İçeriğe Yönlendir

Tozdan Çamurlaşan Taban Halısı İlk Günkü Haline Nasıl Gelir

Bekir Memur

Recommended Posts

Bekir Memur

Merhabalar

Kıştan çıktığımız için halıda çamur ve toz izleri mevcut. Halı yıkama makinesi olmadan nasıl ilk günkü haline getirebilirim?

Hangi ürünleri ne şekilde kullanmalıyım?

Halı yıkama makinesi şart ise hangi şampuanlarla ne şekilde temizlik yapmam gerek?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Halı yıkama makinası vakum için şart tabanların ıslak kalmaması lazım ürün olarak Valat pro carpet tavsiye ederim 1/50 sulandırma oranı var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Halı yıkama şart. Kiri bir şekilde çekmen lazım bunu en iyi halı yıkama yapar. Halı yıkama bulamazsan ıslak-kuru elektrik süpürgeleri var. Önce genel temizleyici ve fırça ile taban halısını güzelce fırçalayıp sonra ıslak-kuru makine ile çekebilirsin. En son duru su ile tekrarlarsan güzelce durulanmış olur. Ben o şekilde yapıyorum. Ayrıca bu olayı tekrar yaşamamak için kışın havuz paspas tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
1 saat önce, Buğra Höngül yazdı:

Halı yıkama makinası vakum için şart tabanların ıslak kalmaması lazım ürün olarak Valat pro carpet tavsiye ederim 1/50 sulandırma oranı var

abi daha ucuz bir ürün tavsiye edebilirmisin

bu koltuk köpükleri veya ev için olan halı şampuanları taban halısına zarar verirmi

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Keçe ayrılıyor ve hali çok büyük değilse evde hanım anne yokken çamaşır makinası büyük ise atın sıfır gibi olsun. :) Benim firstanin taban halısını öyle yapmıştım tertemiz olmuştu

Yada halı yıkama makinaları var metre işi yıkıyorlar. Verin onlar makinada yikasin

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
Bir saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Keçe ayrılıyor ve hali çok büyük değilse evde hanım anne yokken çamaşır makinası büyük ise atın sıfır gibi olsun. :) Benim firstanin taban halısını öyle yapmıştım tertemiz olmuştu

Yada halı yıkama makinaları var metre işi yıkıyorlar. Verin onlar makinada yikasin

araç 2008 connect acaba nasıl sökebilirim halıyı ve sökerken koltuklarıda çıkartmak şartmı

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Taban komple plastik kaplatılmış benim oğlan da, siliyorsun geçiyor. Taban halısı da ilk günkü gibi duruyor. Herkese tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Makinaya sığıyorsa at kısa programa gitsin :D evde hanım yok iken öyle yapıyorum ben.

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

kosla halıyı bi kapta köpürtüp sadece köpüğünü uygula çamurlu yerlere.. kapılar açık kurumasını bekle.. çamurlar toz haline gelecek, süpürgeyle çektir. eğer çok aşırıysa 2. kez tekrar et :) bu işlemi aynı şekilde koltuklara da uygulayabilirsin. lekeler vs için 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ön koltukları sökülüp çıkıyor olabilir, arkalar katlandığında halı serbest kalıyordur muhtemelen ama incelemek lazım.

Bence döşemeyi söküp halı yıkama firmasına bi gösterin, ellerinde uygun makine yoksa oto yıkama yapan bir yere yıkatabilirsiniz. Temizleyici+basınçlı su güzel temizler.

Not:İyice kuruduğundan emin olmadan araca takmayın.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Ön koltukların, Emniyet kemeri bağlantısının sökülmesi gerekiyor arka koltuklar yatınca zaten mandalından çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
10 saat önce, Ayhan Asil yazdı:

plastik

onun altındaki neme bakma ağlarsın ...

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

onun altındaki neme bakma ağlarsın ...

Koku falan yapmıyor ama abi

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Nem buharlaşamayınca olduğu yerde kaldıkça aracınızın kaporta aksamına zarar verecektir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ersin Alan

Geçenlerde ben de Kosla kullandım kuruyunca güzel oldu ancak bir tur daha yapmak lazım iki turda tertemiz olur kanımca 

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Bekir Memur

Yarın yalıyı söküp operasyona başlayacam fakat bu vitesin olduğu konsolu nasıl sökebilirim ? 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 3 hafta sonra...
Yasin Aydan

Bende çok istiyorum halıyı temizlemek yada yeni halı döşemesi yaptırmak. Ama gözümde çok büyüyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...