Yunusemre ARI

Ka - Kalorifer Musluğu, Trimpot Değişimi, Çalışma Prensibi ve Test

Recommended Posts

Yunusemre ARI

j81qAL.png

ZZQ5nV.png

• Beğen 13
  • Teşekkür 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Musa Değerli

Artık kalorifer ile ilgili soru soranın zekasından şüphe ederim :) Bu kadarmı detaylı açıklanır :)

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Şahin Kutun

mükemmel anlatım teşekkürler

daha önce değiştirmiştim musluğu sıcak üflüyordu değişimden sonrada hala sıcak üflüyo :)  bende kendi haline bırakmıştım :) 

tarihinde Şahin Kutun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Şükrü Gezdim

Sıcak üfleme sorunun tek sebebi musluk gibi düşünülüyor oysaki sıcak soğuk ayrımını yapan kutunun veya mekanızmanın kırık olması nedeni ilede olabilen bir sorun, elektirikçiler tarafından 150-200 tl arası bir meblaya yapılıyor

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Yunusemre ARI
2 saat önce, Şükrü Gezdim yazdı:

Sıcak üfleme sorunun tek sebebi musluk gibi düşünülüyor oysaki sıcak soğuk ayrımını yapan kutunun veya mekanızmanın kırık olması nedeni ilede olabilen bir sorun, elektirikçiler tarafından 150-200 tl arası bir meblaya yapılıyor

klima panelinde trimpot denen potansiyometre benzeri bir şey var genelde o bozuluyor zaman içinde videonun içinde sonlara doğru onun değişimini verdim ,ayrıca elektrik sisteminin test edilmesini basitçe açıkladım,Elektrikçilere 200 tl vermemize gerek kalmadı evde maks 5 tl ye tamir mümkün :):) 

3 saat önce, Şahin Kutun yazdı:

mükemmel anlatım teşekkürler

daha önce değiştirmiştim musluğu sıcak üflüyordu değişimden sonrada hala sıcak üflüyo :)  bende kendi haline bırakmıştım :) 

Abi problem sadece musluktan kaynaklanmıyor devirdaim sisteminde hava olması bile etkiliyor ,sizin sistemde sürekli sıcak su varsa elektrik sistemine bir bakmalısınız,Muhtemelen elektrik gelmiyor buna bağlı olarak trimpot arızalı :)

4 saat önce, Musa Değerli yazdı:

Artık kalorifer ile ilgili soru soranın zekasından şüphe ederim :) Bu kadarmı detaylı açıklanır :)

Musa abi teşekkür ederim  daha nice güzel projeler geliyor ;):) 

akşam fan kademesiyle alakalı video gelecek ;)

• Beğen 7

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon

Agzim acik izliyorum. Ellerinize saglik :wub:

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ümit Kaan

Video, anlatım, herşey harika, bravo Yunusemre. Bende benim mondeoya bir video çekicem, malzemeler, balyoz, 5 litre benzin, kibrit, videoyuda aşağı yukarı tahmin edersin. :biggrin:

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Musa Değerli
15 saat önce, Ümit Kaan yazdı:

Video, anlatım, herşey harika, bravo Yunusemre. Bende benim mondeoya bir video çekicem, malzemeler, balyoz, 5 litre benzin, kibrit, videoyuda aşağı yukarı tahmin edersin. :biggrin:

Ouuu en sevdiğim tür :) 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Erdem Günay

benim ki aldığımdan bu yana tersti :) sıcağa çevirince soğuk geliyordu, valla ne yalan söyleyim başbakanı görsem bu kadar sevinmezdim :)

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Aldemir

Ellerine sağlık :) bi şöyle lehim yapamadım vallahi, hep lehim aletine yapışıp kalıyor :D 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur

Güzel lehim alın. Sorun orda

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Yunusemre ARI
3 saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

Ellerine sağlık :) bi şöyle lehim yapamadım vallahi, hep lehim aletine yapışıp kalıyor :D 

Çok sağolun ☺️Havya iyi ısınmıyordur ondan olabilir

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Doğuş Yılmaz

Ben şok:) videolar çok iyi valla elinize sağlık.Benim panelde soldaki döndürdüğümüz sartel tam çalışmıyor arabayi aldığımdan beri,zorlayinca kırılacakmış gibi oluyor . Tam dönmüyor yani. Sıkıntıyı paneli sokerek mi halletmem gerek acaba. Dedigim şartel işte cama ver ısıyı, ayaklara ver bölümü :)

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Yunusemre ARI

Teşekkür ederim çok sağolun,o sorunun panelle pek ilgisi yok :) kalorifer kompartımanınınn içinde bir kanatçık var onu tel vasıtasıyla döndürüyor muhtemelen o kanatcık tozlanmışve kirlenmiş ,teli takip edip bağlantığı yeri wd-40 ile temizlersek biraz daha yumuşayacaktır :)

tarihinde Yunusemre ARI tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Doğuş Yılmaz

Yunus Emre ben o zaman hiç bulaşmayayım onları sökmeye,yay falan şimdi bi yerinden fırlar gider,dıştan artık Wd-40 basarım yediği kadar :) Bi şey zorluyor çünkü ara ara çevirmeye çalışırken,kırmakta istemiyorum.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Halil İbrahim Kandaş

öncelikle merhaba ben geçen sene kalorifer musluğunu değiştirdim bir sorun yoktu geçenlerde havalar soğuyunca sıcağı çalıştırmak istedim ama yine soğutmuyordu bakılınca herşey normal görünüyor paneli konrol ettim elektrik geliyor musluk valfi açılıp kapanıyor ama borulara bakınca musluktan sonrasına su o kadar yavaş ilerliyor ki.(50 km yol yaptıktan sonra bile 1. kademe fanı açınca 1-2  saniye sıcak verip sonra tekrar soğuk vermeye başlıyor).  kalorifer radyatörünü de kontrol eetim tıkanıklık varmı diye ondada bi problem yok biraz uzun oldu kusura bakmayın ama nolur bilen biri varsa yardımcı olsun bu kışı soğukta donarak geçirmek istemiyorm:(((((

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

Motor ısınıyor mu ?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Halil İbrahim Kandaş

37 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Motor ısınıyor mu ?

evet ısınıyor hararet fanı falanda çalışıyor.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon

Kalorifer peteğinin tıkanık olup olmadığına nasıl emin siniz? Musluk hala bozuk olabilir zira piston tam açılmıyor olabilir.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

Bir oto elektrikçi temizleme işlemi yaparak kontrol edecek bunu. 

Tıkalı mı musluk mu açmıyor çıkar ortaya

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Balcı

Herkese merhaba,klimanın tüm pozisyonları ayak tarafı hariç çalışıyor ama ayaklar çok geç ısınıyor.Bunun sebebi ne olabilir?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon
On 04.03.2018 at 11:04, Fatih Balcı yazdı:

Herkese merhaba,klimanın tüm pozisyonları ayak tarafı hariç çalışıyor ama ayaklar çok geç ısınıyor.Bunun sebebi ne olabilir?

Yönlendiren klepede veya halatta sorun vardır muhtemelen.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Balcı
On 05.03.2018 at 19:46, Sani Gerşon yazdı:

Yönlendiren klepede veya halatta sorun vardır muhtemelen.

teşekkür ederim,klima düğmesini çevirirken her kademeyi hissediyorum orada  takılıyor ama ayak kademesinde akıyor değiştirmem gerekecek o zaman 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
On 04.03.2018 at 11:04, Fatih Balcı yazdı:

yüze üflerken daha sıcak, ayak bölümü daha mı ılık? hava akımı gücü arası da fark var mı?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Balcı
14 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

yüze üflerken daha sıcak, ayak bölümü daha mı ılık? hava akımı gücü arası da fark var mı?

Evet abi hatta bariz bir akım farkı var yüze bildiğin vuruyor ama ayak hem çok geç ısınıyor hem de cansız üflüyor.

Mesajı paylaş

Mesajın linki