İçeriğe Yönlendir

Pardus

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

On 09.09.2018 at 15:43, Evren Erakçora yazdı:

Masaüstüne Pardus resmi koyup Pardus a geçtik diyen belediye Samsun belediyesi değil miydi?

Onu duymadımda il mem kararı doğru, bu konuda seminerler başladı. Hatta Antalya okullarda pardusa geçen ilk ilimiz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Microsoft ciddi çalışıyor. Efor sarfetmek gerekiyor.

Sürekli reprezantlar bilgi işlem başkanlarını sıkıştırıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben Linux işini sevemedim. raspberry pi da da beceremedim pc de de. sabrım yetmiyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kur ve Apple zammından önce 18kTL+KDV olan cihaz şu an 35k'ya yükseldi.

patron-%C3%A7%C4%B1ld%C4%B1rd%C4%B1-s%C3

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

29 liraya aldığım 10 lu donmuş pınar hamburger 55 lira olmuş birden...%89 zam

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
7 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Kasaptan al hocam. Hazır etler hiç sağlıklı gelmiyor bana. Parası aynı olur ama şarbonlu değilse sağlıklıdır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
10 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

bu dolar işi değil, bu fırsatçılık hocam, arada kaynarız yapıştıralım zammı dedi herkes.

1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Kasaptan al hocam. Hazır etler hiç sağlıklı gelmiyor bana. Parası aynı olur ama şarbonlu değilse sağlıklıdır diye düşünüyorum.

ya şarbonluysa? ya evde yoksa?

:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

İlham için en iyisi Macbook. [emoji4]
İhtiyaç kredisi yetmiyor, Taşıt kredisi ile alınıyor diyorlar :)
be22e5e2d0b1acd44a373d6cb7603803.jpg
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Az evvel satılmayı bekleyen Lenovo notebook'uma Pardus kurdum. Gayet güzel çalışıyor. İçinde gömülü Mozilla geldi. Hava durumu vs gibi eklentiler de mevcut. Ben beğendim. İlk zamanlar kullandığımda - ki sanırım yıl 2006 2007 olmalı- hiç böyle değildi.

Kurulum yalnız hala zahmetli. Hiç bilgisi olmayana göre düzenlenmeli, daha basitleştirilmeli derim.

Not: Şu an Pardus'tan yazıyorum :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şu saat oldu artık program kurmayı, cpu stres test yapmayı falan öğrendim :) Ama windows'ta 2 tık la yapabileceğim işler için burada bi çok kod yazmam ve araştırma yapmam lazım.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
3 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Şu saat oldu artık program kurmayı, cpu stres test yapmayı falan öğrendim :) Ama windows'ta 2 tık la yapabileceğim işler için burada bi çok kod yazmam ve araştırma yapmam lazım.

Aslında bi noktada kodları öğrenince çok keyif alıyorsun, kendimi hacker gibi hissetmiştim kodla kurulum yaparken. :)

Windowsun yaptığı hazır balık yedirmek, pardus balık tutmayı öğretiyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Aslında bi noktada kodları öğrenince çok keyif alıyorsun, kendimi hacker gibi hissetmiştim kodla kurulum yaparken. :)

Windowsun yaptığı hazır balık yedirmek, pardus balık tutmayı öğretiyor.

Valla vakit nakittir bu zamanda. Pardus biraz daha gelişmeli. Balığı pişmiş istiyor bu parmaklar :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Derin Acar

Tübitak'ın geliştirmesine katkısı bulunan bir proje. Hiç bir şey beklemiyorum o yüzden bende :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bende okuldaki tahtaları Pardus a çevirdim. Antalya etap diye bir proje kapsamında zorunlu tuttular. Sıkıntı yok şimdilik bakalım öğretmenlerden geri dönüş nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 19.09.2018 at 05:20, Sani Gerşon yazdı:

anladık it faturasına zam gelecek

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
5 saat önce, Derin Acar yazdı:

Tübitak'ın geliştirmesine katkısı bulunan bir proje. Hiç bir şey beklemiyorum o yüzden bende :)

Niye aşağıladınız?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...