İçeriğe Yönlendir

Dacia Sandero Stepway 0,9 Turbo 2017

Okan Tansel

Recommended Posts

Okan Tansel
4 dakika önce, Mustafa Çayır yazdı:

magic; sihirli-sihir anlamında. sizin de plaka mgc. ordan şeyettimdi. güle güle binin.

vaaay iyiymiş .teşekkür ederim kardeşim.

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Allah kaza bela vermesin çok şık duruyor. Bu ortalama yakıtla sizi Oldukça memnun edecek gibi gözüküyor

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Abi hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela göstermesin.

Allah 2 ay önce nasip etti bende 1,5 dizel manuel olanını aldım.Ne alındığı bilindikten sonra memnun ediyor.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)
3 saat önce, Onur Doğan yazdı:

Allah kaza bela vermesin çok şık duruyor. Bu ortalama yakıtla sizi Oldukça memnun edecek gibi gözüküyor

Teşekkür ederim kardeşim.inşallah

Bir saat önce, Hayrettin Bahadir yazdı:

Noooldu bizim o iş ?

Adres lazım abi :D sen iste yeter

1 dakika önce, Muharrem Karagülle yazdı:

Abi hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela göstermesin.

Allah 2 ay önce nasip etti bende 1,5 dizel manuel olanını aldım.Ne alındığı bilindikten sonra memnun ediyor.

ALLAH razı olsun kardeşim .Aynen öyle ücreti karşılı uygun oluyor.gönül ister en iyisine en ucuza binek ama olmuyor olmazda.ALLAH kaza bela vermesin sanada güzel günlerde kulan kardeşim.

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun abicim, güzel günlerde kullanın

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
2 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Hayırlı olsun abicim, güzel günlerde kullanın

Köksalım ALLAH razı olsun kardeşim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
17 saat önce, Adnan Çakır yazdı:

Hayırlı olsun Okan.

Teşekkür ederim Abi.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Farklı Sani sadace yansal yanıyor.içe doru uzanmıyor.

Yorum bağlantısı
Misafir
19 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bahsettiğim Sümbül farları:

maxresdefault.jpg

Bu bahsettiğin Sümbül kaç para haberin var mı? En bazı birde? Bak bakalım.. ;)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Evet Arkadaşlar Sürüş deneyimleriyle devam edelim.

-Yağmurlu havada normal hız sınırlarında yol tutuşu tatminkar.

-Süspansiyonunu sevdim bozuk yollarda sallanıyorsunuz araç içinde ama tak, tuk diye bir ses oluşmuyor. Buda arazide gidiyormuş hissi veriyor.

-Koltukları çok rahat yumuşacık ama benim gibi şişman olunca oturma kısımlarının kalınlığının az olduğunu düşünüyorum sanki cart diye yırtılacakmış gibi hisediyor insan  :D

-Sileceği birinci vasıla konumuna aldığınıza da geri vitese taktığınız da , arka silecek otomatik çalışıyor. Menüde iptal ile ilgili bir kısım yok. Bir çok araçta oldu gibi az yağan yağmurda silecek kolunu yukarı doğru çekip bıraktında yaylı olarak geri  yerine gelir . kol ve silecek bir kere çalışır .bu nitelik mevcut değil araçta.

- Yağmurlu havada ve kuru havada oturdum yer yokuşlu oldu için sürekli çıkıyorum yokuş ve inanamıyacanız bir çekiş ve vites kararlılı var sanki yokuşa girdini hisediyor ve otomatikteyken düşük viteste daha yüksek devirde yokuşu çıkmanızı sağlıyor.

-Otomatik vitesi olan easy-r sürüşüne alıştığınızda vitesin geçişini hisetiniz de ayağınızı pedaldan  kaldırıp geri gaz verdiniz de , geçiş de hisetiniz hafif sarsıntı yok oluyor.Yine söylüyorum manuel vitesi ayrı bir keyf ki ekranda vites değiştir işareti çıkıyor . Dikkatimi çeken genelde vites değiştir ikonu  sinyallerde ki gibi ok simgesi olur . ama bunda öyle değil bildin vites kolu simgesi çıkıyor.

-Ön kaput Dedim gibi  amortisörlü ve çok güzel çalışıyor. Açarken, kapanırken lakin kapandıktan sonra kaputta aşa yukarı bir boşluk oluşuyor .elinizle hafif baskı uyguladınızda oynuyor.Sani kardeşimin dedi gibi kaput içinde ön kısma fitil şart  oldu.

-Araçtaki start -stop özelli inanılmaz konforlu.Daha önceki araçlarımda da mevcuttu o kadar sarsıyor ve yoruyordu ki her bindim de off butonuna direk basıyordum lakin bu araçta büyük bir ihtimal benzinli olmasının verdi avantajla çok stabil ve keyifle çalışıyor. daha bir kere bile kapatmadım kapatacağımı da sanmıyorum.

Şİmdilik bu kadar Tespintlerle devam edecem inşallah.

Boncuklu bir resimle süsleyim.:nazar:

qbR40D.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Misafir
42 dakika önce, Okan Tansel yazdı:

Bir çok araçta oldu gibi az yağan yağmurda silecek kolunu yukarı doğru çekip bıraktında yaylı olarak geri  yerine gelir . kol ve silecek bir kere çalışır .bu nitelik mevcut değil araçta.

- Yağmurlu havada ve kuru havada oturdum yer yokuşlu oldu için sürekli çıkıyorum yokuş ve inanamıyacanız bir çekiş ve vites kararlılı var sanki yokuşa girdini hisediyor ve otomatikteyken düşük viteste daha yüksek devirde yokuşu çıkmanızı sağlıyor.

Abi öncelikle silecekleri 1 defa çalıştırmak istiyorsan kolu su püskürtme yönünde çok kısa (saliselik) çek bırak. Bu işlem su motorunu çalışmasına süre tanımadan sadece sileceği 1 defa çalıştırıyor.

Araç yokuşu hissediyor. Motora binen yükten bunu anlıyor. Vitesi ona göre kendi ayarlıyor.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
37 dakika önce, Kerem Minaz yazdı:

Abi öncelikle silecekleri 1 defa çalıştırmak istiyorsan kolu su püskürtme yönünde çok kısa (saliselik) çek bırak. Bu işlem su motorunu çalışmasına süre tanımadan sadece sileceği 1 defa çalıştırıyor.

Araç yokuşu hissediyor. Motora binen yükten bunu anlıyor. Vitesi ona göre kendi ayarlıyor.

:D Keremim bende silecek kolunu öle çekmiştim kendi kendime ne uyanım diyordum dibim düştü şindik huhaaaaaa.

Aynen  hisetini , hisetiriyor sürücüye .

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Yaşam sahasından bir görsel :D

Eg6nz9.jpg

Tın tını tınnn 252 KM olmuş :fiuw:

m37jry.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Abi bayinin verdiği anahtarlık takılı ise kontrol etmende fayda var.Anahtar kasası dar,anahtarlık halkası kalın geldiğinden biraz aşındırıyor.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)
2 saat önce, Doğuş Bağ yazdı:

@Okan Tansel bugün dizelinden test edecem bakalım nasıl 

bekliyorum tecrübelerini.  ama bence sana çok hantal gelecek leon dan sonra. demedi deme :D

1 saat önce, Muharrem Karagülle yazdı:

Abi bayinin verdiği anahtarlık takılı ise kontrol etmende fayda var.Anahtar kasası dar,anahtarlık halkası kalın geldiğinden biraz aşındırıyor.

Sorma kardeşim ben anahtarlık ford gurubu taktım ama dedin doğru kılips yeri dar. birde biran önce sustalıya çevirmeli bunları acayip tilt etti beni habire orama burama batıyor anahtar huhaaaaaaaaa :hohoho:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Su kadraninda surekli yanar halde tutabilsek keske. O kötü oluyor, gündüz gunes tersten gelince kadran gozukmuyor maalesef.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
3 saat önce, Okan Tansel yazdı:

bekliyorum tecrübelerini.  ama bence sana çok hantal gelecek leon dan sonra. demedi deme :D

Evet dizel test aracı yoktu bende benzinli sandero easy-R ı 1 saat önce test ettim abi, şanzıman dsg den sonra ne yalan söyleyeyim çok yavaş geldi, (renaulttaki edc şanzımanlar bu kadar yavaş değil) aralarda kararsız kalıyor vites atmıyor gaza daha çok basarsanız vitesi atıyor, bazen aralarda silkeliyor tabi bilemiyorum alışma meselesi gaz pedalının tepkisimi yavaş yoksa şanzımanmı yavaş tam anlamadım ama bir gecikme ve yavaşlık var, şanzımanı beğenmedim açıkcası, edc çok daha hızlı bir şanzımandı keşke bunuda edc yapsalarmış, dsg ile zaten hız açısından kıyaslamıyorum bile, bu arada easy-R tek kavramalı yarı otomatikmiş edc gibi çift kavrama değil, FR la gidip sanderoyu kullanınca arabanın arkasına ip bağlamışlar bu araba neden gitmiyo gibi hissettim ama :) fiyatı makul benzinli otomatik için 53.000 lira fiyat verdi, dizeli içinde 63 bin son dedi. Bu arada yaza doğru Edc şanzımanlı duster gelecekmiş

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)
On 11.03.2017 at 15:34, Sani Gerşon yazdı:

Su kadraninda surekli yanar halde tutabilsek keske. O kötü oluyor, gündüz gunes tersten gelince kadran gozukmuyor maalesef.

aynen kardeşim

On 11.03.2017 at 15:41, Doğuş Bağ yazdı:

Evet dizel test aracı yoktu bende benzinli sandero easy-R ı 1 saat önce test ettim abi, şanzıman dsg den sonra ne yalan söyleyeyim çok yavaş geldi, (renaulttaki edc şanzımanlar bu kadar yavaş değil) aralarda kararsız kalıyor vites atmıyor gaza daha çok basarsanız vitesi atıyor, bazen aralarda silkeliyor tabi bilemiyorum alışma meselesi gaz pedalının tepkisimi yavaş yoksa şanzımanmı yavaş tam anlamadım ama bir gecikme ve yavaşlık var, şanzımanı beğenmedim açıkcası, edc çok daha hızlı bir şanzımandı keşke bunuda edc yapsalarmış, dsg ile zaten hız açısından kıyaslamıyorum bile, bu arada easy-R tek kavramalı yarı otomatikmiş edc gibi çift kavrama değil, FR la gidip sanderoyu kullanınca arabanın arkasına ip bağlamışlar bu araba neden gitmiyo gibi hissettim ama :) fiyatı makul benzinli otomatik için 53.000 lira fiyat verdi, dizeli içinde 63 bin son dedi. Bu arada yaza doğru Edc şanzımanlı duster gelecekmiş

Dedim sana fr den sonra attan hatta arap atından inip bizim kara kaçana binmek gibi olur diye .evet vites geçişlerinde alışman gerekli alıştıktan sonra zevk veriyor. bir nebze ama dedin gibi güçlü bir araçtan inip bindin de sanki biri arkandan gitmediye asılmış gibi oluyor. Alışınca o da geçiyor . açıkcası şuan memnunum fiyat olarak bu araç iyi eski haliyle düşünülürdü, lakin yeni haliyle gerçekten iyi durumda. Yalıtım da bir çok eksik olmasına rağmen inanılmaz sesiz araç .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur Doğan

Abi yakıt tüketimi ortalaması ne alemde ? O konu ile ilgili yeni tecrübelerini aktarır mısın? 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
50 dakika önce, Onur Doğan yazdı:

Abi yakıt tüketimi ortalaması ne alemde ? O konu ile ilgili yeni tecrübelerini aktarır mısın? 

Onur kardeşim araç şuan 1100 Km oldu tüketim 100 km 6 ile 6,5 km arası geziyor lakin dahada düşer kesin. biz çift kişi kullandımız için aracı yakıt tüketimi oynuyor babam  bu tür motorlara uzak daha öncesin de 5,20 turbolu kullanıyordu bunu da öyle sanıp gaza ani yüklenmeler yaptı için litreler bu seviyede ki o halde bile harika tüketim ilerleyen zamanlarda 6 lt altına düşek sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...