

Şimdi daha çok halojen kullanmaya çalışıyorum. Hatta şimdi aşağı inip tavanlara ön-arka lamba takacağım.

tavan için bi grupta auris sahibi park ampülü takmış . ışığından bayaa memnun . duylara uyarsa öyle yap abi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...