Arif Aykın

İndirim kuponu

Recommended Posts

Arif Aykın

Hepsiburada.com dan bebek oto koltuğu alacağım indirim kuponu olan var mı

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk

indirim kuponları şahsa özeldir. bu şekil kullanımı yaygınlaşırsa bir daha kupon vermezler.

etik değil.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Pınar

Kişinin ihtiyacı yoksa, başkasının kullanımında sakınca yok bence

• Beğen 3

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Arif Aykın

Sonuçta ben şimdi ürün alsam 500 tl ye 50 tl lik kupon verse ve ben bunu kullAnmayacaksam  veririm ihtiyaç olan birisine 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Emre Cetin

Kupon zaten tek kullanımlık  , firma genelde kuponları ürüne özel çıkarıyor ki amacı özellikle o ürünün satışını yapmak vede indirimli fiyattan yapmayıda kabullenmiş durumda

, hem firma satışını yapıyor hemde vatandaş indirimden faydalanıyor etik olmayan kısmı anlayamadım ben hocam açıkcası . 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Koray Demir
indirim kuponları şahsa özeldir. bu şekil kullanımı yaygınlaşırsa bir daha kupon vermezler.

etik değil.

Neden etik değil? Kuponum olsa hiç düşünmeden hediye ederdim veya irtibat kurup siparişini geçerim.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk

of bunu anlatmak çok zor arkadaşlar. Feodal yapı içimize işlemiş.

Firmalar belli bir olasılık hesabı ile kupon dağıtır. diyelim 100 kupon dağıttınız bunların her biri 20 lira değerinde.

kuponların %25 inin kullanılacağını hesap ederek bunu yaparsınız. yani kupondan yapacağınız indirim 20x100*0.25= 500 liradır. maliyeti ve pazarlama sistemini buna göre ayarlarsınız. Kuponlar hedefe göre belirlenir kişilere dağıtılır.

eğer kuponları insanlar paylaşmaya başlarsa ilk başta evet firmadan 2000 liralık kupon (yahut 500 liradan daha yüksek bir oran) tahsilatı yapılır.

Ancak bir sonraki devirde ise firma hesabını yeniden yapacağı için ya kupon vermekten vazgeçer düz indirim der geçer, ya da kuponu 20 liralık değil 5 liralık verir.

Bilmem anlatabiliyor muyum? 

Bizim üniversitede ihtiyacı olanlara sıfır elbise veriliyor. Bir hayırsever kuruluş.

Öğrenci derneğinden arkadaşlar herkes buradan elbise alsın suriyeye göndersin kampanyası başlatacaklardı ki akılları başlarına geldi.

Yoktan var etmek Allaha mahsus. Padişah da yok. ne toplarsak ne üretirsek onu yiyeceğiz.

şimdi anlaşıldı mı niçin etik olmadığı yani anlatabildim mi?

1 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Kişinin ihtiyacı yoksa, başkasının kullanımında sakınca yok bence

kupon, kupon verilen kişinin ihtiyacı var olması durumuna göre verilmiştir. Herkese verilecek olsa webde yayınlanırdı.

amerikada gazete mesela dolaptadır. para atarsın dolap açılır. içinde 50 tane gazete durur. içinden bir tanesini alırsın kapağı kapatırsın.

Arkadaşlara da veririm diye 10 tane gazete almazsın.

10 tane alırsan 3 ay sonra o yöntemi kaldırırlar. Bir daha gazete de alamazsın.

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Pınar

Bu anlattığınız firmanın sorunu. Onu ben neden düşüneyim?

Firma kupon vermez düşüncesiylemi hareket edeceğiz?

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Arif Aykın

Mehmet bey kusura bakmayın yanlış konuşuyorsam veya düşünüyorsam şimdi ben size desem ki A marka otomobil 70.000 tl ben şu şirket çalışanıyım bana kupon verdiler 65.000 tl ye düşüyor kupon ile benim gücüm Yok veya ihtiyacım Yok almaya sen de araba arıyorsun al kullan 5.000 tl indirim olsun demiş olsam almayacak mısınız? Tekrar söylüyorum yanlış cümlem veya düşüncem varsa özür dilerim büyüğümsünüz. 

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Pınar

Aynı şeyleri söylüyoruz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk

kuponu bir firma niye verir? ordan başlamak lazım düşünmeye.

araç için 5 bin size indirim verdiyse zaten bunu devredilemez yapar. OYAK indirimleri gibi mesela. Onu da devrede devrede suyunu çıkardılar zaten. aynen bu yüzden.

kuponun üzerinde devredilemez yazıyorsa devredilmemeli. İlle de engel olmasını beklememeli.

bu mesele mesela yabancı ülkede hiç yaşanmaz. Adamın aklına gelmez o kuponu başkasına vermek. Çok nadir olur.

Bir saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Bu anlattığınız firmanın sorunu. Onu ben neden düşüneyim?

Firma kupon vermez düşüncesiylemi hareket edeceğiz?

kuponu siz kullanın diye vermiş. Bence. 

Neyse bu konu uzar. benim görüşüm budur. Üzerinde devredilemez yazılması sanırım en uygunudur.

misal

"Öncelikle kupon kodunu görmek için yukarıdaki linke basın ve kodu açın. Kodu aldıktan sonra bu kodu yazıp 5060’a SMS atın; karşılığında size Çiçek Sepeti’nde kullanacağınız indirim şifresi gelsin. Bu indirim şifresini çiçek Sepeti ödemesinde kullanın ve fırsattan yararlanın. Kampanyadan her müşteri sınırsız kere faydalanabilir. İndirim kampanya boyunca ve stoklar dahilinde geçerlidir. Kampanya diğer kampanyalarla birleşmez. Kupon kodu devredilemez, parayla satılama, kullanılmayınca yerine yenisi verilmez, ürün iadesi olursa geçerlilik sağlamaz. Daha fazla detay için Çiçek Sepeti sitesindeki kampanya açıklamalarını kendiniz okuyabilir ve bu güzel fırsattan yararlanabilirsiniz."

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk

şu işinize yarar mı?

Bu düzeni track edip sömüren bir sektör yazılım da oluştu. Bir grubu tanıyordum. Bunlar farklı sanırım:

https://www.picodi.com/tr/hepsiburada

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Arif Aykın
6 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

şu işinize yarar mı?

Bu düzeni track edip sömüren bir sektör yazılım da oluştu. Bir grubu tanıyordum. Bunlar farklı sanırım:

https://www.picodi.com/tr/hepsiburada

Teşekkür ederim Mehmet bey fakat kupon kodu vermiyor sadece indirimlerden haberdar ediyor. İlginiz için teşekkürler

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Recep Selim Kaya
Misafir

Bu kuponlarin alinip satildigi, karta verilen puanlarin borsa gibi islem gordugu bir konu var donanihaberde. Bu usi meslek edinip oara baglayan sinra da kazandigi kuponlari satarak kar eden bir grup var. Yani yardimlasma mantigiyla kupon dagitmak adina dusunen masum ama firmanin yaptigi indirimi paraya cevirmeye calisanlar da varken konuyu iki yönlü dusunmekte fayda var.

Saygılarimla.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk
3 saat önce, Arif Aykın yazdı:

biraz pahalı sanki ama güzele benziyor. 90 derece dönenler var onlara bakmaya çalışın. Kapıya doğru dönüyor. Bir de 9-36 kg ler iyi olmuyor. ben yaşadım. çocuk büyüyünce büyük boy alın.

bu tip ama bu değil :)

https://www.e-bebek.com/maxi-cosi-axissfix-robinred-oto-koltugu-p-max-80208997/?gclid=Cj0KEQiAgJTGBRDLr5_az_Ouk44BEiQAIxaA4illnpj38yuttlTZCEjlFXh91tKjHiSlQVT_OPtnOtgaAsPg8P8HAQ

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Arif Aykın
1 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

biraz pahalı sanki ama güzele benziyor. 90 derece dönenler var onlara bakmaya çalışın. Kapıya doğru dönüyor. Bir de 9-36 kg ler iyi olmuyor. ben yaşadım. çocuk büyüyünce büyük boy alın.

Büyük boydan kastınız bunun gibi mi acaba 

http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/ferrari-i-max-9-36-kg-oto-koltugu-siyah-261450385?mkwid=sQwncczqZ_dm&pcrid=58375851567&pkw=&pmt=&ggmktg=PaidSearch*PLA*232247127*22323999687*58375851567*pla**aud-285162430686:pla-294380498007&rfcr=58375851567&gclid=Cj0KEQiAgJTGBRDLr5_az_Ouk44BEiQAIxaA4ocuF-pE5f8yijxVzY8k92m9bxxAnVCHJZcxnh-WhAoaAsld8P8HAQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk

hayır class 1-2   ayrı class 3 ayrı alın. 1-3  olursa 9-36 oluyor   2-3 olunca 12-36 felan oluyor. class 3 18-36

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Arif Aykın

Teşekkür ederim 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
İbrahim Halil Geloğlu
On 11.03.2017 at 22:25, Mehmet Göktürk yazdı:

kupon, kupon verilen kişinin ihtiyacı var olması durumuna göre verilmiştir. Herkese verilecek olsa webde yayınlanırdı.

amerikada gazete mesela dolaptadır. para atarsın dolap açılır. içinde 50 tane gazete durur. içinden bir tanesini alırsın kapağı kapatırsın.

Arkadaşlara da veririm diye 10 tane gazete almazsın.

10 tane alırsan 3 ay sonra o yöntemi kaldırırlar. Bir daha gazete de alamazsın.

Hocam bu sistemi türkiyede düşenemiyorum. Asıl bu sisteme bizim müslümanlık bakımından sadık kalmamız gerekirken gayri müslimler bizden daha dürüstler.

• Beğen 3

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Barış Göktürk
On 11.03.2017 at 19:37, Arif Aykın yazdı:

Hepsiburada.com dan bebek oto koltuğu alacağım indirim kuponu olan var mı

Yeni bir konu açmaktansa başlığı hortlatayım.

Bizim yavru için ana kucağı döneminin sonuna geldik. Oto koltuğu gerekiyor artık. Bu konu özelinde kendimce biraz araştırdıktan sonra Britax Römer'in Advansafix 3 SİCT modelinde karar kıldım. Elinde bu türlü bir alışveriş için indirim çeki/hediye kuponu olup da benimle paylaşabilecek biri var mıdır diye sormak isterim.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Arif Aykın
9 saat önce, Barış Göktürk yazdı:

Bizim yavru için ana kucağı döneminin sonuna geldik. Oto koltuğu gerekiyor artık. Bu konu özelinde kendimce biraz araştırdıktan sonra Britax Römer'in Advansafix 3 SİCT modelinde karar kıldım. Elinde bu türlü bir alışveriş için indirim çeki/hediye kuponu olup da benimle paylaşabilecek biri var mıdır diye sormak isterim.

Keşke olsa da versem hocam

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Erdoğan Temur

Hb de 1829tl e bebekte 1430tl aynı ürün. Al sana indirim kodu

https://www.e-bebek.com/britax-romer-advansafix-iii-sict-9-36-kg-oto-koltugu-p-bxr-2000026112/?gclid=EAIaIQobChMI4raNu5LW2QIVTYmyCh2eMQsrEAAYAyAAEgKAYPD_BwE

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Barış Göktürk
10 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Stok durumuna bakmadınız sanırım=)

e-bebek merkezle de iletişime geçtim ancak onlar da ürünün stoklara tekrardan ne zaman gireceğine dair bir bilgi veremiyorlar ne kötü ki. Yoksa piyasadaki en uygun fiyat e-bebek'te. Düşünmeden almıştım şimdiye kadar:)

Mesajı paylaş

Mesajın linki