İçeriğe Yönlendir

Getz Motor Tapası Patlatma

Mevlut Kurt

Recommended Posts

Mevlut Kurt

motor blogu uzerinde 2 adet tapa var turbonun arkasinda (aracin suyu dondugunda blok patlamamasi icin)takribi 3-3.5cm capinda fiyati 2.50 kurus ad.bunlarin birtanesi curumus ve ve delinmis bize maliyeti 1200tl oldu ve bunu arac sanayiden ciktiktan sonra kendimiz farkettik.!usta bile merak etmemis bu conta neden yanmis diye....size tavsiyem 50-100tl iscilik verip degistirtmeniz biz kendimiz degistirdik fakat gercekten çok zor bi iş her baba yigidin harci degil. umarim bu bilginin sizlere faydasi olur...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun.

Tapaların patlaması için daha evvel antifreeze kullanılmamış olması gerekir. Sanıyorum zamanında bir değişim gerçekleştirilmiş ve antifreeze eklenmemiş sonrasında. Tabi, conta niye yanmış diye merak etmeyip direkt değiştiren ustalarımız olduğu sürece, bu iş sürer gider.

Çağlar abi'nin bir lafı vardır hep, conta, sebebin sonucudur. Sebebi bulmak gerekir diye.

Yorum bağlantısı
Mevlut Kurt

haklisiniz.cikan parcayi inceledim paslanmaz sac degil ,galvanizli sac(normal metalin 0.5mikrongalvaniz kaplanmasi),yani cok uzun sure korozyona dayanikli degil ozelliklede sicak-soguk iliskisi içindeyken ömrü az gibi uyarmakta fada var.

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tapatalk imzanızı kapatmanızı rica ederiz.

Bir de avatar size mi ait?

Yorum bağlantısı
Mevlut Kurt
Tapatalk imzanızı kapatmanızı rica ederiz.
Bir de avatar size mi ait?

acemilik kusura bakmayin.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Mevlut Kurt yazdı:

acemilik kusura bakmayin.

Estağfurullah.

Avatardaki siz değilseniz, onun da değişmesi gerekiyor. Siz iseniz daha yakışıklı bir resminizi bekliyoruz :)

Yorum bağlantısı
Mevlut Kurt

resim hala acikmi kapattim sanirim iste acemiyim birazda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...