İçeriğe Yönlendir

307 ye yaptığım uygulamalar

Fikri Gültepe

Recommended Posts

Fikri Gültepe
(düzenlendi)

2006 model 1.6 premium aracım için ilk olarak hız sabitleyici özelliğinin olduğunu öğrenmemle malum siteden Çin den sabitleyici kolu alarak hız sabitleyiciyi aktif ettirdim. 

R1aggn.jpg

LZJvRa.jpg

307 can bus olduğu için duble din teyp uygulamasının yapılması durumunda yol bilgisayarını kullanmayacağım söylendi ki doğru yol bilgisayarı kumanda düğmeleri orjinal teyp üzerinde o yüzden orjinal teyp le duble din teybi paralel bağladım sorun kalmadı

ad4n87.jpg

Far ve aydınlatma benim için çok önemli ve üzerinde durduğum ve hala bişeyler yapmaya çalıştığım bi konu o yüzden kısa far ampulleri mi philips ile değiştirdim uzun ları ise Ömer Türkşanlı nın tavsiyesi ile Led ampuller ile değiştirdim sonuç mükemmel 

tarihinde Fikri Gültepe tarafından düzenlendi
Ekleme
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Fikri Gültepe

Elimde bulunan power Led leri arka sinyal stop geri vites ve sis ampulu yerine uyguladım malum sinyal için ledler normal ampul den daha az akım çektiği için sinyal verdiğimizde hızlı yanıp sönüyor bunu  gidermenin çeşitli yolları var en basiti normal sinyal ampulu nü bagaj içine bağlamak bende şimdilik böyle yaptım ama aldığım 6ohm 50w alüminyum dirençler geldiğinde direk başlayacağım dirençlerle hızlı yanan sinyal sorunu çözüme kavuşacaktır https://youtu.be/SJTPONp_TgY

Bir saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Hoşgeldin kardeşim maşallah güzel uygulamalar

Hava çok soğuk Biraz ısınırsa devam 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Çok güzel olmuş, özellikle şimşek gibi çakan uzunlar nefis..

Yorum bağlantısı
Fikri Gültepe

109edce1cf77d6ca325e136a149190e0.jpg

Arka stop ve sinyallere taktığım ledler

Basit bir sigorta kontrol kalemi orjinal kontrol kaleminin içini boşaltıp şerit led döşedim artı kısmı uç tarafına eksi ise dışarı çıkarıp şase yaptım
febb054b783d28f4937cf51239e45d76.jpg

Bu da Özlem hanım ın hediyesi anahtarlık
20170216_171816.thumb.jpg.833a521398363e

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Fikri Gültepe

kumandada bağaj açma tuşu yok benim aracımda basit bi röle ile kumanda kapı açma kapama tuşuna 2 defa basınca bağaj açılıyor aynı zamanda bağajın kalkması için kalıp yayı kullandım 

ayna altına çift renk led ampul uyguladım 

bu da bağaj altı kayan led 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bagaj ledlerine bayılıyorum :nazar: otomatik bagaj kapağı biraz riskli aman dikkat.

Yorum bağlantısı
Fikri Gültepe

sadece topuzlara değil bağaj kapağının komplesine zarar vermeye başladı en yakın zamanda çıkaracağım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...