İçeriğe Yönlendir

Transit Courier - Lastik Basınç Uyarısı Yardım

Mete Yaban

Recommended Posts

Mete Yaban
(düzenlendi)

Aralık ayında kış lastiği takıldı fakat herşey normalden uzun mesafe yolda uyarı vermeye başladı yalnız ilginç olan şehir içinde hiç bir sıkıntı yok bazen de uzun yolda uyarı vermiyor ayar lardan  sifirliyorum sonra uzun mesafede tekrar yanıyor lastik değişiminde dikkat ettik sizce neden böyle birşey oldu servis cevap veremiyor anca sökelim bakalım diyor ama herzaman olmuyor diyorum sanki benim hatam gibi bir muamele yapiyorlar

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Lastikler ısındıkca hava basıncı değişiyor veya değişmiş gibi algılıyor olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Bir saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Lastikler ısındıkca hava basıncı değişiyor veya değişmiş gibi algılıyor olabilirmi?

Yani mantıklı geliyor düşününce bencede lastikler ısındıkça yumuşayacaktır ve hava hacim karşılaması fazla olmak isteyecektir bu şekilde olabilir ama yanlış düşünüyor da olabilirim yanlış yönlendirme olmasın lütfen fikir sadece.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Şehirler arası yolculukta 2.3 bar yazıyor ekranda,  şehir içi kullanımda veya arabayı sabah ilk çalıştırmada 2.5 hatta bazen 2.6 olduğu oluyor.  Yozgat biraz fazla soğuk, onun etkisi olabilir.  

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

lastik basınçları servisin söylediği 32 basıyorum .lastik ebatı değişmedi aynı ebatta kışlık takım takıldı.peki hasar görse devamlı yazmazmı şehir içinde devamlı kullanımda yok ama uzun yolda 15 20 km sonra hemen yazıyor sıfırlama yapıyorum bir süre sonra tekrar yazıyor bunu anlamadım.kışlık olduğunda daha mı fazla olmalı basınç sizce?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lastik değişimi sonrası gelişen bir anormallik ve içerde bir sensör mevcut.. olmuş bir terslik.

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

abi lastik takan adama özellikle  tembih ettim aman dikkat diye adamda dikkatli taktı genede böyle bir sorun oldu sizce ne yapmak lazım şaştım kaldım

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

servisle görüştüm anlaşmalı lastikçimiz var dedi söktürelim bakalım dediler gidip baktıracağız artık onlara.korkum hata sensörde olsa bile benim hatam gibi göstermeleri birde bu sensörler ne kadardır bilen varmı acaba herhalukarda bana kalacak gibi inşallah böyle olmaz

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

Fiyat 115 ise iyi yalnız hangisi bozuk onu bulmak lazım birde biz uyaralama yapabilirmiyiz yani araca tanitabilirmiyiz

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Yurt dışı sitelerde 18 _ 19 $ hatta bir parcacida 90 TL .
Bu cihazlar nasıl haberleşiyor acaba pili bitmiş olmasın

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mete Yaban

dün servise gittim direk ustanın yanına tabi bir aletle sensörlere baktı sorun yok dedi ama yazıyor uzun yolda dedim abi yazınca ekrandan silme dedi biz bakalım dedi.bende biraz kullanınca yazdı servise tekrar gittim tekrar kontrol etti gene sorun yok dedi ama ekranda uyarı var lastik değişiminde anlaşmalı lastikçimiz baksın dedi bende yazlıklar arkada dedim hemen gittim kontrolde sensörlerde herhangi bir hasar görülmedi ustayı hemen aradım ozaman aracı bırakacaksınız inceleme yapacağız dediler bende okey verdim bakalım sonucu göreceğiz biraz uzun oldu kusura bakmayın iyi akşamlar dilerim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bu arada arkadaşlar biliyorsunuzdur büyük ihtimalde  yinede yazayım. Lastik basınç sensörü olan araçlara Nitrojen doldurulmaz .doldurulursa sürekli alarm veririr.sensörler nitro yu okumuyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mete Yaban
(düzenlendi)

evet geçen hafta aracımın bakımı vardı servise gittim bakımdayken arızayı tekrar bildirdim gayet olumlu yaklaştılar sol arka sensör arızalı dediler, bakım bittikten sonra servis ustası lastikçiye gitti kontrol edildi ve garanti kapsamında değişimi yapıldı sensör arızalı çıktı yoksa diğer halde kdv dahil 260 tl imiş ücreti velhasıl halloldu çok şükür

tarihinde Mete Yaban tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bu arada arkadaşlar biliyorsunuzdur büyük ihtimalde  yinede yazayım. Lastik basınç sensörü olan araçlara Nitrojen doldurulmaz .doldurulursa sürekli alarm veririr.sensörler nitro yu okumuyor.

Basınç basınç tır gaz ın içeriği neden önemli?
Yorum bağlantısı
Mete Yaban

evet nitro ile bağlantısı nedir yoğunluk mu farklı acaba

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
12 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Basınç basınç tır gaz ın içeriği neden önemli?

Abi bana sölenen nitronun havadan hafif olması ve niteli sanırım

12 saat önce, Mete Yaban yazdı:

evet nitro ile bağlantısı nedir yoğunluk mu farklı acaba

bastırdım nitro basınç sensörü okumadı sürekli alarm veriyor .resetlemiyor.

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

öğrendiğimiz iyi oldu hava bastırırken dikkat ederiz artık bilgi için teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...