İçeriğe Yönlendir

Honda Accord - Aracım Ne Yaptıysam Fazla Yakıyor

Metin Arslann

Recommended Posts

Metin Arslann

Selamunaleyküm arkadaşlar.1994 model  severek aldıgım otomatik honda accord dan yakıt yönün den bir türlü yüzüm gülmedi:)Tesadüfen tanık olduğumuz üst kapak contası nın yanık olduğu tespitinden sonra üst kapak taşlandı,subaplar değişti,contalar değişti,buji,yağı,filtreleri,kasnak kayışları v kayışı klima kayışı vs hepsi değişti.2000 km sonrası tekrar sübap ayarları yapıldıTÜP ayarlarına bakıldı.Yakıt ortalam gaz 2500 tl civarı iken ortalama 50-55 krş civarı.Kimi usta sibop ayarı 20 ye 20 sentil dedi öyle yaptı sonuç aynı kimi usta olmaz bu araç 2000 motor 25 e 30 dedi öyle yaptı sonuç aynı.Bu arada aracın fabrika değerleri 20 ye 25 sentil.Öyle de denen di sonuç aynı aşağı yukarı.Sadece biraz çekiş farkediyor.VE daha sonra bu araçta oksijen sensörünün olmadığı tespini yaptık yakıt oranını bayağı bi artırdığı bilgisini verenlerin yanı sıra o kadar da önemli değil pekte birşey farketmez diyen ustalarda oldu:))ŞİMDİ SİZ DEĞERLİ ABİLERİME SORUYORUM.BU ARAÇTA OKSİJEN SENSÖRÜNÜN OLMAMA İHTİMALİ VARMIDIR.???NOT:Bir ustamız bu araç tr şartlarına göre getirildiği için bunlarda yoktur diye iddia ediyor kısa zamanda yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.SELAMLAR MUHABBETLER:))

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç karbüratörlü değilse. Oksijen sensörü olmalı diye düşünürüm.
Yeri de mi yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Benzinde binip deneyin birde,gaz kacagi falan olmasin,birde arac ta duman atma falan varmi,arac icinde koku falan

Yorum bağlantısı
Metin Arslann
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araç karbüratörlü değilse. Oksijen sensörü olmalı diye düşünürüm.
Yeri de mi yok.

arac enjeksiyonlu 4 nokta yeri ekzos manifolt boğazı olması lazım ordada kör tapa var.Ama tesisat yok gibi.

4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Enjeksiyon varsa hego olmalı

enjeksiyonlu ama hegoyu anlamadım.

2 saat önce, Barış Ünal yazdı:

Benzinde binip deneyin birde,gaz kacagi falan olmasin,birde arac ta duman atma falan varmi,arac icinde koku falan

benzindede aynı sonuç gaz kontrolünü yaptırdım olumsuzluk gözükmüyor.Duman atma yok koku hafif var ama radyatör kokusumu yağ mı anlamıyorum

12 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

http://www.liderparca.com/U1899,58276,lambda-sensoru-oksijen-sensoru-bosch.htm

Şu linkte sizin aracınızın da adı geciyor, demek oluyor ki esasında oksijen  sensörü olmasi gerekiyor. Motor resmini de koyar mısınız?

yurt dışı için üretilenlerde varmış ama tr için yok muş nasıl sa?Esasında şunu öğrenmek istiyorum oksijen sensörü konursa yakıt bayağı bi düşer mi?

Yorum bağlantısı
Misafir
yurt dışı için üretilenlerde varmış ama tr için yok muş nasıl sa?Esasında şunu öğrenmek istiyorum oksijen sensörü konursa yakıt bayağı bi düşer mi?

Herseyi denemissiniz birde onu deneyin bakalım belki düşer
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Enjeksiyonlu aracta oksijen sensoru olmali. Siz bir Honda ustasina götürün aracı bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Honda türkiye için accord üretmedi ki. Mevcut motorları kullandı. Yine de siz bilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Arslann
Enjeksiyonlu aracta oksijen sensoru olmali. Siz bir Honda ustasina götürün aracı bence.

Bostancidan ikiler honda ile görüşüyorum şu ara.Bu bilgi oranın usta başına ait.Az öncede ısrarla sormama rağmen bunda yok dedi.Ama forum bilgileri ve siz değerli abilerimin görüşleri önemli tabi.Bu şekilde sonradan tesisat kablosu dahil sensör taktırabileceğim bir tamirci arayışına devam edeceğim.Sizlerden de bu yönde yardım talep ediyorum.Saygılar.

EVA-L19 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Honda türkiye için accord üretmedi ki. Mevcut motorları kullandı. Yine de siz bilirsiniz.

Banada biraz saçma geldi 1994 te böyle bir uygulama ülkeye özel araç üretme uygulaması varmıydıki:)

Yorum bağlantısı
Misafir

Diğer markalar Türkiye'ye sattığı araçlarda o2 sensörlü de Accord da mı değil :) çok saçma bi yorum yapmış bence usta

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yetkili servisin yedek parçacısına sorun. En güzel onlar cevap verir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Arslann

Yetkili servis parçanın olmadığını söylemiyor var diyor ama yüzde otuz oranında yakıtta tasarruf sağlıyorsa sensör birinde olup diğerinde olmaması nasıl bir izahı gerektirir:)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
24 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Tam ben diyecektim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu parça sistemde olması gerekirsen sökülmüş ise.. Fazla yakmanız normal.. çünkü duyumunuz doğru En az % 30 tasarruf sağlarsınız.. 

Çünkü.. 

Bu parça çıkan gazı analiz ediyor ve ne kadar benzin ne kadar hava gerekli onunla ilgili bilgiyi ecu'ya iletiyor.. 

Ecu da bundan aldığı bilgi ile hava benzin karışım oranını ayarlıyor.. 

Bu parça sizin araçta orjinalinden yoksa. sonradan takmanız işinize yaramaz. Çünkü, ecu'da böyle bir parça tanımlı değildir, bu parçadan gelen veriyi dikkate almaz. Yada bağlanacak yeri yoktur.. 

Siz, öncelikle. sizin aracınızda bu parça orjinalinde varmıydı yokmuydu onu öğrenmelisiniz.. 

ve

Tapatalk imzamızı kapalı tutalım lütfen 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Arslann
Bu parça sistemde olması gerekirsen sökülmüş ise.. Fazla yakmanız normal.. çünkü duyumunuz doğru En az % 30 tasarruf sağlarsınız.. 
Çünkü.. 
Bu parça çıkan gazı analiz ediyor ve ne kadar benzin ne kadar hava gerekli onunla ilgili bilgiyi ecu'ya iletiyor.. 
Ecu da bundan aldığı bilgi ile hava benzin karışım oranını ayarlıyor.. 
Bu parça sizin araçta orjinalinden yoksa. sonradan takmanız işinize yaramaz. Çünkü, ecu'da böyle bir parça tanımlı değildir, bu parçadan gelen veriyi dikkate almaz. Yada bağlanacak yeri yoktur.. 

Siz, öncelikle. sizin aracınızda bu parça orjinalinde varmıydı yokmuydu onu öğrenmelisiniz.. 

ve
Tapatalk imzamızı kapalı tutalım lütfen 

Teşekkür ederim parçacı ile az önce yapmış olduğum görüşme sensör ün bazılarında var iken bazılarında olmadığı bilgisini doğrular nitelikte.Açıklamanız aydınlatıcı olmasına rağmen hemen aklıma gelen şu soruyu sorayım o zaman.Sensörün olduğu araçta yakıt tasarrufunu ve düzenli hava yakıt karışımı döngüsünü diğer olmayan araçta alternatif hangi devre elemanı sağlıyor?Saygılar

Tapatalk imzasının nasıl kapandığını bilmiyorum yardımcı olursanız denerim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Teşekkür ederim parçacı ile az önce yapmış olduğum görüşme sensör ün bazılarında var iken bazılarında olmadığı bilgisini doğrular nitelikte.Açıklamanız aydınlatıcı olmasına rağmen hemen aklıma gelen şu soruyu sorayım o zaman.Sensörün olduğu araçta yakıt tasarrufunu ve düzenli hava yakıt karışımı döngüsünü diğer olmayan araçta alternatif hangi devre elemanı sağlıyor?Saygılar

Tapatalk imzasının nasıl kapandığını bilmiyorum yardımcı olursanız denerim.

Tapa ayarlarina girin orada telefonun adı kısmını silin
Yorum bağlantısı
Metin Arslann

Selamunaleykum arkadaşlar abiler.Akşam üzeri konuya muhattap aracımı ustamın kesin bilgisi üzerine oksijen sensörsüz olarak zaman​ teslim aldım.:)Esasında yakıt sarfiyatının buna bağlı olduğunu düşünerek gittiğim bu honda servisindeki değerli abimiz aslında aracın biraz kasıntılı çalıştığını ve o an orada öğrendiğim 2 trigerli aracımda yatay küçük trigerin yüzde 99 bu kasintiya sebebiyet verdiği ve dolayisiyla zorlanan motorun yakıtı artırdığı nı belirtti.Esasında zaman zaman çalışma benimde dikkatimi zorluyordu.Gösterdiğim normal motor ustaları hep çalışmasında sorun yok diyorlardı.Nihayetinde aracı bıraktım dün.triger sente si kaçıkmıș.Düzeltilmiş.Artı olarak boğaz kelebeği,rölanti motoru temizlenmiş trigerden sonra mecburi sibop ayarı vs 250 tl sıkışmış araya.Neyse ödedik aldık çalışması değişmiş rolantideki dalgalanma gitmiş biraz rölanti ayarı eskiye göre yüksek ama dikkatimden kaçmayan özellikle aracın çekişindeki düşüş bayağı bi moralimi bozdu.Ve yakıtta gözle görülür bir düzelmenin olmadığı aksine belki biraz daha arttığı gibi bir düşünceye kapıldım.Bir kaç gün deneyeceğim depoyu yine fulledim.Abiler durum bu:(

Yorum bağlantısı
Misafir
Selamunaleykum arkadaşlar abiler.Akşam üzeri konuya muhattap aracımı ustamın kesin bilgisi üzerine oksijen sensörsüz olarak zaman​ teslim aldım.:)Esasında yakıt sarfiyatının buna bağlı olduğunu düşünerek gittiğim bu honda servisindeki değerli abimiz aslında aracın biraz kasıntılı çalıştığını ve o an orada öğrendiğim 2 trigerli aracımda yatay küçük trigerin yüzde 99 bu kasintiya sebebiyet verdiği ve dolayisiyla zorlanan motorun yakıtı artırdığı nı belirtti.Esasında zaman zaman çalışma benimde dikkatimi zorluyordu.Gösterdiğim normal motor ustaları hep çalışmasında sorun yok diyorlardı.Nihayetinde aracı bıraktım dün.triger sente si kaçıkmıș.Düzeltilmiş.Artı olarak boğaz kelebeği,rölanti motoru temizlenmiş trigerden sonra mecburi sibop ayarı vs 250 tl sıkışmış araya.Neyse ödedik aldık çalışması değişmiş rolantideki dalgalanma gitmiş biraz rölanti ayarı eskiye göre yüksek ama dikkatimden kaçmayan özellikle aracın çekişindeki düşüş bayağı bi moralimi bozdu.Ve yakıtta gözle görülür bir düzelmenin olmadığı aksine belki biraz daha arttığı gibi bir düşünceye kapıldım.Bir kaç gün deneyeceğim depoyu yine fulledim.Abiler durum bu:(

Ne cekmisin be usta sende arabadan,bu hondalarin motorunun ölümsüz olduğunu duymustum ama öyle değilmiş demekki,sizin ustada hic ellemeseymis daha iyiymiş aslinda
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda sorunu çözersiniz
92 model integra kullandım otomatik, şehir içi 12 litre, şehir dışı 9 litre LPG yakıyordu, 1.8 140HP. Oksijen sensörü de vardı diye biliyorum, bu araçta da olmalı sanki.
Motor kodundan biraz bakindim ama birşey bulamadım.

6134f59498660fae4eec8d3f93e1315b.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Arslann
Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda sorunu çözersiniz
92 model integra kullandım otomatik, şehir içi 12 litre, şehir dışı 9 litre LPG yakıyordu, 1.8 140HP. Oksijen sensörü de vardı diye biliyorum, bu araçta da olmalı sanki.
Motor kodundan biraz bakindim ama birşey bulamadım.

6134f59498660fae4eec8d3f93e1315b.jpg

Teşekkür ederim sizin yakıt değerleriniz bayağı bi iyi.Benim hesaba göre 1 oy 5.5_6km arası 12 oy ile şehir ici 65_70 km giderim herhalde.Satmakta istemiyorum küçük bir problemdir diye düşündüğüm için.İlginize teşekkür eder iyi günler dilerim.Ancak aynı araçtan kullanan biri net bakarak yardımcı olabilir.Sahibindende satıcıların hepsi ile görüştüm kimse bilmiyor vede kimse zahmet edip bi açayım bakayım kaputu demiyor ne diyelim hepsi binici anlamıyorlar ki:)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...