İçeriğe Yönlendir

Ka - Kalorifer - Klima Problemleri

Engin Kırtay

Recommended Posts

Sani Gerşon

Vidaları da vardı sanıyorum panelin. Halatlı kısım zor. Forum içinde anlatımı vardı diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Halat dediğiniz seçici ayarı galiba. Vidalı değil. Bir tarafından mandalı var. Mandalı hafif kaldırdığınızda panelden o halat/tel ayrılıyor. Ayrıntılı fotosu yok. İlk başta ben de çok uğraşmıştım ayırmak için.

Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Sonunda halatı çıkardım. Biraz sert çekince geliyormuş [emoji3]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ferhat Bulut
(düzenlendi)

Lazım olursa diye paylaştım.

Mavi renk halat bağlantısı, biraz sert çekiniz. Kırmızı renkler ampül takılan yerler.

5b285c5f6f45d480031dd1aac130fb76.jpg

Sökülmüş hali

38300dcddea8bd85706d4ebeb93ac3cd.jpg

Işıklandırma bölgesi, çevirince çıkıyor ampulü o parçaya takıyoruz.

b3f9681f8e70270b3780f81bd05ffc65.jpg

tarihinde Ferhat Bulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sadık Aksakal

Kalorifer sıcak üflemiyor. Galiba bana da musluk temizliği yolu gözüküyor.

bir sürü para verip kasım ayında orjinal musluk alıp termostat ile beraber değiştirdim, havalar soğudu motor sıcaklığıda gayet iyi ısınıyor fakat bir haftadır arabanın kaloriferinde sıkıntılar var bazen çok güzel ısıtırken bazen hep soğuk üflüyor iki gündürde kalorifer musluğu sanki azıcık açılmış gibi üflüyor, fan normal çalışıyor,şöylede bir durum var, iç aydınlatma ışıkları yanıyor ama kalorifer ve fan düğmelerinin ışıkları yanmıyor acaba arkadan soketimi çıktı ne oldu acep ışıklarla ilgili bir durum olabilirmi yada muslukmu sorunlu?

Eski bir mesaj ama kafama takıldı.Kalorifer ile fanın ayırımını nasıl yaptınız?

Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Sadık bey musluğu değiştirin yine ısıtmaz ise kalorifer peteğini temizletmeniz gerekir.

Yorum bağlantısı
Sadık Aksakal
(düzenlendi)

Sadık bey musluğu değiştirin yine ısıtmaz ise kalorifer peteğini temizletmeniz gerekir.

Ben de öyle düşünüyorum.Teşekkür ederim Ferhat Bey ilginiz için.

tarihinde Sadık Aksakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Musa Değerli

Artık kalorifer ile ilgili soru soranın zekasından şüphe ederim :) Bu kadarmı detaylı açıklanır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
(düzenlendi)

mükemmel anlatım teşekkürler

daha önce değiştirmiştim musluğu sıcak üflüyordu değişimden sonrada hala sıcak üflüyo :)  bende kendi haline bırakmıştım :) 

tarihinde Şahin Kutun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunusemre ARI
2 saat önce, Şükrü Gezdim yazdı:

Sıcak üfleme sorunun tek sebebi musluk gibi düşünülüyor oysaki sıcak soğuk ayrımını yapan kutunun veya mekanızmanın kırık olması nedeni ilede olabilen bir sorun, elektirikçiler tarafından 150-200 tl arası bir meblaya yapılıyor

klima panelinde trimpot denen potansiyometre benzeri bir şey var genelde o bozuluyor zaman içinde videonun içinde sonlara doğru onun değişimini verdim ,ayrıca elektrik sisteminin test edilmesini basitçe açıkladım,Elektrikçilere 200 tl vermemize gerek kalmadı evde maks 5 tl ye tamir mümkün :):) 

3 saat önce, Şahin Kutun yazdı:

mükemmel anlatım teşekkürler

daha önce değiştirmiştim musluğu sıcak üflüyordu değişimden sonrada hala sıcak üflüyo :)  bende kendi haline bırakmıştım :) 

Abi problem sadece musluktan kaynaklanmıyor devirdaim sisteminde hava olması bile etkiliyor ,sizin sistemde sürekli sıcak su varsa elektrik sistemine bir bakmalısınız,Muhtemelen elektrik gelmiyor buna bağlı olarak trimpot arızalı :)

4 saat önce, Musa Değerli yazdı:

Artık kalorifer ile ilgili soru soranın zekasından şüphe ederim :) Bu kadarmı detaylı açıklanır :)

Musa abi teşekkür ederim  daha nice güzel projeler geliyor ;):) 

akşam fan kademesiyle alakalı video gelecek ;)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Video, anlatım, herşey harika, bravo Yunusemre. Bende benim mondeoya bir video çekicem, malzemeler, balyoz, 5 litre benzin, kibrit, videoyuda aşağı yukarı tahmin edersin. :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
15 saat önce, Ümit Kaan yazdı:

Video, anlatım, herşey harika, bravo Yunusemre. Bende benim mondeoya bir video çekicem, malzemeler, balyoz, 5 litre benzin, kibrit, videoyuda aşağı yukarı tahmin edersin. :biggrin:

Ouuu en sevdiğim tür :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Günay

benim ki aldığımdan bu yana tersti :) sıcağa çevirince soğuk geliyordu, valla ne yalan söyleyim başbakanı görsem bu kadar sevinmezdim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Ellerine sağlık :) bi şöyle lehim yapamadım vallahi, hep lehim aletine yapışıp kalıyor :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunusemre ARI
3 saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

Ellerine sağlık :) bi şöyle lehim yapamadım vallahi, hep lehim aletine yapışıp kalıyor :D 

Çok sağolun ☺️Havya iyi ısınmıyordur ondan olabilir

Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

Ben şok:) videolar çok iyi valla elinize sağlık.Benim panelde soldaki döndürdüğümüz sartel tam çalışmıyor arabayi aldığımdan beri,zorlayinca kırılacakmış gibi oluyor . Tam dönmüyor yani. Sıkıntıyı paneli sokerek mi halletmem gerek acaba. Dedigim şartel işte cama ver ısıyı, ayaklara ver bölümü :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunusemre ARI
(düzenlendi)

Teşekkür ederim çok sağolun,o sorunun panelle pek ilgisi yok :) kalorifer kompartımanınınn içinde bir kanatçık var onu tel vasıtasıyla döndürüyor muhtemelen o kanatcık tozlanmışve kirlenmiş ,teli takip edip bağlantığı yeri wd-40 ile temizlersek biraz daha yumuşayacaktır :)

tarihinde Yunusemre ARI tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

Yunus Emre ben o zaman hiç bulaşmayayım onları sökmeye,yay falan şimdi bi yerinden fırlar gider,dıştan artık Wd-40 basarım yediği kadar :) Bi şey zorluyor çünkü ara ara çevirmeye çalışırken,kırmakta istemiyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Halil İbrahim Kandaş

herkese selamlar benim birkaç sorum olacaktı

1)ben dün kalorifer musluğunun bağlantılarını kontrol ettim musluğa elektrik gidiyor ama muslukta bi aksiyon yok önce içini açıp temizleyeyim diyorum ama farzedelim olmadı eskisini aynı şekilde takıp eksilen suyu tamamlarsam parçacıya kadar gidebilirmiyim?

2) klima düğmesine basınca a/c tuşunun ışığı yerine radyonun yanında bi sarı ışık yapmış muhterem ustamız o yanıyo onu iptal edebilirmiyim?

3) benim klima sistemim direk bağlı şuan . çalışan  musluğu bağladıktan sonra extra birşey yapmam gerekiyor mu 

baya uzun oldu hakkınızı helal edin:( 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 01.07.2017 at 16:16, Halil İbrahim Kandaş yazdı:

1)ben dün kalorifer musluğunun bağlantılarını kontrol ettim musluğa elektrik gidiyor ama muslukta bi aksiyon yok önce içini açıp temizleyeyim diyorum ama farzedelim olmadı eskisini aynı şekilde takıp eksilen suyu tamamlarsam parçacıya kadar gidebilirmiyim?

2) klima düğmesine basınca a/c tuşunun ışığı yerine radyonun yanında bi sarı ışık yapmış muhterem ustamız o yanıyo onu iptal edebilirmiyim?

3) benim klima sistemim direk bağlı şuan . çalışan  musluğu bağladıktan sonra extra birşey yapmam gerekiyor mu 

1- işe yarayacağını sanmıyorum.. Ama söktüğünüz gibi takıp, su da kaçırmadığından emin olursanız tamirciye gidebilirsiniz.. 

2- Nasıl ve neden yapmışlar. ona bakmak lazım. Orjinalini neden çalıştırmamışlar.. Bence mümkün.. 

3- Direk bağlı derken.. Sürekli aktif mi.. Neden, düğmesi mi bozuk.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 7/1/2017 at 16:16, Halil İbrahim Kandaş yazdı:

1- Musluk tamiri çok mümkün değil. Zaten ucuz bi parça, değişimi yerinde olur. Orjinalden şaşmayın. Yan sanayiler çabuk bozuluyor.

2- Muhtemelen klima panelinde bi sorun var. O düğmelerde elektrik yok mu?

3- Musluk çalışmadığı için sanırım borular direk bağlı demek istemişsiniz. Musluğu bağladıktan sonra yapacak bi şey yok zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Serkan Yıldırım
(düzenlendi)
On 15.06.2014 at 11:28, İbrahim Çoma yazdı:

Merhaba bugün kalorifer musluğuna enerji verip çalıştığını gördüm ve musluğa giden kablolarda 7.35 v gibi sabit bir değer okudum ve sıcak ve soğuk konuma alsam da değer değişmedi paneli sökmeye karar verdim teyp sökülmeden Panel sökülmediği için baya Uğraştırdı.Üzerinde 10 k trimpot var ve düzgün bir şekilde direnci azalıp artıyor sorun elektronik kartta diye düşünüyorum acaba temin edebileceğimiz bir yer var mı bildiğiniz?

Hocam aynı sıkıntı bende de var. Voltmetre  9-10 v arası ölçüm alıyor ancak sistemde kalan elektrik sanırım çünkü test lambasını yakmıyor. Kartta ne gibi değişklikler yaptınız?

tarihinde Serkan Yıldırım tarafından düzenlendi
imla
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...