İçeriğe Yönlendir

Dolandırıcılar Kredi Kartımdan Alışveriş Yapmış

Ahmet Türedi

Recommended Posts

Fırat Önal
Sanal kart ve alış verişlere kapatma iki yöntemide bundan sonra düzenli kullanırım [emoji4]

Ben ısprtada okudum. Öğretmen lisesinde. Bizim üst dönemden de ahmet türedi diye birisi vardı.
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
7 dakika önce, Fırat Önal yazdı:

Ben ısprtada okudum. Öğretmen lisesinde. Bizim üst dönemden de ahmet türedi diye birisi vardı.

Anladım isim benzerliği demek .

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Evet janim. [emoji3]

Bi oda bulalım de mi? :seytan:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Büyük geçmiş olsun kardeşim. Halen devam ediyor namussuzlar cayır cayır milletin canını yakmaya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
46 dakika önce, Ayhan Asil yazdı:

Büyük geçmiş olsun kardeşim. Halen devam ediyor namussuzlar cayır cayır milletin canını yakmaya.

Aynen öyle kardeşim.Kolay para kazanmak insan oğluna hep cazip gelmiştir.Sonu gelmez bir para hırsı var millette.Bu şekilde alın terimizi gasp edenlerin Allah belasını versin ne diyim.Kanunlar bişey yapamıyor bizde sövelim bari :) İçimizde kalmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
22 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tapatalk imzanı kapatır mısın canım kardeşim... 

22 saat önce, Murat Dere yazdı:

Ay tamam şekerim, bebişim... :p

Yarabbim muhabbete, nezakete bak ya :bravo::bravo: Gısgandım ya la...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

İşine yarayan olur diye bu bilgiyi paylaşmak istedim.

İçim rahat etmedi.

Bankamı aradım (iş bankası) 

Ana kartımı mail order ve internet işlemlerine kapattım.

Sanal kart ve ek kart (limiti düşük) ile işlem yapmaya devam edebileceğim.

Banka hiç şaşırmadan ikiletmeden 30 sn. de halletti.

Bu da bana bu sıkıntının çok yaşandıgını düşündürttü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
2 dakika önce, İbrahim Arslan yazdı:

İçim rahat etmedi.

Evet yaşanıyor benden de ttnet otomatik fatura ankara diye 2 tane 50 tl lik işlem kesilmişti. Bankaya gidip itiraz formu doldurdum ertesi gün parayı iade ettiler. internette bir sürü sıkıntı var benzer.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Geçmiş olsun... İnşallah en kısa sürede hallolur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
On 09.03.2017 at 10:40, İbrahim Arslan yazdı:

İçim rahat etmedi.

Bir bilgi daha paylaşmak istiyorum iş bankası kart kullananlar için.

Maximum mobil uygulamasını telefona kurunca kart ile ilgili tüm güvenlik ayarlarını telefondan yapmak mümkün.

Gecici olarak kullanıma kapatma bile var.

Ulan paramızı koruyacagız diye iyice paroyanak olduk ya.

Bu forumdaki kullanıcılar ülke ortalamasının üzerinde tahsil ,bilgi, birikime sahipken böyle şeyler başlarına geliyorsa, gerisini düşünmek bile istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
On 09.03.2017 at 09:40, İbrahim Arslan yazdı:

İçim rahat etmedi.

biz onu çoktaaan yaptıkta yazdık bile :) şimdi sormak istediğim, senin bankanın telefon uygulamasından bu işlemler anında senin tarafında olmuyormu, olmuyorsa yazık koca iş bankasına :angry:  benim bankada her tür işlemi anlık aç-kapa yapabiliyorum, uygulama içinde o anda mesajla-maille-sesli-sesli ve görüntülü hangisini istersen, uygulama içinden erişip işlemde yapabiliyorum soruda soruyorum "bune kardeşim kredi kartımda acaip bir hareket..." var diye fırçada atabiliyorum :) , bu tarz internet bankacılığı uygulamasını tüm bankaların vermesi lazım, hangi çağdayız artık....

bu arada gelecekten bahsedelim biraz, olacaklar: önce dolar kalkacak, bir sabah kalmışsınız dolar bitmiş, euroya geçer gibi Amero diye bir para çıkacakmış, artık yaparlar 1 amero 10 dolar, gitti elimizdeki dolarlar, doğu almanın batıyla birleştiğinde parasının pul olması gibi, sonrası buda kalkacak ama daha çook zaman var, tamamen sanal paraya geçilecek, herkesin bir kredisi olacak, bitcoin gibi düşün, bunları neden dedim, sen asıl dolandırıcılığı o zaman gör, bir sabah kalkacaksın, A aaaa krediler uçmuş, Blade Runner filmindeki gibi otomattan soda bile alamaz halde kalacaksın, bir olayamı karıştın, hooop hükümet kredini dondurdu al sana yine beş parasızsın, herşey sanal parayla, dolandırıcılığın en beteri yaklaşıyor hazır olun :biggrin:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Daha dün akşam. Vapurla anadolu yakasına geçerken facebooka bakıyordum. Bir video izledim, hemen altında bir video daha belirdi, Daha doğrusu siyah görüntü, üzerinde play tuşu. Dokundum play tuşuna (hani bir video izleyince devamında video öneriyor ya, öyle sandım) Siyah görüntünün yerine bir reklam sayfası gibi bişey açıldı. "Amaan, geç şunu" deyip kapama işaretine dokundum, yarım saniye sonra 3 sms birden aldım. Coolland servisine üyeliğiniz aktif edilmiştir, haftalık 7 tl, her ay üyelik otomatik yenilenir, üyelik iptali için şu numaraya iptal yaz gönder. Dolandırılmak çok zoruma gitti. 7 lira ufak gibi görünse de, bu işi binlerce kişiye yaparsan çok büyük rakam çıkar ortaya.

Yazdık iptal, üyeliği iptal ettik ama, turkcell mobil ödeme ile yapılan 7 liralık istem dışı harcama tabi ki de bu işlemle iade olmadı. Mesajda turkcell mobil ödeme merkezinin numarası da vardı aradım, Abartı yok, tamı tamına 10 dakika 03 saniye müşteri hiz. hattında bekledim, Görüştüğüm bayana durumu anlattım, İade talebinizi ilgili firmaya iletiyorum dedi, servisi kullanmadıysanız iade olur dediği an mesaj geldi, 7 tl iade edildi.

Farkına varmasanız, peşine düşmeseniz (otomatik ödeme varsa görünmeyebilir) haftada 7 tl, her ay yenilemeli hayırlı uğurlu olsun :angry:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
57 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

biz onu çoktaaan yaptıkta yazdık bile :) şimdi sormak istediğim, senin bankanın telefon uygulamasından bu işlemler anında senin tarafında olmuyormu, olmuyorsa yazık koca iş bankasına :angry:  benim bankada her tür işlemi anlık aç-kapa yapabiliyorum, uygulama içinde o anda mesajla-maille-sesli-sesli ve görüntülü hangisini istersen, uygulama içinden erişip işlemde yapabiliyorum soruda soruyorum "bune kardeşim kredi kartımda acaip bir hareket..." var diye fırçada atabiliyorum :) , bu tarz internet bankacılığı uygulamasını tüm bankaların vermesi lazım, hangi çağdayız artık....

bu arada gelecekten bahsedelim biraz, olacaklar: önce dolar kalkacak, bir sabah kalmışsınız dolar bitmiş, euroya geçer gibi Amero diye bir para çıkacakmış, artık yaparlar 1 amero 10 dolar, gitti elimizdeki dolarlar, doğu almanın batıyla birleştiğinde parasının pul olması gibi, sonrası buda kalkacak ama daha çook zaman var, tamamen sanal paraya geçilecek, herkesin bir kredisi olacak, bitcoin gibi düşün, bunları neden dedim, sen asıl dolandırıcılığı o zaman gör, bir sabah kalkacaksın, A aaaa krediler uçmuş, Blade Runner filmindeki gibi otomattan soda bile alamaz halde kalacaksın, bir olayamı karıştın, hooop hükümet kredini dondurdu al sana yine beş parasızsın, herşey sanal parayla, dolandırıcılığın en beteri yaklaşıyor hazır olun :biggrin:

Bir sonraki mesajda yazmıstım. Telefon uygulaması ile yapılabiliyor.

Ama uygulama daha bu hafta çıktı ve sizin dediğiniz kadar yetenekli değil.

Sanal para vs olaylarının çok daha beterinin geleceğini öngörüyorum ama biz görür müyüz bilmem.

Boynumuzun içine bir implant çakacaklar,

telefon da o, cüzdan da o ,para da o, kimlikte o, 

her an izlenecek, nerede oldugun, ne yaptıgın bilinecek. 

Ben de fringe tüm sezonları izledim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Daha dün akşam. Vapurla anadolu yakasına geçerken facebooka bakıyordum. Bir video izledim, hemen altında bir video daha belirdi, Daha doğrusu siyah görüntü, üzerinde play tuşu. Dokundum play tuşuna (hani bir video izleyince devamında video öneriyor ya, öyle sandım) Siyah görüntünün yerine bir reklam sayfası gibi bişey açıldı. "Amaan, geç şunu" deyip kapama işaretine dokundum, yarım saniye sonra 3 sms birden aldım. Coolland servisine üyeliğiniz aktif edilmiştir, haftalık 7 tl, her ay üyelik otomatik yenilenir, üyelik iptali için şu numaraya iptal yaz gönder. Dolandırılmak çok zoruma gitti. 7 lira ufak gibi görünse de, bu işi binlerce kişiye yaparsan çok büyük rakam çıkar ortaya.

Yazdık iptal, üyeliği iptal ettik ama, turkcell mobil ödeme ile yapılan 7 liralık istem dışı harcama tabi ki de bu işlemle iade olmadı. Mesajda turkcell mobil ödeme merkezinin numarası da vardı aradım, Abartı yok, tamı tamına 10 dakika 03 saniye müşteri hiz. hattında bekledim, Görüştüğüm bayana durumu anlattım, İade talebinizi ilgili firmaya iletiyorum dedi, servisi kullanmadıysanız iade olur dediği an mesaj geldi, 7 tl iade edildi.

Farkına varmasanız, peşine düşmeseniz (otomatik ödeme varsa görünmeyebilir) haftada 7 tl, her ay yenilemeli hayırlı uğurlu olsun :angry:

Sizede geçmiş olsun.Gerçekten haksız yere cepten çıkan para insanın çok zoruna gidiyor.Sizin şansınıza miktar az ama insana yaşattığı kandırılmışlık duygusu en beteri.Bakalım benim süreç nasıl sonuçlanacak.Valla öyle bir zamanda denk geldi bu hırsızlar hanımda doğum nedeni ile ücretsiz izine ayrılmıştı zaten bütçeyi kısmıştık biraz ekstra şimdi 1 ay içinde bu iş çözülmezse ay sonu fazladan 4000 tl ödemek var .Allahtan hayırlısı bekleyelim bakalım.Neyseki hesap kesimi 3 gün önceydi 1 ay daha zamanım var ödeme iptali için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, İbrahim Arslan yazdı:

Bir sonraki mesajda yazmıstım. Telefon uygulaması ile yapılabiliyor.

Ama uygulama daha bu hafta çıktı ve sizin dediğiniz kadar yetenekli değil.

Sanal para vs olaylarının çok daha beterinin geleceğini öngörüyorum ama biz görür müyüz bilmem.

Boynumuzun içine bir implant çakacaklar,

telefon da o, cüzdan da o ,para da o, kimlikte o, 

her an izlenecek, nerede oldugun, ne yaptıgın bilinecek. 

Ben de fringe tüm sezonları izledim :)

ayen alsana andro Ali, zaten Ali Androidoğlu diyorlar bana :D o zaman tam derler artık, bu arada duman olsun apple demeyide ihmal etmeyelim, adımıza yakışsın dimi :)

yalnız abd ve çevresi AB gibi ortak para birimine geçelim diye bir numaralar çeviriyormuş, Amero bu yeni para birimi, bunun olduğunu görcek kadar zamanımız var sanırım, bakalım neler olacak, ya bu ekonomi işine bir çare bulurlar yada WW3 e hazır ol, çünki belirtiler aynen 2. Dünya savaşı öncesi duruma benzemeye başladı gibi, gidişat fena...

banada geçen geldi, FizPlus servisine aboneliğiniz otomatik yenilecektir, HAFTALIK 14 tl. den hemde :shok: ne zaman üye oldum ben yahu, anında iptal mesajı attım tabii, bende diyorum bu ay fatura neden böyle :angry:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

banada geçen bir sms geldi FIZ PLUS aboneliğiniz yenilenecek, haftalık 14 tl. :shok: iptal için.... anında iptal ettim ama bune ne zaman üye oldum, kime sordunuz, resmen tutturabildiklerine..... ama kim sorumlu  tabiki saçma sapan telefon operatörleri, sorumluluk almazlar anca para alırlar :angry:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Ahmet Bey ,biraz önce internet bankacılığımdan yaptığım kontrolde çekilen 64 liranın kartıma iade edildiğini gördüm.İnşallah sizin kartınızdan çekilen tutar da en kısa zamanda hayırlısı ile iade olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Mail gelmiş bana. Paralar geri yatmıştı. Ancak gelen maile göre inceleme 60-180 gün sürecek. Mağdur olmamam için yatırılmış para. Bu süreçte karşı tarafın bu parayı ispat etmesi gerekiyormuş. Yani kesin sonuçlanmamış. Belkide yine bana yıkabilecekler. Senin parada önümüzdeki hafta yatacak sana. Ama süreç devam edecek.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
23 dakika önce, Fırat Önal yazdı:

Mail gelmiş bana. Paralar geri yatmıştı. Ancak gelen maile göre inceleme 60-180 gün sürecek. Mağdur olmamam için yatırılmış para. Bu süreçte karşı tarafın bu parayı ispat etmesi gerekiyormuş. Yani kesin sonuçlanmamış. Belkide yine bana yıkabilecekler. Senin parada önümüzdeki hafta yatacak sana. Ama süreç devam edecek.

İnşallah bakalım.Para geri yatsın süreç 1 yıl sürsün önemli değil :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Az önce bankadan sms geldi.İnceleme sonuçlanana kadar param iade edilmiş.Neyse bunada şükür hızlı cevap verdiler.Bakalım nihai sonuç ne zaman belli olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Savcılığa gidip şikayetçi olun, paramı geri aldım nasılsa diye düşünmeyin sakın.. KArtımdan bilgim haricinde harcama yapanlardan şikayetçiyim gibi bir dilekçe olsun..

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
1 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Savcılığa gidip şikayetçi olun, paramı geri aldım nasılsa diye düşünmeyin sakın.. KArtımdan bilgim haricinde harcama yapanlardan şikayetçiyim gibi bir dilekçe olsun..

Aynı gün yaptım zaten.Şikayette bulundum.En azından bir ihtimalde olsa suçluları bulurlar.Bulamasalar bile tekerlerine bir taş ben koymuş olurum.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

http://www.gtb.gov.tr/haberler/bakan-tufenkci-bilincli-tuketici-odul-toreninde-konustu

Bilinçli tüketici ödül dalında;

"Telefon aboneliğini sağlayan firmanın internet hattı üzerinden ücretli bir oyun programına bilgisi dışında yaptığı abonelik için taksit halinde ücretin faturasına yansıtılması üzerine başvuruda bulunduğu tüketici hakem heyetinin lehinde karar vermesi ve bu karara karşı internet sağlayıcısı şirket tarafından yapılan itirazın tüketici mahkemesi nezdinde reddedilerek hakem heyeti kararının onanması sonucunda ilgili firmadan faturaya yansıtılan taksit tutarını yasal faizi ile birlikte geri almakta ve kalan ödemelerin ise iptalini sağlamakta gösterdiği hukuki başarısı nedeniyle Cengiz Kaçmaz ’a,"

ödülü verilmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...