İçeriğe Yönlendir

S Max - Body Kit Tavsiyesi

Serkan Bilici

Recommended Posts

Serkan Bilici

Değerli üyeler,

ben de kendime bir Ford S-Max alma düşüncesindeyim.. bütçem 2008-2009-2010 TDCI modeline yeter...ancak S-Max i biraz modifiye etme arzum var.. body kit + 19 Inch Jant + Yay..

Özellikle body kit ile ilgili internette hiç birşey bulamadım..

Bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum..

Saygılarımla,

Serkan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Max serisinin  tr şartlarında çok modifiye imkanı yok. Yurtdışı bağlantılı  parça bulma şansınız var ama biraz tuzlu olur. Mpv  lerin ortak kaderi bu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Bilici

Teşekkür ederim, ben de öyle tahmin etmiştim.. S-MAX i Almanya'da çok güzel modifiye ediyorlar.. yazık..türkiye yollarında henüz görmedim..

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Jant dışında çok ulaşılabilir değil parçalar... 

Jant bile 2 elin parmağını geçmeyecek kadar, jant bile bulunmuyor Ford araçlara
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Bilici

Ford yetkili bayii bu konuda yardımcı olmaz mı acaba.. gidip bi konuşayım olmazsa. ya da bu işin üstadını bulup güzel bir body kit yaptırılabilir.. ama o konuda da çok çekingenim, çünkü gördüğüm bir çok body kit, çok kaba duruyor ve yakışmıyor bazı araçlara..

Alman forumları bu konuda çok iyi.. jant , lastik ve yay konusunda teknik bilgiler de dahil olmak üzere hepsini açıklayıp artı ve eksilerini yazıyorlar.. uzun zamandır takip ediyorum..

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Onlar bence standart parçaya hakim olsunlar yeter,ek  parça konusunda bilmeseler de olur???

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Ford yetkili bayii bu konuda yardımcı olmaz mı acaba.. gidip bi konuşayım olmazsa. ya da bu işin üstadını bulup güzel bir body kit yaptırılabilir.. ama o konuda da çok çekingenim, çünkü gördüğüm bir çok body kit, çok kaba duruyor ve yakışmıyor bazı araçlara..
Alman forumları bu konuda çok iyi.. jant , lastik ve yay konusunda teknik bilgiler de dahil olmak üzere hepsini açıklayıp artı ve eksilerini yazıyorlar.. uzun zamandır takip ediyorum..

Valla yetkili servis o işe en az 10000tl der ki parça parası
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Vize-pasaport ayarlayıp bi tatili almanyada geçirmek ve aracı gitmişken body kitli yaptırmak daha ucuza gelir muhtemelen :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Body kit yerine güzel bir jant ve yay ile sade ama tatlı bir görüntü yakalanabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
4 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Vize-pasaport ayarlayıp bi tatili almanyada geçirmek ve aracı gitmişken body kitli yaptırmak daha ucuza gelir muhtemelen :)

Ben de bunu diyecektim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Vize-pasaport ayarlayıp bi tatili almanyada geçirmek ve aracı gitmişken body kitli yaptırmak daha ucuza gelir muhtemelen [emoji4]

Bu iş benimde aklımda ama zaman, imkan ve şartlar artık bakalım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
48 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Bu iş benimde aklımda ama zaman, imkan ve şartlar artık bakalım.

Benim de aklımda var bi 2008-09 titanyum s max takipteyim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Bilici
21 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Valla yetkili servis o işe en az 10000tl der ki parça parası

Valle şimdi beni korkuttunuz yani :)

13 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bununla ilgili de geçmişe dönük araştırmıştım, ancak gümrükler gene her parçayı hesaplayıp vergileri bindirip parasını söke söke alıyorlarmış..öncesinde aldığım duyumlardan..ancak şimdi durum nedir onu da araştıracağım elbette..

11 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Body kit yerine güzel bir jant ve yay ile sade ama tatlı bir görüntü yakalanabilir. 

Evet, Size katılıyorum..sadece o modellerde plastik tampon pek hoşuma gitmiyor nedense..ama dediğiniz doğru.. aracı biraz alçaltıp, bi de yanına güzel ince yanak bi jant takılırsa harika olur.. neyse bakalım..ben de araçları takip ediyorum, ancak piyasada pek satılık S-Max yok..talep az sanırım bu araçlara..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Bilici
13 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bu arada vize ve pasaportum da hazır.. :) ancak arabam yok henüz..sizin gibi ben de takipteyim..umarım her ikimiz için de hayırlısı olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Herkes s max bakmaya başlamış, piyasasını arttırmayın ben almadan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Herkes s max bakmaya başlamış, piyasasını arttırmayın ben almadan [emoji4]

Illuminati gibiyiz gizli s max örgütü kuracaz :D
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Kredi çekip 5 tane alayım [emoji41] [emoji41] [emoji48] [emoji48]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Emrullah Aydoğdu

Ön tampon ve yan çamurluklardaki havalandırma görsellerini özellikle siyah araçlarda daha belirgin hale getirecek bir uygulama biliyor musunuz?

Örneğin kırmızı şerit.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Emrullah Aydoğdu yazdı:

Ön tampon ve yan çamurluklardaki havalandırma görsellerini özellikle siyah araçlarda daha belirgin hale getirecek bir uygulama biliyor musunuz?

Örneğin kırmızı şerit.

Denk gelmedim ama canlı bakmak lazım. Bu ön tampon hoşuma gitti o da st tampon mu acaba?

Ford S Max Rs

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
5 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Denk gelmedim ama canlı bakmak lazım. Bu ön tampon hoşuma gitti o da st tampon mu acaba?

Ford S Max Rs

Krom çıtalar da makyajlı kasalardaki gibi tüm camları çevreler mi bilmiyorum. Arka camlarda çıta direk cama yapışması gerekir o da alçakta görünür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Aybek

Çözümü buldum...[emoji2]
Aracı alıyorsunuz, Ben sürüp getirip jantlar Body kit taktırıp alıp geri size getiriyorum. Size teslim ediyorum. Sıradakini alıp geliyorum. Nasıl.??[emoji23][emoji23]

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mesut Aybek

Şuan böyle bir seçenek var..
Bunlar ama sonradan tampona ve marşipeyele takılabilen parçalar..
f804569d4e7b8d75accc4108977f2b08.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Çözümü buldum...[emoji2]

Aracı alıyorsunuz, Ben sürüp getirip jantlar Body kit taktırıp alıp geri size getiriyorum. Size teslim ediyorum. Sıradakini alıp geliyorum. Nasıl.??[emoji23][emoji23]

Aklımızı al böyle biz de ağzımız sulanmış halde bakalım [emoji3]

O değil de far yıkama kapağından getirirsen alıcısı çıkar. Bana sağ lazım, Mustafa abiye sol.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Mondeo St body kit gibi bu da gelmez, maliyet fiyat performans bir türlü uymaz... Hayırlısı bakalım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...