Yunusemre ARI

Ka - Kalorifer Musluğu, Trimpot Değişimi, Çalışma Prensibi ve Test

Recommended Posts

Tayfun Adali
On 12.03.2017 at 08:30, Yunusemre ARI yazdı:

j81qAL.png

ZZQ5nV.png

Sevgili Yunus Emre kardesim.Trimpotu nereden nasil temin edecegiz.İnternetten 2 tane siparis verdim ikisi de yanlis geldi.Sen nereden aldin bu mereti?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Timuçin Duru

Bu trimpot u nereden bulcam ve özellikleri ne olmalı

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Timuçin Duru

Uyumu konusunda muallakta kaldım danışmak istedim 7N2118495AC transitin kalörifer musluğu ford ka ya uyumlumudur? Ka nın kalörifer musluğunun parça numarası 7N2118495Ab sondaki harfler farklı ama ne ifade ediyor bilemedim

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon
Uyumu konusunda muallakta kaldım danışmak istedim 7N2118495AC transitin kalörifer musluğu ford ka ya uyumlumudur? Ka nın kalörifer musluğunun parça numarası 7N2118495Ab sondaki harfler farklı ama ne ifade ediyor bilemedim
Sondaki harfler parca revizyonunu belirtir. C, B den sonra revize olmus parcayi gosterir.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Timuçin Duru
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:
3 saat önce, Timuçin Duru yazdı:

Sondaki harfler parca revizyonunu belirtir. C, B den sonra revize olmus parcayi gosterir.

Yani birbirine muadil alınıp kullanılır dimi satıcıya sorduğumda kullanılamaz dedi kafa bulandırdı ka için satılanı transit için satılanı ile aralarında 100 tl fark var 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon
Yani birbirine muadil alınıp kullanılır dimi satıcıya sorduğumda kullanılamaz dedi kafa bulandırdı ka için satılanı transit için satılanı ile aralarında 100 tl fark var 
%99 kullanilir ama o revizyonla transit e de uygun hale getirmis olabilirler.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Timuçin Duru

Hımmm tereddutte kalmama yetebilir biraz daha araştırayım :) bu arada bilgisayara bağlıyarak ben aracın rölanti valfini düzeltemezmiyim çünkü akü başını sökünce dengesi şaştı aracın

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon
52 dakika önce, Timuçin Duru yazdı:

Hımmm tereddutte kalmama yetebilir biraz daha araştırayım :) bu arada bilgisayara bağlıyarak ben aracın rölanti valfini düzeltemezmiyim çünkü akü başını sökünce dengesi şaştı aracın

Hayır. Akü sökülünce yakıt haritası sıfırlandığı için dengesi şaştı. 200km kadar benzinle kullanın, ondan sonra aracı gözlemleyin.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Timuçin Duru
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Hayır. Akü sökülünce yakıt haritası sıfırlandığı için dengesi şaştı. 200km kadar benzinle kullanın, ondan sonra aracı gözlemleyin.

şuan durduktan sonraki rölantiye düşme süresi az gibi ama araç ısındıkca bu süre uzuyor gibi sanki değişen bir şeyde yok gibi bu arada benim araç garaj aracı 2** km yapmam çok uzun sürer :))

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon

Yakıt haritası her türlü yeniden oluşmak zorunda. Bir çevreyolu 4. vitesde biraz yüksek devir, kurum da temizlenir :)

• Mutlu 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Timuçin Duru
43 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yakıt haritası her türlü yeniden oluşmak zorunda. Bir çevreyolu 4. vitesde biraz yüksek devir, kurum da temizlenir :)

Birşey değiştirmeye gerek kalmıyacaksa o ayrı denenebilir enjektör temizleyicide kullanayım o zaman peki sensörü temizlemek işe yararmı? temizlenirmi telini filan yağlıyayım dimi güzel olur.. ;)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon
Birşey değiştirmeye gerek kalmıyacaksa o ayrı denenebilir enjektör temizleyicide kullanayım o zaman peki sensörü temizlemek işe yararmı? temizlenirmi telini filan yağlıyayım dimi güzel olur..
Ne sensoru? Ne teli? Rolanti valfinde bi sensor veya tel yok?
Enjektor temizleyici degil de, carbon clean yapabilirsiniz.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Timuçin Duru
51 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Ne sensoru? Ne teli? Rolanti valfinde bi sensor veya tel yok?
Enjektor temizleyici degil de, carbon clean yapabilirsiniz.

Km hız sensöründen bahsediyordum ben yanlışmı anlamışım?

Benim araçda lpg yok zaten o zaman biryeri ellemeyip yüksek devirde kullanayim biraz öyle mi?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon
Km hız sensöründen bahsediyordum ben yanlışmı anlamışım?
Benim araçda lpg yok zaten o zaman biryeri ellemeyip yüksek devirde kullanayim biraz öyle mi?
Adana çık aradan :)
Km sensorunden evvel siz rolanti valfine bakinin.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Timuçin Duru
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Adana çık aradan :)
Km sensorunden evvel siz rolanti valfine bakinin.

Bende onu soruyorum acaba bilgisaysta bağlatıp sildirme gibi bir şansım olabilir mi? Yine başa döndük, sonuçta bir arıza sös konusu olmaya bilir akü sök tak yapılınca çıktı bu arıza ortaya adanaaa çık aradan .... sesim geliyor muuu 🤣🤣🤣 @Sani Gerşon beyyy 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon

Timuçin bey,

Bilgisayara bağlasanız dahi, bir arıza var ise, düzeltebileceği bir durum yok. KM sensörü arızalı ise size söyler, değiştirirsiniz düzelir. Rölanti valfinde ise elektronik bir devre olmadığı için (içindeki motoru yöneten bir devre var ama sadece voltaj bazlı çalışıyor, kontrolü yok) hiç bir şekilde arızasını göremezsiniz.

Bu sebeple, dediğiniz gibi başa dönüyor ve diyorum ki: 200km sürün, yüksek devirde kullanın biraz. Yakıt haritası oluşunca hala düzelmiyorsa rölanti, bu sefer rölanti valfi değişecek. Hız sensörü arızalı ise onu da değiştirmeniz gerekecek.

Anlaşabildik mi :)

• Teşekkür 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Timuçin Duru
5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Timuçin bey,

Bilgisayara bağlasanız dahi, bir arıza var ise, düzeltebileceği bir durum yok. KM sensörü arızalı ise size söyler, değiştirirsiniz düzelir. Rölanti valfinde ise elektronik bir devre olmadığı için (içindeki motoru yöneten bir devre var ama sadece voltaj bazlı çalışıyor, kontrolü yok) hiç bir şekilde arızasını göremezsiniz.

Bu sebeple, dediğiniz gibi başa dönüyor ve diyorum ki: 200km sürün, yüksek devirde kullanın biraz. Yakıt haritası oluşunca hala düzelmiyorsa rölanti, bu sefer rölanti valfi değişecek. Hız sensörü arızalı ise onu da değiştirmeniz gerekecek.

Anlaşabildik mi :)

İşte bu Sani bey gerçek bir açıklama hiç birşey bilmeyen bir insan için teşekkürler dediklerinizi uygulıycam 🙂

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki